Jaka powinna być klamka w pokoju hotelowym

Każdy hotel ma swój określony standard, który jest wyznaczany przez opinie gości, czy atrakcje. Bardzo ważnym elementem w każdym hotelu jest dbałość o szczegóły. W takim razie warto zwrócić uwagę nawet na rodzaj klamki w drzwiach. Czy klamka w pokoju hotelowym powinna być tradycyjna, czy może lepsze są gałki drzwiowe?

Jakie znaczenie ma klamka w drzwiach hotelowych

W momencie rezerwacji pokoju albo nawet wejścia do hotelu pierwszym czego się dotknie odwiedzający, jest klamka. Stanowi ona wizytówkę obiektu, określa jego standardy i prestiż. Im bogatsza klamka, lepiej dopasowana do ogólnego designu wnętrz, tym bardziej profesjonalny wydaje się hotel.

Jest więc często niedoceniany element, który robi ogromną różnicę.

Jaka powinna być klamka w pokoju hotelowym

Oprócz względów wizualnych klamka powinna być również praktyczna. Chodzi o to, aby była lekka i nikomu nie sprawiało trudności otwarcie drzwi. Często w hotelach mogą znajdować się dzieci lub starsze osoby, które nie mają tyle siły, aby szarpać się z ciężką mosiężną klamką. Ta czynność nikomu ma nie sprawiać żadnych problemów.

Gałki jako klamki w drzwiach hotelowych

Gałki to nowoczesne rozwiązanie, które stanowi alternatywę do tradycyjnych klamek do drzwi. Głównymi miejscami, gdzie cieszą się popularnością, są miejsca użytku publicznego, takie jak restauracje, muzea, czy teatry. Warto również wspomnieć, że zaczynają dominować w większości dobrych hoteli. Główną przyczyną takiego zjawiska jest fakt, że łatwiej otwiera się nimi drzwi, aniżeli klasycznymi klamkami. Jest to ważne szczególnie dla dzieci lub ludzi starszych, którzy po prostu nie mogą mieć już tyle siły, aby z łatwością poradzić sobie z ciężką, stalową klamką. Tutaj wystarczy, że delikatnie przekręca gałkę i bez problemu mogą dostać się do pokoju. Istnieją również klamki, w których nawet nie trzeba przekręcać, wystarczy delikatnie pociągnąć.

klamka do drzwi hotelowych

Czy tradycyjne klamki nadal są najlepsze

Klasyczne klamki do drzwi nadal dominują, szczególnie w domach jednorodzinnych. Co, jednak jeśli chodzi o hotele. Na pewno można stwierdzić, że większość tradycyjnych klamek jest mniej komfortowa w użytku, aniżeli gałki. Jednak główną przewagą klasycznego rozwiązania jest ogromna różnorodność modeli na rynku. Klamki to wizytówki każdego hotelu, a duży wybór w sklepach pozwala wybrać najładniejszą, najbardziej dopasowany do wnętrza uchwyt. Znacznie większy wybór jest również w trakcie dopasowywanie odpowiedniego szyldu. Dla tradycyjnych klamek istnieje znacznie więcej szyldów, niż dla gałek.

Którą klamkę wybrać do hotelu

Wybór w głównej mierze będzie podyktowany wystrojem wnętrz i tym, który rodzaj klamki drzwiowej do niego pasuje. Warto jednak zapamiętać parę zasad, które na pewno sprawią, że goście będą z przyjemnością otwierać drzwi w hotelu.

Po pierwsze najważniejsza jest estetyka. Klamka to pierwsze co napotyka odwiedzający, jest ona wizytówką obiektu, a co za tym idzie, jej wygląd ma być schludny i pasujący do reszty wystroju. Po drugie klamki muszą być dostosowane do każdego, a ich używanie nie może być kłopotliwe. Trzeba wybrać taki rodzaj klamki, aby nawet dzieci bez problemu mogły ich używać.

Klamka to niezwykle niedoceniana, a zarazem ważna część każdego hotelu. Oprócz basenów, pięknych wnętrz, dobrego jedzenia i mnóstwa dodatkowych atrakcji, to dbałość o właśnie takie szczegóły sprawia, że pewne hotele są częściej odwiedzane, a niektóre rzadziej.

Related articles

Back to Top