Jak zrobić efektowne, ale i praktyczne oświetlenie schodów?

Decydując się na schody w naszym domu, stajemy przed wyzwaniem, jak dobrać do nich odpowiednie oświetlenie, by cieszyć się rozwiązaniem nie tylko praktycznym, ale i nowoczesnym oraz efektownym. Nie chodzi nam przecież tylko o to, by lampy dawały odpowiednie światło, ale także by prezentowały się atrakcyjnie, akcentując naszą pomysłowość. Jak zatem zrobić efektowne oświetlenie schodów?

Dlaczego oświetlenie schodów jest ważne?

Jeśli mamy dzieci albo w przyszłości planujemy je mieć, a nasz dom jest piętrowy, to można być w 100% pewnym, że pociechy z radością będą biegały po schodach i to w tempie przyspieszonym. Choćby dlatego warto zadbać o ich bezpieczeństwo, instalując odpowiednie oświetlenie.

Jeśli nie mamy dzieci i wolimy postawić na nieco bardziej subtelne lampy, także mamy taką możliwość. Możemy wybierać wśród wielu rozwiązań sprawdzonych przez specjalistów, takich jak lampy typu LED, oświetlenie punktowe czy tak zwany oprawy schodowe LED.

Czy klasyczne oświetlenie schodów może być efektowne?

Zazwyczaj wybierając lampy mające oświetlać schody, stawiamy na takie, które wieszamy na ścianach bądź montujemy na suficie. Obecnie na rynku pojawia się wiele rozwiązań, które są w stanie zapewnić nam nie tylko komfort użytkowania, ale także wysoką estetykę i stylowe wnętrze.

Producenci oświetlenia dostarczają wiele różnorakich rozwiązań: od subtelnych lamp wieszanych na ścianach w odcieniach bieli, ecru czy szarości, przez samo oświetlenie stopni bądź poręczy, aż po punktowe lampki umieszczone na ścianie. Można jednak iść o krok dalej i postawić na jeszcze bardziej nowatorskie rozwiązanie.

Jakie efektowne lampki schodowe można wybrać?

W ofercie wielu sklepów oferowany jest nowoczesny system oświetlenia w formie niewielkich lampek schodowych w oprawie dających odpowiednie natężenie światła na każdym stopniu, które zapewniają komfort użytkowania, nie oślepiając. Lampki schodowe LED mają różnorakie wzory – miłośników Francji z pewnością zachwyci oprawa schodowa z wizerunkiem wieży Eiffla, a wielbicielki ogrodowej architektury ucieszą się z kwiatowych wzorów.

oświetlenie schodowe

Dzięki zastosowanym szablonom lampy schodowe LED dają miłe dla oka, kolorowe światło, stwarzające wrażenie przytulności i ciepłego wnętrza.

Jakie zalety mają schodowe lampy LED?

W lampkach z reguły montowane są energooszczędne żarówki, co sprawia, że użytkownicy mogą nieco zaoszczędzić na rachunkach za prąd oraz kolejnych żarówkach, ponieważ te gwarantowane przez nas charakteryzują się długą żywotnością.

Na życzenie klienta do każdej lampki, za dodatkową opłatą, możemy zamontować odpowiednie czujniki: ruchu i zmierzchu, co sprawia, że światło załączy się automatycznie, gdy ktoś będzie przechodził obok i gdy natężenie naturalnego światła spadnie do określonego poziomu. Oferujemy też możliwość wyboru barwy samego oświetlenia – od zimnej bieli, przez niebieski, aż po ciepłą biel.

Montaż lamp schodowych LED

Co powoduje, że nasze lampki schodowe dodają wnętrzu klasy, elegancji oraz wyjątkowości? Dzięki temu, że montowane są na schodach, oświetlają naszą klatkę schodową nie z góry, a od dołu. Lampę można przymocować zarówno na samym stopniu, jak i na jego boku czy też w specjalnie przygotowanej w tym celu wnęce.

To sprawia, że rozwiązanie jest nie tylko efektowne czy praktyczne, ale także elastyczne – pozwala dostosować oświetlenie do własnych potrzeb i upodobań w wystroju wnętrz.

Related articles

Back to Top