Rower miejski – przemyśl jego zakup na wiosnę

Rower to nie tylko sprzęt do wyjazdów na wycieczki w słoneczne dni. Może też być dobrym środkiem codziennego transportu. Można dojeżdżać nim do pracy, na zakupy czy spotkania z przyjaciółmi. Nadaje się do tego każdy rodzaj roweru. Jeżeli jednak chodzi wyłącznie o poruszanie się po zatłoczonych ulicach to najlepszy będzie rower miejski. Posiada wiele cennych zalet. Pozwala też na zamontowanie dodatkowego sprzętu.

Czym charakteryzuje się rower miejski?

Pierwsza kwestią, jaka rzuca się w oczy jest wygląd roweru miejskiego. Dostępne są dwa charakterystyczne rodzaje ramy. Pierwszy z poziomą, górną rurą oraz typ damski, z mocno obniżoną rurą. Cała konstrukcja roweru pozwala na przybranie bardzo wygodnej, wyprostowanej pozycji. Na komfort jazdy wpływa też szerokie, miękkie siodełko.

Kolejna cecha rowerów miejskich to ich duża waga. Odmiany ze stali ważą około 20 kilogramów, natomiast aluminiowe sięgają 13 kilogramów. Waga nie jest jednak najważniejszą sprawą.

Koła w tego typu rowerach są duże, najczęściej 28 calowe. Przerzutki usytuowane są najczęściej w piaście tylnego koła. Przełożeń nie jest zbyt wiele, od 3 do 14. Przy poruszaniu się po mieści ta ilość w zupełności wystarcza. Są też bardzo trwałe i rzadko się psują. Manetki do ich zmiany występują w dwóch opcjach, dźwigni umieszczonej na drążku kierowniczym lub też obracającego się elementu kierownicy.

Wiele dodatków

To, co wyróżnia rowery miejskie to też dodatkowe wyposażenie, już zamocowane w rowerze. Obejmuje ono kilka ciekawych elementów. Podstawa to błotniki, niezastąpione podczas jazdy w deszczowej pogodzie. Nieco podobną funkcję ma osłona na łańcuch i przednią korbę, zapobiega zniszczeniu i ubrudzeniu ubrania. Najbardziej rozpoznawalną częścią roweru miejskiego jest bagażnik umieszczony nad tylnym kołem.

Miejski rower

Bardzo duże znaczenie ma też oświetlenie zasilane przez dymano. Zapewnia widoczność na drodze, zwiększając tym samy bezpieczeństwo.

Do standardowego wyposażenia można dokupić dodatkowe elementy. Może to być na przykład przedni kosz na zakupy lub jego odmiana do przewożenia zwierząt. Dostępna jest też szeroka gama sakw montowanych do tylnego bagażnika. Powiększają ładowność roweru, pozwalają na przewożenie wielu najpotrzebniejszych rzeczy.

Rower do przemierzania ulic

Każdy rower pozwala na szybkie przemieszczanie się po mieście. Nie każdy jest jednak tak wygodny jak rower miejski. Skonstruowany jest tak by zapewniać jak największy komfort. Rama pozwala na siedzenie w pozycji wyprostowanej. Miękkie siodełko dodatkowo zwiększa wygodę.

Ważne jest też pozostałe wyposażenie. Błotniki zmniejszą wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Bagażnik pozwoli na transportowanie wielu rzeczy. Oświetlenie zasilane dynamem zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Można też dokupić dodatkowy sprzęt, który zwiększy ładowność roweru. Tego typu rower jest, więc najlepszą opcją do poruszania się po mieście.

Rower miejski może być interesującym zakupem w związku ze zbliżającym się wiosną. Wytrzymały rower pozwoli nam na sprawny dojazd do pracy oraz codzienne rekreacyjne jazdy. Polecamy zajrzeć do sklepu PM Bike aby zapoznać się z najnowszymi promocjami rowerów miejskich.

Related articles

Back to Top