Wynajem samochodu dostawczego – kiedy się opłaca?

Wypożyczalnie auto dostawczych oferują swoim klientom wynajem samochodu na różny okres. W przypadku najmu długoterminowego zazwyczaj oferowane są indywidualne i często bardzo korzystne warunki. Jak wygląda sytuacja w przypadku wynajmu krótkoterminowego? W dzisiejszym artykule odpowiadamy na pytanie – kiedy wynajem auta dostawczego się opłaca?

W jakich sytuacjach przyda nam się samochód dostawczy?

Auto dostawcze ze względu na swoje gabaryty oraz ładowność może przydać się w wielu sytuacjach. Warto pamiętać o tym, że każda osoba, która posiada prawo jazdy kategorii B uprawniona jest do prowadzenia pojazdów do 3,5 tony, czyli tak zwanych „dostawczaków”. Kierowca nie potrzebuje więc specjalnych uprawnień do prowadzenia auta dostawczego.

Poniżej przedstawiamy kilka sytuacji, w których warto zastanowić się nad wynajmem auta dostawczego.

Przeprowadzka

Pierwszą sytuacją, w której opłaca się wynająć samochód dostawczy jest przeprowadzka. Oczywiście w przypadku, gdy do przeniesienia mamy zaledwie garstkę rzeczy nie istnieje konieczność ich transportu dużym samochodem.

samochód dostawczy

Jednakże w większości sytuacji do przetransportowania mamy ciuchy, narzędzia, sprzęt RTV AGD, meble, materac oraz wiele innych rzeczy. Przeprowadzka komunikacją miejską jest procesem niemożliwym do zrealizowania, a samochód prywatny ma za małą pojemność. Autem osobowym musielibyśmy zrobić co najmniej kilka albo kilkanaście kursów. O tyle, o ile w przypadku transportu ciuchów jest to całkiem dobre rozwiązanie, to w sytuacji, gdy do przewiezienia mamy lodówkę czy pralkę możemy mieć nie lada kłopot.

Auto dostawcze pozwoli nam na zrealizowanie całego procesu na jeden, maksymalnie dwa razy. Ta opcja jest także lepsza od wynajmowania firmy przeprowadzkowej. Powód jest prosty – musimy się dostosować godzinowo, mamy ograniczony czas, ciężko ustalić dogodny termin, a co najważniejsze – ceny takich usług są po prostu duże.

Dla firmy

Wiele firm na co dzień nie realizuje większych przedsięwzięć i transportów. Zdarzyć się może jednak, że pojawi się konieczność przewiezienia większych przedmiotów, których zwyczajnie nie pomieścimy w samochody osobowe lub których nie możemy wysłać za pomocą kuriera, poczty czy firm spedycyjnych.

Wiązać się to może na przykład z dużym zamówieniem, które chcemy dostarczyć bezpośrednio klientowi w jak najszybszy sposób. Może to być sytuacja awaryjna, w której musimy pilnie przewieźć towar z jednej siedzimy firmy do drugiej lub do klienta.

Zarówno w przypadku przeprowadzek, także i w przypadku firmy, która na co dzień nie potrzebuje samochodu dostawczego, najlepszym rozwiązaniem jest wygodny i niedrogi wynajem samochodu dostawczego od przedsiębiorstw specjalizujących się tego typu wynajmem. Firmy tego typu oferują różnego rodzaju pojazdy, o różnej ładowności. Wystarczy określić nasze potrzeby i można zabierać się do pracy.

Do celów własnych

Punkt ten jest bardzo podobny do tego, w którym opisywaliśmy przeprowadzkę. Niejednokrotnie w naszym życiu zmieniamy wiele rzeczy – w tym meble oraz sprzęty AGD.

auto dostawcze

Zwyczajna wymiana mebli na nowe to bardzo duże przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego środka transportu. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest wynajem auta dostawczego.

Kiedy warto wynająć auto dostawcze?

Podsumowując dzisiejszy artykuł można stwierdzić, że auto dostawcze warto wynająć w każdej sytuacji, w której potrzebujemy przetransportować większą ilość rzeczy. Samochód osobowy nie zawsze wystarczy do tego, by przewieźć wszystkie meble oraz akcesoria z domu lub narzędzia z miejsca pracy.

Related articles

Back to Top