Skrzynka ze stali nierdzewnej – jak ją zamocować?

Skrzynka na listy jest niezbędnym elementem każdego domu jednorodzinnego, jak również budynków wielorodzinnych. W drugim jednak przypadku wybór skrzynki pocztowej jest decyzją, którą podejmuje spółdzielnia mieszkaniowa lub deweloper, a mieszkańcy nie mają zazwyczaj wpływu na to, jaki jej rodzaj będzie zamontowany. Odmienna sytuacja ma miejsce w przypadku domów jednorodzinnych, kiedy zakup skrzynki na listy leży bezpośrednio po stronie właściciela.

Skrzynka na listy – o czym warto wiedzieć?

Warto zaznaczyć, że skrzynka pocztowa jest wręcz koniecznością i prawnym obowiązkiem każdego obywatela Polski. Prawo bowiem dokładnie reguluje kwestie związane z powinnością zainstalowania skrzynki na płocie lub ścianie danego budynku. W sytuacji, gdy właściciel posesji nie zamontuje skrzynki na listy, czekają go nieprzyjemne konsekwencję – kara pieniężna, której kwota wynosi od 50 złotych do nawet 10 tysięcy, co bez wątpienia jest już zatrważającą sumą, spędzającą sen z powiek. Należy zaznaczyć, że skrzynka na listy powinna również spełniać wszelkie wymogi, które również reguluje polskie prawo. Wedle przepisów, skrzynka na listy powinna być wykonana z materiału, który zapewni ochronę przed kradzieżą i gwarantuje poufność umieszczonych w niej przesyłek.

nierdzewna skrzynka na listy

Oprócz tego, skrzynka pocztowa powinna być również zamykana na klucz, zaś jej wielkość powinna pozwalać na umieszczenie przesyłek bądź listów o wymiarze 23cm x 32,4 i grubości 6 cm – tyle bowiem wynosi format koperty C4. Widać zatem, że wybór skrzynki pocztowej wcale nie jest taki oczywisty, dlatego jej zakup powinien być tym bardziej dokładnie przemyślany. Na całe szczęście produkty dostępne na rynku, aby mogły zostać dopuszczone do sprzedaży, muszą spełniać wszelkie normy prawne. Nie zmienia to jednak faktu, że wybór skrzynek pocztowych jest tak niezwykle szeroki, a podjęcie odpowiedniej decyzji nie należy do najłatwiejszych.

Skrzynka pocztowa – jaką wybrać?

Oferta skrzynek na listy jest niezwykle szeroka, a producenci co rusz wprowadzają coraz to nowsze rozwiązania, które można śmiało określić mianem “idących z duchem czasu”. Z tego względu można wyróżnić wiele rodzajów i modeli skrzynek pocztowych, jednakże najbardziej tradycyjnym typem jest skrzynka natynkowa. Oprócz tego, do jednych najpopularniejszych rozwiązań należą również skrzynki przelotowe i również te, które mają wbudowany domofon. Mówiąc o rodzajach skrzynek, warto wspomnieć dodatkowo o niezwykle nowoczesnej propozycji – skrzynce z wideodomofonem, która posiada dodatkowo funkcję monitoringu. Wybór modelu powinien być uzależniony bezpośrednio od potrzeb, jak i możliwości finansowych. Ważne jednak, aby skrzynka pocztowa charakteryzowała się najwyższą jakością, ponieważ jest to zakup na lat i w tym przypadku nie warto oszczędzać.

nowoczesna skrzynka na listy

Nasuwa się pytanie – z jakiego materiału powinna być wykonana skrzynka na listy? Najlepszym rozwiązaniem jest bowiem stal nierdzewna. Materiał ten charakteryzuje się odpornością na czynniki zewnętrzne, co pozytywnie przekłada się na czas eksploatacji danej skrzynki. Stal nierdzewna jest odporna na korozję, jednakże istotna jest jej regularna konserwacja i czyszczenie. Kolejną zaletą tego materiału jest jego wygląd – skrzynka na listy ze stali nierdzewnej prezentuje się niezwykle efektownie i elegancko, dzięki czemu doskonale komponuje się zamontowana na płocie lub ścianie współczesnych budynków. Ważne jednak, aby zdecydować się na produkt wykonany z najwyższej jakości stali, ponieważ tylko wtedy skrzynka będzie trwała i bezproblemowa w użytkowaniu.

Skrzynka ze stali nierdzewnej – jak ją zamocować?

Tradycyjną skrzynkę ze stali nierdzewnej montuje się bezpośrednio do elewacji budynku lub na ogrodzeniu, dlatego typ ten przeznaczony jest przede wszystkim dla domów jednorodzinnych lub budynków wielorodzinnych, które mają możliwość montażu modułowego. Skrzynki przelotowe zaś montuje się wyłącznie na ogrodzeniach modułowych, co daje możliwość odbioru przesyłki bez konieczności opuszczania terenu posesji. Oba rodzaje skrzynek prezentują się znakomicie, przez co stanowią niezwykle ciekawy element dekoracyjny i śmiało można nazwać je niezastąpioną ozdobą posesji czy domu.

Related articles

Back to Top