Ceny mieszkań we Wrocławiu i pod Wrocławiem – porównanie

Kiedy przychodzi czas znalezienia miejsca do zamieszkania na stałe, pierwszym pytaniem, jakie się pojawia, jest bardzo często pytanie o to, czy ma to być mieszkanie w mieście, czy poza nim. Często dużą rolę w podjęciu takiej decyzji odgrywa cena, dlatego ten artykuł poświęcamy porównaniu cen mieszkań we Wrocławiu oraz w jego pobliżu. Dowiesz się, ile kosztuje kupienie danego mieszkania w dużym mieście i mniejszej miejscowości i jakie są zalety obydwu rozwiązań.

Jakie są ceny za m2 mieszkań we Wrocławiu i okolicach?

Aby znaleźć najlepsze miejsce do mieszkania, warto przeanalizować wszystkie za i przeciw, a dobrze jest zacząć od sprawdzenia danych. Jeśli chodzi o mieszkania we Wrocławiu, przeciętna cena za 1 m2 to około 7 475 zł, jeśli chodzi o mieszkanie mające 35 m2. Oczywiście im większe mieszkanie, tym stawka za metr kwadratowy jest nieco niższa. Z końcem roku 2021 prognozowana cena wynosi 8187zł. Należy również wziąć pod uwagę, że jest to średnia cena za mieszkanie znajdujące się we Wrocławiu. Im bliżej ścisłego centrum miasta, ceny będą wyższe, a na obrzeżach niższe.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę podczas kupna mieszkania we Wrocławiu bądź okolicach?

Oprócz ceny warto wziąć pod uwagę również inne kwestie. W mieście z pewnością trudniej o mieszkanie z ogródkiem, a jeśli znajdzie się możliwość kupienia takiego mieszkania, będzie ono kosztowało znacznie więcej. Z kolei do zalet mieszkania w mieście z całą pewnością należy sprawna komunikacja miejska oraz to, że wszędzie jest blisko, jeśli chodzi o załatwianie bieżących spraw oraz rozrywki. W dużym mieście nie brakuje kin, muzeów i sal koncertowych, a także restauracji, sklepów i urzędów.Mieszkanie okolice Wrocławia

 

Zalety mieszkań w okolicach Wrocławia

Jeśli chodzi o mieszkanie pod Wrocławiem, a więc w mniejszej miejscowości, ceny są znacznie niższe. Na przykład, w miejscowości Kiełczów umiejscowionej blisko Wrocławia znajdziesz mieszkanie z tarasem, za które zapłacisz 429.000 zł. Powierzchnie takich mieszkań często są również większe niżeli lokum w centrum metropolii. Oprócz tego cena zawiera zazwyczaj również gwarantowane miejsce na parkingu obok budynku. Mieszkanie pod Wrocławiem w Kiełczowie czy innej miejscowości z ogródkiem jest niezwykle opłacalnym rozwiązaniem, ponieważ kiedy tylko chcesz, możesz przebywać na świeżym powietrzu tuż koło domu i cieszyć się spokojną atmosferą małej miejscowości.

W przypadku mieszkania poza dużym miastem również warto wziąć pod uwagę wynikające z tego dodatkowe zalety. Miejscowości znajdujące się w pobliżu Wrocławia są świetnie skomunikowane zarówno pod względem komunikacji miejskiej, jak i dobrych dróg, dlatego, jeśli pracujesz we Wrocławiu, dojedziesz do pracy szybko i bez problemów. Korki zazwyczaj pojawiają się dopiero w centrum miasta, dlatego mieszkania poza miastem nie wpływa drastycznie na czas dojazdu do centrum. Oprócz tego warto pamiętać o tym, że w mniejszych miejscowościach jest zdecydowanie więcej zieleni i jest spokojniej. Mniejszy ruch na ulicach powoduje, że wokół Twojego miejsca zamieszkania panuje błoga cisza, co jest często czynnikiem decydującym.

Related articles

Back to Top