Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia jest zabiegiem niechirurgicznym, który polega na dostarczaniu w głębokie warstwy skóry substancji odżywczych, regenerujących i leczniczych. Jest to zabieg, którzy przeprowadza się w salonach kosmetycznych lub w gabinetach medycyny estetycznej. Mezoterapia może zostać przeprowadzona praktycznie na każdej części naszego ciała. Ze względu na jej działanie, mezoterapię możemy wykonać na nogach, w okolicach twarzy i głowy oraz w innych miejscach.

Do wykonania zabiegu stosuje się różnorodne wiele różnorodnych substancji, których mieszanka nazywana jest koktajlem do mezoterapii.

mezoterapia

Na zabieg mezoterapii warto udać się do profesjonalnego salonu, jak Top Laser z Koszalina.

Warto dodać, że istnieją trzy rodzaje wykonywania tego zabiegu. Może to być mezoterapia igłowa, bezigłowa oraz mikroigłowa. Najbardziej klasycznym i uniwersalnym sposobem, jest mezoterapia igłowa. Podczas zabiegu, wstrzykuje się igłą wybrany wcześniej koktajl w skórę. Igła zagłębia się na 2 – 3 mm, przez co omija się warstwę naskórkową. Odstępy, w jakich nakłuwa się skórę, wynoszą od 5 do 10 mm. Trzeba dodać, że zabieg nie należy do przyjemnych, przez co wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu.

Popularne miejsca do mezoterapii

Istnieją sfery na ciele, które najczęściej poddawane są temu zabiegowi. Pierwszą z nich jest twarz, szyja i dekolt.  Następnie, zabieg można wykonać na skórze głowy oraz na nogach, udach, brzuchu i ramionach.

Jakie są wskazania do mezoterapii?

Otóż, wielu z nas może poddać się temu zabiegowi. Długa jest bowiem lista wskazań, które mogą być powodem do wykonania mezoterapii. Najbardziej znane z nich, to:

  • Powstawanie zmarszczek – w tym przypadku, zabieg można stosować również profilaktycznie,
  • Zwiotczenie skóry,
  • Przebarwienia na skórze,
  • Cienie pod oczami,
  • Miejscowy przyrost tkanki tłuszczowej,
  • Cellulit,
  • Trądzik i blizny po trądziku,
  • Rozstępy,
  • Łysienie i wypadanie włosów.

Korzyści z zabiegu

Celem stosowania mezoterapii, jest pozbycie się i zapobieganie różnym problemom natury estetycznej i medycznej. Podstawową korzyścią, jaka wynika z przeprowadzania mezoterapii igłowej, jest odmłodzenie skóry i nadanie jej zdrowszego wyglądu. Oprócz tego, dzięki temu zabiegowi, będziemy mogli pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Mezoterapia igłowa jest również dobrym sposobem na wypadanie włosów i łysienie.

Czy to się opłaca?

Ze względu na efekty, jakie możemy zyskać dzięki mezoterapii, z pewnością można stwierdzić, że warto z niej korzystać. Zabieg ten jest bowiem szansą dla wielu kobiet (i nie tylko), dla odzyskania zdrowego wyglądu skóry i odmłodzenia jej. Dziś, zabiegi mezoterapii są oferowane przez coraz większą ilość gabinetów medycyny estetycznej.

Pierwszych efektów możemy się spodziewać między 5 a 10 zabiegiem. Serie powinny być powtarzane co pewien czas, by efekt odmłodzonej skóry na długo się utrzymał. Poprzez wykorzystanie odpowiednio dobranych substancji regenerujących i odżywczych, każda z nas będzie mogła dostrzec znaczną różnicę pomiędzy stanem naszej skóry przed serią zabiegów, jak i po nich. Składniki koktajlu do mezoterapii są selekcjonowane i naturalne, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny.

Warto dodać, że mezoterapię igłową należy wykonywać co kilka – kilkanaście tygodni. Tylko wtedy możemy liczyć na długotrwały efekt. Ten typ zabiegu jest wskazany dla tych wszystkich osób, które chcą poprawić wygląd i stan swojej skóry. Obecnie, dzięki tej metodzie, wiele kobiet może znów poczuć się młodo. Istnieją co prawda różne przeciwwskazania co do odbycia zabiegu, jednak trzeba pamiętać, iż są to skrajne przypadki – np. ciąża, okres laktacji, nowotwory czy choroby serca.

Related articles

Back to Top