Efekt podświetlenia szklanych paneli? Poznaj 3 powody, dla których warto zastosować to rozwiązanie

Szklane panele są imponującym, oryginalnym i niezwykłym elementem dekoracyjnym. Stanowią doskonałą i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych płytek. Dzięki nim wnętrze zyska na elegancji, atrakcyjności i estetyce.

Rynek proponuje szeroki wybór paneli szklanych, dzięki którym można odmienić każdą przestrzeń. Przebywanie w kuchni lub łazience stanie się przyjemniejsze za sprawą niezwykłego elementu dekoracyjnego, jakim są panele szklane. Ich producenci oferują możliwość zamówienia produktu według własnej koncepcji, zgodnego z potrzebami klienta w zakresie na przykład rozmiarów. Jeśli zależy ci na stworzeniu przyjaznego i pięknego wnętrza, idealnym wyborem będą szklane panele.. 

Dlaczego szklane panele zyskują na popularności?

Szklane panele są niezwykle funkcjonalnym elementem dekoracyjnym, dlatego coraz częściej wykorzystuje się je do pokrycia ścian zarówno w łazience, kuchni, jak i w innych pomieszczeniach, na przykład salonie, a także mebli. Poza tym łatwo komponują się z innymi elementami dekoracyjnymi zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych, czy industrialnych. Zapewniają estetyczny wygląd pomieszczeń i czystość, ponieważ w łatwy sposób można usunąć z nich wszelkie zabrudzenia, nawet szczególnie uciążliwe. Wystarczy szmatka i tradycyjny środek do mycia szklanych powierzchni. Wybierając szklany panel należy pamiętać o tym, że powinien on pasować do stylistyki wnętrza. Ze względu na swój oryginalny i ciekawy wygląd jest elementem dekoracyjnym przykuwającym uwagę i wyróżniającym się na tle innych tego rodzaju elementów. 

Zalety szklanych paneli z podświetleniem

Dobrze przygotowane grafiki na szkle dodatkowo podświetlane rozproszonym światłem nie tracą intensywności koloru, dlatego przez wiele lat zachowują swój pierwotny, piękny wygląd. Prezentowane wzory są wyjątkowym połączeniem artystycznych rozwiązań i pomysłowych aranżacji. Są niezwykle wytrzymałe ze względu na materiał, z jakiego zostały wykonane. Szkło hartowane jest odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Można je umieścić w miejscach narażonych na wysokie temperatury i wilgoć, na przykład w pobliżu zlewu, gazowej kuchenki lub indukcyjnej, nad blatem kuchennym oraz w łazience. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób, które uwielbiają gotować, przygotowywać posiłki, a więc potrzebują rozwiązań funkcjonalnych, jak i dla tych, którzy w kuchni cenią sobie przede wszystkim estetyczny i oryginalny wygląd. Ze względu na szeroki wybór wzorów mogą stanowić element dekoracyjny do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu klasycznym, nowoczesnym i industrialnym. Idealnie sprawdzą się w niewielkich wnętrzach, gdyż powiększają optycznie przestrzeń, a także ją rozświetlają. W małych i słabo oświetlonych pomieszczeniach  idealnym wyborem będą właśnie panele szklane z podświetleniem. Natomiast we wnętrzu industrialnym mogą stanowić element dekoracyjny ożywiający surową i minimalistyczną przestrzeń. Dzięki nim ukryjemy każdą niedoskonałość na ścianie i odmienimy przestrzeń. Kolejną zaletą paneli jest ich łatwy montaż.

Dlaczego warto zastosować podświetlane panele szklane?

Panele szklane z podświetleniem są elementem dekoracyjnym, który stanowi nowość na polskim rynku. Są one coraz częściej wybierane do wnętrz zaaranżowanych w nowoczesnym stylu. Dzięki nim tworzy się wyjątkowy klimat. Zaletą produktu jest możliwość sterowania intensywnością światła, co daje spektakularny efekt równomiernego rozprowadzenia po powierzchni szklanej tafli. Ciekawa grafika podświetlona światłem ledowym jest oryginalnym i niezwykle atrakcyjnym elementem dekoracyjnym, nadającym wnętrzu niezwykłego klimatu. 

kafelki

Gdzie sprawdzą się podświetlane panele szklane?

Panele szklane z podświetleniem ledowym sprawdzają się idealnie zarówno w kuchni, salonie, sypialni, łazience, korytarzu, a także biurze, spa i eleganckiej restauracji. Tego rodzaju światło jest z reguły równomiernie rozprowadzane na powierzchni szklanej tafli. Służą one nie tylko do dekoracji wnętrz, ale również do ich doświetlenia, szczególnie jeśli w pomieszczeniu brakuje naturalnego światła. Klienci często decydują się na ich montaż pod szafkami kuchennymi w celu komfortowej pracy na blacie kuchennym. W przestrzeni bez okien mogą być źródłem światła, co często zdarza się w przypadku ciągów komunikacyjnych, holów, a także korytarzy. Tego rodzaju elementy dekoracyjne umożliwiają bardzo szybką metamorfozę każdego wnętrza. Wystarczy zdecydować się na montaż szklanej tafli, a przestrzeń stanie się klimatyczna, oryginalna, szczególnie w przypadku zastosowania paneli podświetlanych delikatnym, rozproszonym światłem ledowym. Nie bez znaczenia pozostaje oszczędność energii elektrycznej dzięki zastosowania tego rodzaju żarówek.

Related articles

Back to Top