Jakie witaminy stosować na stres oksydacyjny?

O konieczności podejmowania walki z oksydantami mówi się nie od dziś. Stres oksydacyjny ma bardzo negatywny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, dlatego też należy stosować odpowiednie suplementy diety oraz inne preparaty, które będą ułatwiać walkę z tym zjawiskiem. Czym dokładnie jest stres oksydacyjny i dlaczego tak negatywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu? Jak walczyć z tym problemem i czy istnieją witaminy, minerały i inne pierwiastki, które warto dostarczać do organizmu, aby zminimalizować liczbę oksydantów i przyspieszyć walkę organizmu z nimi? Sprawdź nasze podpowiedzi i zacznij działać już teraz!

Negatywny wpływ stresu oksydacyjnego na funkcjonowanie organizmu

Oksydanty, czyli wolne rodniki powstają w naszym organizmie w praktycznie każdej chwili. Są one efektem ubocznym procesu oddychania, w wyniku którego nasz organizm produkuje niezbędną do życia energię. W jego trakcie powstają także oksydanty, które posiadają wolny elektron i dążą do połączenia z elektronem jakiejkolwiek innej komórki. Z tego powodu następuje uszkodzenie komórek wewnątrz organizmu, z którymi łączą się wolne rodniki, dobierając im w pewnym sensie jeden elektron. Takie zjawisko zachodzi zawsze, gdy zaburzona jest równowaga między ilością wolnych rodników a antyoksydantów. Jeśli panuje między nimi równowaga, to nie ma problemu. Pojawia się on, dopiero gdy oksydantów jest za dużo.  Wtedy wpływają one negatywnie na budowę białek, węglowodanów oraz materiału genetycznego, a także poszczególnych elementów komórek. 

zmniejszenie stresu oksydacyjnego

Stres oksydacyjny to najczęściej proces, w którym wolne rodniki produkowane są w większych ilościach ze względu na stres, niezdrowy tryb i szybkie tempo życia. Na skutek takiego postępowania oraz wraz z wiekiem organizm stopniowo zatraca umiejętność równoważenia ilości wolnych rodników odpowiednią ilością antyoksydantów. Prowadzi to do zachodzenia negatywnych zmian w organizmie. Stres oksydacyjny może być przyczyną takich chorób, jak miażdżyca czy choroba wieńcowa. Może także prowadzić do udarów mózgu oraz zawałów serca. Wolne rodniki negatywnie wpływają również na strukturę skóry, co prowadzi nie tylko do przyspieszenia procesów starzenia, ale także może prowadzić do rozwoju nowotworów skóry. Dlatego też walka ze stresem oksydacyjnym jest bardzo ważna i warto jak najszybciej poprawić swój styl życia i wprowadzić odpowiednią suplementację. 

Odpowiednia suplementacja kluczem do sukcesu w walce z stresem oksydacyjnym

Powstawanie stresu oksydacyjnego jest związane z nieodpowiednim trybem życia oraz złą dietą. Aby nad tym zapanować, warto zadbać o redukcję stresu na co dzień oraz wprowadzenie do codziennej diety produktów, które są bogatym źródłem antyoksydantów, na przykład buraków czerwonych, truskawek oraz orzechy i ziarna, jagody czy nasiona chia. Warto również zdecydować się na profesjonalne suplementy diety, które będą zawierać witaminy A oraz E i C, a także karoteny. Bardzo wskazane są także glukonian manganu oraz glukonian miedzi, a także karoteny, koenzym Q oraz kolagen. 

Chcąc zadbać o swój organizm i zredukować skutecznie oddziaływanie na niego stresu oksydacyjnego, warto postawić na sprawdzone suplementy diety od renomowanych producentów. Takie produkty mają naprawdę dobrze dopasowany i dobrany skład, który został odpowiednio przebadany, aby mieć pewność, że naprawdę skutecznie działa. Wybieranie przebadanych suplementów to nie tylko pewność i gwarancja skuteczności, ale także bezpieczeństwo przyjmowania. Dlatego, aby poprawić swoje samopoczucie, zamiast dodatkowo narażać swoje zdrowie, wybieraj sprawdzone suplementy zawierające miedź, witaminę C oraz kolagen morski. 

Related articles

Back to Top