Jak wybrać plecak rowerowy?

Sprzęt rowerowy jest dziś szczególnie atrakcyjny. Wraz z rozwojem technologii, mamy możliwość korzystania z coraz lepszych i dopracowanych elementów, które wchodzą w skład wyposażenia rowerowego. Plecaki na rower stanowią niezastąpioną i wygodną pomoc podczas jazdy.
Plecaki rowerowe są niezastąpione nawet w przypadku, gdy nasz rower wyposażony jest w bagażniki i sakwy. Różne są powody, dla których decydujemy się na zakup plecaka rowerowego. Wiele jest osób, które chcą się zaopatrzyć w plecak, by móc przewieźć jak najwięcej rzeczy. Często więc, plecak rowerowy ma cechy typowo turystyczne.
Wybór odpowiedniego plecaka rowerowego nie jest wcale prosty. Obecnie, mamy o wiele większy wybór wśród plecaków rowerowych niż kiedyś. Mnóstwo jest marek, wielkości, kolorów oraz dodatkowych funkcji – cechy, jakie będzie posiadał nasz plecak, wybierzemy sobie sami. Najważniejsze jest bowiem, by dopasować plecak według własnych preferencji i potrzeb.

Plecak na rower

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając plecak?

Dobry plecak rowerowy powinien przede wszystkim różnić się od plecaków sportowych. Jazda rowerem, szczególne długa, wymaga zastosowania plecaka, który nie będzie zbyt obciążał naszych pleców. W tym celu należy szukać plecaków, które spełniają określone normy.
Kryteria, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę to między innymi:

  • Długość podróży, w jaką się udajemy.
  • Rodzaj drogi, jaką będziemy jechać – prosta uliczna droga asfaltowa jest najłatwiejszą trasą. Można więc do niej dobrać praktycznie każdy plecak. Z kolei drogi górskie i terenowe wymagają dobrania takiego plecaka rowerowego, który będzie przeznaczony to trudnej jazdy.
  • Nasz indywidualny gust – jak wiadomo, plecak musi się nam podobać. Dziś kolorystyka, motywy i wzory są tak różnorodne, że kryterium to jest dość łatwe.
  • Stosowanie codzienne czy na dłuższe wyjazdy – cechy, jakie posiada każdy plecak rowerowy, są nieco inne. Plecak na dłuższe wyjazdy może być bardziej pojemny, lżejszy i wyposażony w wiele dodatkowych kieszeni. Z kolei plecak, który stosujemy na co dzień, może być nieco mniejszy. Często, plecaki rowerowe, które wybieramy na co dzień, muszą mieć przegródki na bidon.
  • Pojemność plecaków rowerowych może by różna. Najbardziej znane i użytkowe mają między 10 a 14 litrów.
  • Ochrona przed deszczem – plecak powinien posiadać specjalny materiał, który osłania go przed zmoknięciem. Często, plecaki rowerowe są wykonywane materiału nieprzemakalnego, co pozwala chronić wszystkie nasze rzeczy.
  • Marka i producent – warto jest się skupiać na firmie, która produkuje plecaki. Często firma może stanowić kartę przetargową podczas wybierania odpowiedniego plecaka. Zaufana i porządna firma jest nam w stanie zapewnić plecak, który posłuży nam przez wiele lat.

Najlepsze plecaki rowerowe

Najlepszej jakości plecaki rowerowe są tak zaprojektowane, by nie stanowiły dodatkowego ciężaru podczas jazdy rowerem. Ich głównym zadaniem jest również to, by nie krępowały one naszych ruchów i nie utrudniały jazdy. Plecak rowerowy musi być wyposażony w odblaski. Wiele osób jeździ rowerem w zarówno w dzień, jak i w nocy, niezależnie od pogody. Plecak mający elementy odblaskowe, oprócz wygody i funkcjonalności, zapewni nam również bezpieczeństwo.

Większość modeli plecaków rowerowych posiada także mnóstwo dodatkowych kieszonek. Dzięki temu możemy zagospodarować mnóstwo miejsca w plecaku. Równomierne rozmieszczenie wszystkich elementów i ciężarów, pozwala na komfortową jazdę bez obciążenia nóg i kręgosłupa.Related articles

Back to Top