Jak przyspieszyć zapuszczanie brody?

Broda potrafi diametralnie zmienić wygląd twarzy. Przy jej pomocy mężczyzna może zamaskować niedoskonałości urody, równocześnie uwypuklając swoje największe atuty. By broda pełniła te funkcje, musi być jednak odpowiednio dopasowana do jej posiadacza, a także właściwie utrzymana.

Jak mieć pewność, że będziemy dobrze wyglądać z dłuższą brodą?

Trudno jest osiągnąć całkowitą pewność co do tego, czy długa broda będzie nam pasować. Jedynym sposobem, by się o tym przekonać, jest próba jej zapuszczenia – żadna wizualizacja i żaden fotomontaż nie są bowiem w stanie w stu procentach oddać stanu rzeczywistego. Przed podjęciem decyzji o posiadaniu brody warto zastanowić się nad tym, jaki jej rodzaj najbardziej nam odpowiada. W tym celu trzeba przede wszystkim określić nie tylko to, co nam się podoba, lecz również to, jaki mamy kształt twarzy. Można wymienić następujące podstawowe typy męskich twarzy:

  • prostokątna,
  • kwadratowa,
  • okrągła,
  • owalna,
  • trójkątna.

Do każdego kształtu twarzy można dobrać brodę, która najlepiej odpowiada określonym rysom. Dobrym sposobem, by przekonać się, czy oraz jaka dłuższa broda najlepiej do nas pasuje, jest udanie się do profesjonalnego barbera. Udzieli on niezbędnych informacji i pomoże wybrać właściwy rodzaj zarostu.

Jak przygotować się do zapuszczenia brody?

Do zapuszczenia brody należy zacząć się przygotowywać już na etapie ostatniego golenia. Pozwoli to na odrastanie  zarostu w komfortowy sposób, bez powodujących ból wrastających włosów.

Peeling twarzy

Dzień przed ostatnim goleniem warto wykonać dokładny peeling twarzy. Ułatwi to przebijanie się odrastających włosów przez naskórek i pozwoli zapobiegać ich wrastaniu. Peeling, poprzez usunięcie warstwy martwego naskórka, poprawi również wchłanianie i wnikanie substancji odżywczych zawartych w kremie do golenia.

Przygotowanie do golenia

W ramach przygotowania skóry, przed goleniem warto wziąć gorącą kąpiel lub prysznic. Na twarz należy nałożyć piankę, krem, żel lub mydło do golenia – ważne jest, by skóra nie była sucha. Do golenia powinno się używać tylko ostrych narzędzi. Należy pamiętać, że tylko naprawdę ostra golarka pozwoli efektywnie przyciąć zarost i nie spowoduje przy tym podrażnienia skóry.

Pielęgnacja po goleniu

Po zabiegu należy nałożyć na twarz bezalkoholowy nawilżający krem po goleniu.

Co należy robić w trakcie zapuszczania brody?

W trakcie zapuszczania brody należy dbać o jej właściwą pielęgnację. Konieczne jest jej podcinanie, które pozwoli zapewnić zarostowi schludny wygląd i nie dopuści do zaburzenia proporcji twarzy. Brodę należy ponadto regularnie szczotkować, by uchronić ją przed splątaniem i zmatowieniem. Do pielęgnacji brody w trakcie, a także po jej zapuszczeniu, konieczne jest wykorzystanie specjalistycznych akcesoriów.

Maszynka do golenia

Maszynka do golenia jest podstawowym sprzętem umożliwiającym domową stylizację brody. Najlepsza jest maszynka elektryczna pozwalająca nie tylko golenie na gładko, lecz również modelowanie kształtu zarostu.

Nożyczki do brody i wąsów

Każdy mężczyzna posiadający brodę powinien zaopatrzyć się w zestaw ostrych nożyczek do zarostu oraz małe nożyczki umożliwiające precyzyjne przycinanie wąsów.

Szczotka do brody – kartacz

W pielęgnacji brody absolutnie niezbędna jest szczotka. Najlepiej wybrać kartacz, czyli szczotkę przeznaczoną do brody, która rozczesuje zarost, pomaga w jego stylizacji, a także pozwala oczyszczać skórę twarzy.

Grzebień do brody

Innym przydatnym akcesorium jest również grzebień do brody, szczególnie ważny w pielęgnacji długiego zarostu.

Kosmetyki do pielęgnacji brody

W pielęgnacji brody konieczne jest zastosowanie specjalistycznych kosmetyków stworzonych z myślą o dbaniu o męski zarost. Niezwykle ważne są szampon oraz olejek, które sprawiają, że zarost będzie miękki oraz odpowiednio odżywiony i nawilżony. Olejek pomaga ponadto w stylizacji brody i nadaje jej piękny połysk.

Mężczyźni zapuszczający, a także ci, którzy już posiadają brodę, powinni również zakupić balsam do brody pomagający wygładzić wszystkie niesforne włosy. W wypadku panów szczególnie zainteresowanych możliwością stylizacji zarostu i podkręcania wąsów, konieczny może okazać się specjalistyczny wosk do brody.

Uzyskaj porady bezpośrednio od doświadczonego barbera!

Salon CHI na wrocławskich Krzykach oferuje najwyższej jakości usługi barberskie wykonywane przy użyciu najlepszych narzędzi i kosmetyków. Pracujący w salonie najlepsi barberzy z Wrocławia zawsze starają się sprostać wymaganiom swoich klientów i nie boją się realizować nawet najbardziej szalonych pomysłów. W salonie CHI dbamy o dobre samopoczucie klientów, zapewniając im maksymalny komfort w trakcie wizyty.

Related articles

Back to Top