Meble w stylu angielskim – czy tradycyjne meble odnajdą się w nowoczesnym wnętrzu?

Style meblarskie w polskich kuchniach

Obecnie można zauważyć na rynku meblarskim że, bardzo popularne stało się tworzenie nowoczesnych szklanych mebli także w celu zabudowania kuchni. Odwiedzając znajomych, którzy dopiero co wyremontowali dom czy kupili nowe mieszkanie możemy zgadywać w jakim wnętrzu się znajdziemy – surowym, ciemnym, pełnym połyskliwych powierzchni. Nudnym. Jak pogodzić upodobanie do nowoczesności z chęcią wyróżnienia się? Nic prostszego! Zdecyduj się na kuchnie w stylu angielskim.

Kuchnia w stylu angielskim często uosabiana jest z tradycyjnym, drewnianym wnętrzem, rodem z mieszkania naszej prababci. Nie jest to do końca prawda. Kuchnia stworzona w stylu angielskim nie musi być nudna, możliwe jest stworzenie wnętrza nietuzinkowego, modnego, a jednocześnie ciepłego i przyjaznego.

Kuchnie angielskie w polskich domach

Jak powinny wyglądać angielskie kuchnie?

Nie można oczywiście zrezygnować z tego co stanowi kwintesencję stylu angielskiego czyli jasnych mebli. Możemy oczywiście zredukować ilość zdobień na naszych meblach, stawiając na eleganckie i wyrafinowane, niewielkich rozmiarów rzeźbienia, znajdujące się np. na listwie dolnej szafek wiszących i na górnych szufladach. Ciekawym pomysłem na unowocześnienie stylu angielskiego jest postawienie na jednolite, ażurowe szafki wiszące, z wzorkiem małych kropek lub drobnej szachownicy. W celu oszczędzenia sobie nadmiernych problemów ze ścieraniem kurzu, możemy zdecydować się na oszklone szafki. Otwarte półki są świetnym rozwiązaniem jeżeli mamy filiżanki lub inną drobną zastawę której piękno chcielibyśmy podkreślić.

Obecnie możliwe jest także połączenie naszych jasnych szafek z ciemnymi, marmurowymi blatami, które nadadzą całemu wnętrzu bardziej nowoczesny, odrobinę surowy charakter. Zrezygnowanie z porcelanowych uchwytów, na rzecz metalowych pomoże osiągnąć nam upragniony indywidualny charakter wnętrza.

Jaki sprzęt AGD może pojawić się w angielskiej kuchni?

Ostatnią rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę tworząc nowoczesne angielskie wnętrze jest sprzęt AGD. By nie zaburzyć harmonii pomiędzy tym co stare a tym co nowe, ważne jest by kupić minimalistyczny, nie wyróżniający się sprzęt. Płaska, indukcyjna kuchenka, zabudowany okap i lodówka pomogą nam to osiągnąć.Related articles

Back to Top