W ferie zimowe odpocznij nad morzem

Lubimy morze latem. Piękne słońce, przyjemna temperatura i możliwość kąpieli. W czasie wakacji polskie plaże zaliczają prawdziwe oblężenie. Nieco inaczej sprawa ma się w czasie pozostałych pór roku, kiedy to wiele osób nie widzi sensu pobytu nad polskim morzem. Tymczasem zimą również ta część naszego kraju może być atrakcyjna, nawet dla najbardziej wymagających turystów.

Powietrze

W ostatnich latach mamy ogromny problem ze smogiem. Czas spędzony nad morzem wpłynie korzystnie na nasze płuca, ponieważ tam ten problem nie jest aż tak nasilony. To dobrze, bo Polacy potrzebują miejsca, gdzie ich układy oddechowe mogą się zregenerować – głównie zimą, kiedy sezon grzewczy znacznie obniża jakość powietrza.

Brak korków

W sezonie letnim dojazd nad morze w planowanym czasie graniczy z cudem. Trójmiasto i okoliczne miejscowości są zakorkowane i dość trudno się po nich poruszać. Zimą problem znika – zwiedzanie tamtejszych miast warto odłożyć na miesiące między listopadem, a lutym. Wówczas możemy bez przeszkód i zastojów zwiedzać zabytki, zjeść obiad w restauracji, a także szybko i sprawnie przemieścić się z miejsca na miejsce.

Piękne wschody słońca

Zimą możemy podziwiać piękne nadmorskie wschody słońca. Nawet jeśli obudzimy się w okolicach godziny 8, i tak nie ominą nas przepiękne widoki. To gratka szczególnie dla fotografów. Krajobrazy są jedyne w swoim rodzaju, a w słoneczny dzień paleta zimowych barw aż się prosi o sfotografowanie.

mężczyzna z aparatem

Zdrowy Jod

Jeśli potrzebujesz jodu, zimą znajdziesz go pod dostatkiem. Jego stężenie we wdychanym powietrzu jest bardzo korzystne, również dla osób ze schorzeniami tarczycy. Możesz spacerować nad morzem spokojnie i rozkoszować się zdrowym powietrzem tyle, ile jest Ci to potrzebne, bez obaw o zbędny tłok i hałas.

Walory kolekcjonerskie

Wycieczka nad polskie morze zimą, to prawdziwa gratka dla zbieraczy bursztynów. Na brzegu znajdziemy ich całe mnóstwo – niezniszczone, piękne i czyste, aż się proszą o zbieranie. Złoto Bałtyku jest o tej porze roku łatwo dostępne i to w dość dużej ilości.

Typowo zimowe rozrywki

Jeśli planujesz wyjazd nad morze zimą i chcesz zabrać ze sobą swoje pociechy – nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz zafundować dzieciom przejażdżkę na sankach po plaży, o ile spadnie trochę śniegu. Z wydm można zjeżdżać na plastikowych tackach… Takie rozrywki niczym nie ustępują tym miejskim, a wręcz przewyższają je ze względu na piękne widoki.

Ekonomia

Zimą ceny pamiątek sprzedawanych w nadmorskich kurortach nieco spadają, dzięki czemu możemy nabyć ich nieco większą ilość lub po prostu pokusić się o te lepszej jakości. Miejmy na uwadze, że wspierając tego typu lokalne biznesy oraz wspomniane wcześniej restauracje i hotele, wpływamy na podniesienie ich standardów również latem.

Dostępność atrakcyjnych pokoi i apartamentów

Jeśli marzyłeś, żeby choć raz zamieszkać nieopodal morza, zimą Twoje marzenie ma szansę się spełnić. Zimą kwatery we Władysławowie i innych nadmorskich miejscowościach możemy znaleźć w bardzo atrakcyjnych cenach. Poza tym ilość dostępnych miejsc jest wtedy znacznie większa niż w czasie letniego oblężenia.

Zimą morze pozytywnie zaskakuje. Warto się nad nie wybrać, niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy tam po raz pierwszy, czy któryś z rzędu. Nacieszymy oczy i naładujemy tam akumulatory na kolejne miesiące, bez konieczności kosztownego wyjazdu zagranicznego. U nas też potrafi być zaskakująco pięknie!

Related articles

Back to Top