Rzetelna pomoc drogowa w przypadku awarii auta
Awaria samochodu na trasie to sytuacja, która może dotknąć każdą osobę podróżującą pojazdem. Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z transportem samochodu na lawecie bądź jego naprawy w trasie warto mieć wykupioną polisę związaną z usługami pomocy drogowej. Dotyczy to zarówno zupełnie nowych, jak i używanych samochodów osobowych, ciężarowych oraz motocykli.
Awaria samochodu – jak się zachować?
W przypadku wystąpienia usterki samochodu na trasie np. autostradzie należy przede wszystkim zachować spokój i zdrowy rozsądek. Drogi szybkiego ruchu są niezwykle niebezpieczne, ponieważ pojazdy poruszają się tam z dużymi prędkościami. Jeżeli pojazd został unieruchomiony to należy
w miarę możliwości zjechać nim na pobocze oraz gdy to możliwe włączyć światła awaryjne. Pozwoli to na w miarę bezpieczne ustawienie samochodu do czasu przyjazdu pomocy drogowej. Dodatkowo warto ubrać zarówno siebie, jak i pasażerów w kamizelki odblaskowe, które poprawią ich widoczność na drodze.
Bezwzględnie należy wysiąść z popsutego samochodu oraz udać się na pobocze, które znajduje się poza barierkami zabezpieczającymi drogę. Dobrą i obowiązkową praktyką jest także rozstawienie trójkąta ostrzegawczego na drodze w odpowiedniej odległości od uszkodzonego pojazdu. Zachowując te kilka podstawowych zasad można mieć pewność, że wszyscy podróżujący będą bezpieczni, a samochód prawidłowo oznakowany.
Pomoc drogowa – podstawowe wyposażenie
Wzywając pomoc drogową na miejsce kolizji bądź w przypadku awarii samochodu należy liczyć się z kosztami, które generuje transport auto-lawetą. Ekipa pomocnicza powinna być wyposażona przede wszystkim w odblaskowe kamizelki, które zwiększają widoczność. Dodatkowo w podstawowym wyposażeniu ekipy muszą znajdować się specjalistyczne najazdy dla samochodów, wciągarki oraz mocne liny holownicze, które umożliwiają transport zepsutego pojazdu.
W przypadku wykorzystania profesjonalnych firm istnieje możliwość szybkiej naprawy usterki na trasie – oczywiście jeśli jest ona możliwa do naprawienia. W takiej sytuacji pracownicy pomocy drogowej na wyposażeniu posiadają także komplet uniwersalnych części zamiennych do samochodów oraz dedykowane klucze umożliwiające łatwą wymianę elementów pojazdu. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu ekipa drogowa jest w stanie szybko uporać się z problemem unieruchomionego samochodu bądź innego pojazdu. Warto wiedzieć, że w przypadku wystąpienia wycieku pracownicy pomocy drogowej pomagają także pozbyć się płynów z powierzchni drogi, ponieważ stanowi to bezpośrednie zagrożenie dla życia osób poruszających się pojazdami w tym miejscu.
Czy warto korzystać z usług pomocy drogowej?
Zdecydowanie warto zdecydować się na wykorzystanie ekipy pomocy drogowej podczas awarii pojazdu. Pozwoli to nie tylko szybko, ale też bezpiecznie przetransportować np. unieruchomiony samochód do mechanika bądź innego miejsca wskazanego przez właściciela. Często do awarii dochodzi na autostradach i drogach szybkiego ruchu gdzie holowanie pojazdów jest surowo zabronione. W takich sytuacjach wezwanie pomocy jest z góry narzucone przez przepisy prawa.
Warto wybierać tylko i wyłącznie sprawdzone i polecane firmy zajmujące się holowaniem pojazdów i pomocą drogową. Pozwoli to zachować najwyższą jakość wykonanej usługi oraz odpowiedni stopień bezpieczeństwa nawet w trudnych warunkach. Często przedsiębiorstwa w tej branży posiadają także własne warsztaty samochodowe, w których istnieje możliwość naprawy zepsutego pojazdu tak, aby klient mógł w szybkim czasie ruszyć w dalszą drogę. Reasumując tematykę pomocy drogowej – dobrze mieć kontakt do profesjonalnej firmy, z którą można się skontaktować podczas wyruszenia w daleką trasę. Pozwoli to zachować spokój oraz daje pewność, że nawet w przypadku awarii użytkownik pojazdu nie pozostanie bez pomocy.