Orzech California – przytulny kolor mebli

Biuro jest wizytówką firmy, dlatego znajdujące się w nim meble powinny być nie tylko estetyczne, ale również wygodne dla pracowników. Zapewnienie im komfortu pracy powinno być nadrzędnym celem, przyświecającym właścicielowi firmy, bądź dyrektorowi biura.

Spędzają oni codziennie przynajmniej osiem godzin w miejscu pracy, dlatego funkcjonalne wyposażenie przestrzeni biurowej w wysokiej jakości meble jest niezwykle ważne. Warto zdecydować się na produkty renomowanych firm, produkujących wyposażenie biur z wysokiej jakości materiałów. Wybór nie jest prosty, ponieważ są one przeznaczone dla wielu pracowników. Dopasowanie w takiej sytuacji mebli skłania do wyboru jak najbardziej uniwersalnego wyposażenia biura.

Należy pamiętać, że często odbywają się w nim różnego rodzaju konferencje, spotkania z klientami, rozmowy kwalifikacyjne oraz szkolenia, dlatego biuro nie tylko jest wizytówką firmy, ale elementem kształtującym jej wizerunek.

Jakie meble do biura?

biurko orzech californiaPodstawową czynnością przed zakupem mebli biurowych powinna być ocena wielkości przestrzeni, jaką mamy do zagospodarowania oraz jej wymierzenie. To pozwoli podjąć decyzję o wielkości mebli. Jeśli do zagospodarowania jest obszerna przestrzeń, można sobie pozwolić na zakup dużych mebli, które z pewnością będą wygodniejsze dla pracowników i wizualnie bardziej atrakcyjne. Zbyt małe meble w dużej przestrzeni będą się źle prezentować.

Zdecydowanie łatwiej jest wyposażyć w meble dużą przestrzeń biura. Niewielkie wnętrza mogą przysporzyć wielu problemów z doborem nie tylko efektownego wyposażenia biura, ale zapewniającego pracownikom komfort wykonywania codziennych czynności. Nie bez znaczenia pozostaje także charakter działalności prowadzonej przez biuro, czy firmę, ponieważ wyposażenie powinno stylistycznie współgrać z charakterem prowadzonej działalności.

Działalność kulturalno–rozrywkowa może sobie pozwolić na swobodniejszy design niż na przykład firma budowlana, czy kancelaria prawna. Najbardziej bezpieczny dla firm jest styl klasyczny.  

Zasady ergonomii w wyborze mebli biurowych

Meble biurowe powinny spełniać zasady ergonomii. Dzięki nim należy stworzyć takie środowisko w przestrzeni biura, aby zapewnić pracownikom komfortowe warunki pracy, służące ich wydajności i zdrowiu. Nie jest to zadanie łatwe, ale rynek mebli biurowych oferuje w sprzedaży produkty z regulowaną wysokością, co zdecydowanie ułatwia dopasowanie mebli do różnego wzrostu i wagi pracowników.

Powinny być one zaprojektowane w taki sposób, aby podstawowe czynności biurowe, na przykład otwieranie szaf lub szuflad nie sprawiały najmniejszych problemów. Warto ustawić meble tak, aby pracownik nie musiał pokonywać całej przestrzeni biura w celu dostania się do szafy z dokumentami, z których korzysta najczęściej. Powinny one znajdować się w zasięgu jego ręki i to zarówno w zakresie odległości, jak i wysokości ich położenia.

Częste schylanie się lub wspinanie nie służy efektywności pracy. Poza tym rynek oferuje meble na kółkach, których przesuwanie nie sprawi najmniejszych problemów. 

orzech-california

Orzech California jako najkorzystniejszy kolor mebli do biura?

Kolor mebli biurowych ma wpływ na wydajność pracowników, ich zaangażowanie oraz kreatywność. Pomimo indywidualnych preferencji każdego z nas obowiązują ogólne zasady oddziaływania kolorów na psychikę człowieka. Na wiele barw reagujemy podobnie.

Niektóre z nich działają uspokajająco, albo pobudzają, inne są neutralne, albo działają przygnębiająco lub relaksująco.

Odpowiednio zestawione kolory działają korzystnie na pracowników biura, podnosząc wydajność każdego z nich.

Aranżując przestrzeń biurową warto być świadomym działania kolorów na człowieka, aby pomagały one, a nie utrudniały pracy. Wszystkie elementy znajdujące się w pomieszczeniu powinny kolorystycznie współgrać ze sobą, zarówno fotele, biurka, stoły, barwy ścian i inne dodatki. Zastosowanie zbyt jaskrawych barw spowoduje, że osoby przebywające w jego wnętrzu nie będą mogły się skupić na wykonywanych czynnościach.

Zastosowanie barw neutralnych, na przykład bieli będzie nużące, nie skłaniające do jakiejkolwiek aktywności. Wykończenie pomieszczeń biurowych powinno opierać się na wykorzystaniu ciepłych, naturalnych barw o niewielkim nasyceniu, jak na przykład orzech California, który będzie działać na pracowników aktywizująco, pobudzając ich do kreatywnego działania. Ciepłe, naturalne barwy elementów wykończenia  sprawią, że zarówno pracownicy jak i klienci będą czuli się w biurze dobrze.

Orzech California jako barwa natury sprzyja skupieniu i koncentracji, a także nadaje wnętrzu elegancji, dlatego sprawdzi się  zarówno w nowoczesnym, jak i tradycyjnym pomieszczeniu, stąd cieszy się tak dużą popularnością. Meble w kolorze orzech California spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających pracowników biurowych. 

Related articles

Back to Top