Z czego są wykonane implanty dentystyczne?

Implantologia stanowi nowoczesną gałąź stomatologii i zajmuje się redukowaniem ubytków w uzębieniu w sposób profesjonalny. Odbudowa uzębienia przy pomocy implantów to skuteczny sposób na osiągnięcie estetycznego i trwałego efektu. Sam zabieg pozwala na uzupełnienie uzębienia w znieczuleniu miejscowym. Należy przygotować się na to, że implantacja zęba stanowi zabieg kilkuetapowy. Implantami stomatologicznymi możemy wypełnić całość jamy ustnej lub pojedyncze ubytki.

Czym jest implant i z czego się go wykonuje?

Implant zębowy stanowi specjalistyczny wszczep w postaci niewielkiej, cylindrycznej śrubki, którą umieszcza się w uszkodzonym zębie, aby odtworzyć utraconą część uzębienia. Do szczytu metalowego cylindra montuje się łącznik — jest to przedłużenie implantu. Zaś naturalnie wyglądający sztuczny ząb, czyli koronę cementuje się albo przykręca do łącznika. Sam implant wykonuje się z tytanu. Jest to materiał biokompatybilny, który dla naszego organizmu jest w pełni przyswajalny.

To znaczy, że nie powoduje alergii, ani nie wywołuje stanów zapalnych organizmu, które mają na celu odrzucenie ciała obcego. Czyli tytanowe implanty są traktowane przez organizm jako część ciała. Warto zwrócić uwagę na otoczkę implantu, która wykonana jest z tlenku tytanu i pozwala na jego przyswojenie. Implanty są niewielkie, dlatego też takie czujniki — jak bramki na lotnisku — nie wykryją jego obecności.

 implantologia wrocław

Na czym polega przyswajanie implantu?

Proces montowania implantu zębowego składa się z kilku etapów. Jego ogólne założenie polega na wszczepieniu tytanowego implantu zębowego, w celu uzupełnienia ubytków. Wkręcony implant zębowy stanowi element, który organizm musi przyswoić i pomaga przy tym powłoka z tlenku tytanu. Tlenek tytanu w procesie osteointegracji przyswajany jest przez kość, a dokładniej kość zębowa wrasta w implant i w ten sposób tworzy z implantem integralną całość.

To bardzo ważny proces w implantologii, który pozwala właśnie na stałe wmontowanie implantu. W kolejnych etapach wkręca się łącznik i cementuje implant lub dokręca koronę zęba. Efekt, który uzyskamy w ten sposób będzie wyglądał w stu procentach naturalnie. Dodatkowo wytrzymałość implantu jest wysoka, co pozwoli na naturalne zachowanie.

Jak wytrzymałe są implanty?

Nieocenioną zaletą implantów jest ich wytrzymałość. Pacjent z wszczepionym implantem będzie mógł sobie pozwolić na naturalne zachowanie i jedzenie tego, na co ma ochotę. Oczywiście należy pamiętać, że jak każdy ząb — i implant posiada swoją wytrzymałość, jednak jest ona znacznie wyższa nić w przypadku dawnych metod uzupełniania ubytków w zębach. Tak więc pacjenci ze wszczepionymi implantami, nie będą musieli obawiać się jedzenie twardszych potraw — na przykład orzechów, czy też ciągnących się jak żelki czy gumy do żucia.

 implantologia wrocław

To bardzo ważna cecha i istotny krok w implantologii, ponieważ w ten sposób zapewniamy pacjentom możliwość do trwałego i skutecznego powrotu do zdrowia. Ta nieoceniona cecha jest kamieniem milowym w postępach stomatologicznych. Warto zdecydować się na implant dentystyczny. Implanty dentystyczne wykonane są z tytanu, czyli biokompatybilnego materiału, który wszczepiany jest nawet w ludzkie kości.

Pozwala to na pełne bezpieczeństwo i możliwość stu procentowego powrotu do dawnej sprawności. Sam zabieg wszczepiania implantu odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest kilkuetapowy. W związku z tym, że tytan to materiał w pełni przez człowieka przyswajalny — nie musimy martwić się tym, że organizm mógłby go odrzucić. Ogromną zaletą jest też to, że w tej technologii nie ma potrzeby w żaden sposób piłowania zębów. A sam implant jest w pełni bezpieczny — to znaczy nie uszkodzi, ani nie zniszczy — dla zębów, które mieszczą się obok implanta.

Osteointegracja pozwala na naturalne zaadaptowanie implantu jako własnego zęba. A materiały, z których został wykonany, pozwolą na pełen powrót pacjenta do codziennych zajęć. Nigdy więcej nie będzie musiał martwić się, o to czy produkt, który zje, uszkodzi implant. Wynika to z ogromnej wytrzymałości implantów na urazy mechaniczne oraz nacisk. Te wspaniałe cechy to gwarancja długoletniego, bezproblemowego użytkowania implantów. Warto zawierzyć współczesnej stomatologii i skorzystać z implantów zębowych.


Perfect Smile Clinic Garnizon to gabinet stomatologiczny we Gdańsku specjalizujący się w implantologii. Sprawdź!

Related articles

Back to Top