Mieszkamy w skandynawskim stylu

Użyteczność, klasa, parcie do zachowania minimalistycznego wydźwięku, prostota, znakomity lekki styl. Skandynawskie wnętrza są proste, zadbane, zgrabne i bardzo użyteczne. Wszystko jest na swoim miejscu i wszystko ma jakieś zadanie.

Każdy przedmiot ma jakieś zastosowanie, jest przy tym dobrze wykonany i może spełniać swoją misję przez wiele miesięcy. Wykończenie na najwyższym poziomie przy zachowaniu świadomości tworzenia czegoś, co musi znaleźć swoje zastosowanie to domena wystroju skandynawskiego. Styl, który można zaobserwować w tym regionie Europy przejawia się w prostych, lecz właściwych, odpowiednich dla potrzeb konsumentów kształtach, jasnych, stonowanych barwach i odcieniach, poszanowaniu przestrzeni, dobrania właściwych materiałów oraz surowców. Skandynawski styl to coś, do czego dąży wiele osób.

Skandynawska elegancja i zachowanie estetyki

kanapa skandynawska (1)

Kanapa skandynawska świetnie sprawdza w się minimalistycznych i nowoczesnych aranżacjach.

Meble w skandynawskim stylu wykonane są z dobrej jakości drewna odpornego na wieloletnie użytkowanie. Jest ono przy tym bardziej odporne na zarysowania, obicia, czy niespodziewane pęknięcia lub złamania. Każdy mebel musi służyć swojemu użytkownikowi jak najlepiej – nie ma miejsca na niedoróbki oraz niedociągnięcia. Szafki muszą mieć odpowiednią wielkość, regały stabilność, krzesła profil, zaś łóżka komfort, rozmiar oraz brak podatności na skrzypienie. Skandynawski styl to dbałość o najmniejsze detale i bardzo spersonalizowane potrzeby ludzi. Mnogość ciekawych pojemników, szafeczek, skrzyneczek, kartonów, które mogą służyć jako miejsce do przechowywania drobiazgów to coś co wyróżnia ten styl. Szczególną uwagę warto zwrócić na dekoracje. Ich wykończenie, kształt, stylistyka nigdy nie są bezsensowne oraz nieużyteczne. Dekoracje w skandynawskim stylu pomagają w urozmaiceniu wnętrz, doskonale podkreślając ich charakter, są genialnym uzupełnieniem, nie zaś niepotrzebnym zapychaczem. Dekoracje w skandynawski stylu znajdują swoje zastosowanie zarówno w sypialni, jak i w salonie, kuchni, łazience, przedpokoju, garażu czy w letniej altance.

Stylowo? Design na miarę twoich potrzeb

Warto zwrócić uwagę na to, że skandynawski styl dla niektórych osób może mieć charakter nieco…oldschoolowy. Zarówno meble jak i dekoracje rzadko idą z duchem czasu, mają w sobie jednakże fantastyczną magię i są o wiele bardziej użyteczne niż psuedo dizjarnerskie akcesoria serwowane nam przez projektantów z zachodu. Warto odwiedzić strony internetowe sklepów z meblami i akcesoriami w stylu skandynawskim aby przekonać się, jak wiele ciekawych elementów można znaleźć. Pozornie zwykłe pojemniki, koce, szafeczki, czy krzesła mogą być doskonałą alternatywą dla już posiadanych przedmiotów.

Related articles

Back to Top