Dodatkowe wyposażenie kabiny TIRa

Praca kierowcy jest trudna i wymagająca, często wymagająca pozostawania wiele dni w drodze. Nic dziwnego więc, że każdy chce, aby wnętrze jego kabiny było jak najbardziej komfortowe i wyglądało estetycznie.

Mogą w tym pomóc akcesoria i drobiazgi projektowane specjalnie tak, aby pasowały do kabiny TIRa.

Półki w kabinie

Coś, co ułatwia życie każdemu kierowcy i pozwala bezpiecznie odstawić talerz, laptopa czy cokolwiek co potrzebuje mieć w zasięgu ręki. Nowoczesne półki są montowane na wytrzymałe rzepy do deski rozdzielczej.

Utrzymają laptopa, a nawet telewizor. Wiele modeli jest wyposażonych również w oświetlenie LED ułatwiające korzystanie z nich na nocnych postojach. Niektóre dodatkowo posiadają wysuwaną szufladę, w której można schować akcesoria takie jak mysz czy kable USB. Dostępne są w przeróżnych kształtach i kolorach.

Maty na deski rozdzielcze i dywaniki kabinowe

Materiały, takie jak ekoskóra są miłe dla oka i wytrzymałe. Wykonane z nich tekstylia są praktycznym rozwiązaniem do kabiny TIRa- zabezpieczą podłogę oraz deskę rozdzielczą przez ewentualnymi uszkodzeniami. Pełnią również funkcję estetyczną.

Producenci oferują wiele wzorów i kolorów, dzięki czemu możemy wybrać to, co najbardziej nam odpowiada.

Pokrowce na siedzenia

Kolejnym bardzo funkcjonalnym elementem wyposażenia są pokrowce na siedzenia. To coś, z czego kierowca będzie korzystał codziennie przez wiele godzin warto więc zadbać, aby były wykonane z najlepszych materiałów i poprawiały komfort jazdy.

Dobrze sprawdzi się część środkowa wykonana z materiału przepuszczającego powietrze, co ułatwi wentylację podczas wielogodzinnej pracy. Część zewnętrzna wykonana z ekoskóry będzie prezentować się elegancko. Kolor możemy dobrać pod inne elementy wyposażenia.

Zasłony do ciężarówek

Ich zadanie to przede wszystkim ochrona przed promieniami słonecznymi, ale kto powiedział, że nie mogą oprócz tego wyglądać stylowo? Obecnie na rynku jest wiele wzorów. Ważne, aby tkanina, z której zostały wykonane gwarantowała stuprocentową nieprzepuszczalność promieni słonecznych, co pozwoli na niezakłócony odpoczynek w ciągu dnia.

kabina tira

Warto również zwrócić uwagę, aby napisy były haftowane, dzięki czemu będą wyglądać świetnie nawet po wielu praniach. W zestawie znajdują się rzepy ułatwiające montaż szyny, po której będzie poruszał się zestaw zasłon. W komplecie powinna znajdować się również zasłona oddzielająca łóżko od reszty kabiny.

Narzuty na łóżko

Podczas jazdy do kabiny pojazdu może dostawać się mnóstwo kurzu i zanieczyszczeń. Narzuta na łóżko ochroni przed nimi naszą pościel podczas wielogodzinnej jazdy czy postojów na parkingach. Dzięki szerokiemu asortymentowi każdy znajdzie narzutę dopasowaną idealnie do rozmiarów leżanki.

Wszystkie dodatki powinny zapewnić jak największy komfort kierującemu pojazdem. Warto zwracać uwagę na jakość wykonania, materiały z jakich są zrobione i łatwość ich obsługi. Pod względem estetycznym możemy bez problemy dopasować każdy element w tym samym kolorze bądź wybrać każdy w innym- wszystko zależy od naszego gustu.

Related articles

Back to Top