Stwórz sypialnie swoich marzeń

Sypialnia to miejsce, gdzie chętnie odpoczywamy po ciężkim dniu pracy czy szkoły. Chyba nie ma nikogo kto nie uwielbia swojego ciepłego łóżka. Oczywiście pomieszczenie sypialni to nie tylko łóżko, o czym nie każdy chyba jest przekonany. Kompletne wyposażenie sypialni może obejmować także inne elementy, które można dopasować do swojej sypialni dzięki opcji ‚meble na wymiar‚. Wybór samego łóżka ma oczywiście ogromne znaczenie, co dotyczy nie tylko wymiaru, ale przede wszystkim jego właściwości – mowa tu o materacu. Kiedy zostanie już wybrana odpowiednia rama łóżka do naszej sypialni, warto pomyśleć nad szafkami nocnymi, które także okazują się istotnym elementem wystroju, głównie ze względu na ich podręczność. To one doskonale magazynują nasze niezbędne przedmioty, które musimy mieć przy sobie.

Sypialnia – czy to tylko łóżko?

W każdej sypialni zapewne znajdzie się także miejsce na komodę. To w niej możemy przechowywać naszą odzież czy bieliznę. Coraz częściej stanowi ona także podstawę pod telewizor. Komody można dopasować pod względem wymiaru jak i ilości szafek, czy szuflad. Przyjęło się, że naszą odzież przechowujemy w sypialni. Jeżeli tak właśnie jest, warto zamówić szafę na wymiar – tzw. szafa komandor. Wraz ze stolarzem możemy zaprojektować wnętrze szafy, w której zmieszczą się nie tylko ubrania, ale i inne przedmioty codziennego użytku. Wygodne komplety mebli na wymiar można swobodnie dostosować do swoich potrzeb. Dla kobiet taka opcja będzie zdecydowanie najlepsza ze względu na możliwość pomieszczenia w nich wszelkich niezbędnych ubrań – jak wiadomo kobiety w tej kwestii są wymagające. W sypialni, z której będzie korzystała także kobieta dobrze jest pomyśleć o miejscu na toaletkę, która będzie mieściła w sobie kosmetyki i jednocześnie będzie miejscem zabiegów pielęgnacyjnych. Toaletka będzie stanowiła przestrzeń należącą tylko do kobiety – oryginalności i niepowtarzalności doda fakt, że mebel został wykonany dla konkretnej osoby. W sypialni ulokować można ponadto efektowne i w pełni dekoracyjne półki naścienne, które mogą zostać dodatkowo podświetlone – będzie to akcent nawiązujący do nowoczesności. Można także wyposażyć swoją sypialnię w sprzęt do fitnessu, co jeszcze bardziej uatrakcyjni miejsce. Możliwości i pomysłów na dekorowanie sypialni jest z pewnością co nie miara, dlatego architekci wnętrz prześcigają się w coraz to nowych koncepcjach na aranżację.

meblenawymiarCo jednak z osobami, które do dyspozycji mają o wiele mniejszą przestrzeń? W tym przypadku pomoc projektanta będzie zdecydowanie bardziej potrzebna. Aby pomieścić wszelką odzież, przedmioty i dobrze się wyspać, należy skorzystać z pomocy osoby posiadającej zmysł przestrzenny. Tu nie tylko chodzi o to, aby pomieścić wszystko w obrębie 3 metrów sześciennych. Nie można zapomnieć o naszej wygodzie i komforcie – to one powinny stać się priorytetem przy projektowaniu. Nawet niewielkie wnętrza sypialniane można bardzo dobrze i rozsądnie wyposażyć, jeśli oczywiście ma się ku temu odpowiedni pomysł. Wniosek? Nie potrzeba ogromnego metrażu, by stworzyć przytulną i jedyną w swoim rodzaju przestrzeń sypialną, w której będziemy odpoczywać.Related articles

Back to Top