Nauka gry na gitarze – od czego zacząć?

Wybór rodzaju gitary należy do Ciebie

Najważniejsze co możesz zrobić kiedy uczysz się opanować gitarę, to grać! Podnieś swoją gitarę i zacznij grać razem z notatkami i zapisanymi akordami, bez myślenia o tym, co robisz lub zatrzymując się na błędach. Spróbuj odtworzyć melodię słyszaną wcześniej w ciągu dnia lub znaleźć notatki i akordy, które wyrażają swój aktualny nastrój. Zagraj także i ucz się piosenek, których normalnie nie chcesz słuchać. Idź na koncert symfoniczny i nauczyć się grać solo podobne do dźwięku klarnetu. Wycisz dźwięk w telewizorze i staraj się komponować muzykę, aby dopasować obrazy i historie pokazane. Inspiracje dla twojej gry można wyciągnąć z praktycznie wszystkiego, a wyzwanie dla samego siebie dotyczące korzystania z gitary w nowy sposób znacznie poprawia sprawność. Na tym etapie gry może okazać się do jakiego gatunki muzyki jesteś rzeczywiście stworzony, nie każdy bowiem jest urodzonym rockmenem czy metalowcem. Niektórzy mogą okazać się być świetnym muzykiem wykonującym folk czy muzykę z gatunku ambient.

Jak rozpocząć naukę gry?

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, to grać z innymi ludźmi. Znajdź przyjaciół, którzy również uczą się grać na instrumentach, zagrajcie kilka piosenek razem, możecie jamować, improwizować jakieś melodie, i czerpać inspirację od siebie nawzajem. Cała ta muzyczna atmosfera, poznana technika i wiedza, przyczynia się do wydajności, zarówno świadomie i nieświadomie usprawnia Twoją grę, więc ważne jest, aby zaplanować swoją naukę po drodze.

Gramy na gitarze profesjonalnie
Po rozgrzaniu i wykonaniu trochę zabawy podczas wykonywania kreatywnych działań, należy poświęcić trochę czasu na ćwiczenia analityczne poprzez coś więcej niż tylko swoją gitarze – należy poznać jej świat i zgłębić także zagadnienia teoretyczne. Po prostu zacznij grać, zaczniesz po prostu wiedzieć, jak akordy pracują ze sobą razem, warto abyś stał się ekspertem gitarzystą, który ma zrozumieć, dlaczego i w jaki konkretny sposób one działają. Ta wiedza jest często tym, co odróżnia wielkich gitarzystów od innych, kompleksowy i skuteczny program nauki w zasięgu ręki może znacznie poprawić swoją grę. Lekcje gry na gitarze mogą być tym czego szukają początkujący adepci gry na tym instrumencie. Warto początkowo skupić się na gitarze akustycznej aby rozciągnąć palce i poznać technikę gry na miękkich strunach, które łatwo pociągnąć i przytrzymać, później można skupić się na gitarze elektrycznej lub bassie, który wymaga większej siły oraz dużych zdolności postrzegania w sposób prawidłowy rytmu. Często musi się o tym, że bass nie jest słyszalny w tle, kiedy tak naprawdę wystarczy wysilić słuch, aby słyszeć całe linie melodyczne. Lekcje gry na gitarze mogą nam pomóc to zrozumieć. Kursy gitarowe uczące teorii mogą Twoją grę na gitarze, pokażą Ci jak masz ćwiczyć, jak się uczyć. Style i techniki przedstawione są tak różne, jak własny gust muzyczny.

Related articles

Back to Top