Zakład kamieniarski – na czym polega jego praca?

W zakładzie kamieniarskim surowe kawałki kamienia są kształtowane w geometryczne kształty, aby stworzyć konkretne zamówienie. Kamieniarze są dumni z tego, że produkują piękne, ale także funkcjonalne, projekty dopasowane do każdego klienta.

Kamieniarstwo było odpowiedzialne za budowę budynków, rzeźb i konstrukcji od początku cywilizacji. Niektóre ze wspanialszych dział sztuki i najbardziej znanych budowli zostały stworzone przez kamieniarzy.

Co robi zakład kamieniarski?

W zakładzie kamieniarskim szorstkie kawałki skał lub kamienia są kształtowane i tworzy się z nich konkretne realizacje. Materiał jest kształtowany, by móc z niego budować lub tworzyć dekoracje. Kamieniarze również montują elementy przez nich przygotowane w miejscach docelowych. W celu ukształtowania skał wykorzystuje się piły diamentowe i inne profesjonalne narzędzia. Należy pamiętać, że pracownicy takich firm to wykwalifikowani specjaliści – nie jest to bowiem prosta praca. Nowoczesne zakłady kamieniarskie są głośne, hałaśliwe i zakurzone. Aby jak najlepiej wykorzystać materiał trzeba wiedzieć jak obrabiać kamień, by pięknie wyglądał, był trwały i nie pękł w nieodpowiednim miejscu.

 

zakład kamieniarski poznań

Zakres prac zakładu kamieniarskiego

W profesjonalnym zakładzie możemy liczyć na pełną obsługę: od obróbki materiałów po instalację na miejscu. To miejsce, gdzie możemy zamówić chociażby blaty, parapety, schody czy kominki. W zależności od naszej decyzji możemy zwrócić się do zakładu kamieniarskiego z gotowym projektem lub wybierać spośród proponowanych elementów. Jeżeli marzy nam się jakiś kamienny element wystroju, ale nie mamy konkretnego projektu często możemy liczyć na pomoc doświadczonych rzemieślników. To łatwiejsza i tańsza opcja niż zatrudnienie projektanta wnętrz.

Zakład kamieniarski to miejsce, gdzie możemy zakupić płytki z kwarcu, marmuru, granitu i innych wysokiej jakości materiałów. Odwiedzając tych specjalistów możemy obejrzeć próbki różnych kamiennych powierzchni i wybrać tą najlepiej dostosowaną do naszych potrzeb.

W zakładach kamieniarskich tworzone są również nagrobki i pamiątkowe płyty kamienne. Możemy zamówić tam rzeźby nagrobne, wazony czy lampiony.

Jak wygląda proces realizacji zlecenia?

Zazwyczaj po omówieniu projektu, wybraniu odpowiednich materiałów i ustaleniu naszych oczekiwań zakład kamieniarski rozpoczyna pracę. Po wycięciu szablonów i wytworzeniu powierzchni roboczej wszystkie elementy przechodzą przez proces kontroli jakości. Każdy fragment jest sprawdzany pod kątem ewentualnych pęknięć czy innych wad. Gotowa realizacja jest przywożona w umówione miejsce. Instalacja może potrwać kilka godzin. Najlepsze zakłady kamieniarskie dbają o jakość usługi i wszelkie szczegóły. Dzięki temu każde zamówienie dociera do klientów w idealnym stanie.

Profesjonalne zakłady kamieniarskie tworzą funkcjonalne i piękne konstrukcje. Są one trwałe i mogą ozdabiać naszą przestrzeń przez wiele lat. Kamienie i skały to twardy materiał, który po odpowiedniej obróbce może służyć przez wiele pokoleń.

Parapety i blaty kamienne we Wrocławiu – Kamieniarz Sp. z o.o.

ul. Grabiszyńska 337c

52-402 Wrocław

tel: +48 600 411 072

schodyzkamienia@gmail.com

www: Blaty z kamienia blatyzkamienia.pl

Related articles

Back to Top