Wynajem samochodów – jak wybrać wypożyczalnię?
Wybieranie wypożyczalni, której usług chcemy skorzystać, wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Trzeba najpierw zapoznać się z ofertami firm, które znajdują się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Wszystkie warunki najmu należy spełniać, dlatego warto najpierw przeczytać wszystkie wymagania, jakie stawia się potencjalnemu klientowi. Trzeba także zapoznać się z wyborem samochodów, które oferuje firma. Dobranie odpowiedniego samochodu nie jest trudne. Wystarczy tylko odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego auta potrzebujemy. Musi ono być odpowiednie do naszych potrzeb i trybu życia. Ważną częścią wybierania wypożyczalni jest zapoznanie się z cenami, jakie obowiązują przy korzystaniu z usług danej firmy.
Na co należy szczególnie uważać przy doborze samochodu?
Jeżeli posiadamy dom na obrzeżach miasta, mamy dzieci, które trzeba codziennie rano odwieźć do szkoły, a po pracy zrobić duże zakupy – inaczej będziemy wybierać samochód niż kiedy jesteśmy zapalonymi podróżnikami. Oczywiście w każdej firmie obowiązuje pewien limit co do ilości dozwolonych kilometrów na dobę lub miesiąc. Ważne jest, w jakim samochodzie jest nam najwygodniej i jakie są dla nas najlepsza do wyruszenia w trasę. Możemy wynająć auto, które ma ten sam model co nasz aktualnie niesprawny. Nie musi jednak tak być, możemy wybrać dowolną markę i model samochodu. Wszystko zależy od tego, jakie chcemy wypożyczyć auto, ile chcemy ich wypożyczyć oraz w jakim celu. Trzeba również zwrócić uwagę na cenę adekwatną do najmu konkretnych pojazdów.
Kiedy pracownik może odmówić nam wypożyczenia samochodu?
W momencie, gdy nasz wiek nie jest jeszcze/już odpowiedni do korzystania z tego typu usług, pracownik wypożyczalni może, według statutu swojej firmy, odmówić nam wypożyczenia samochodu. Jeżeli nasze prawo jazdy ważne jest dopiero od miesiąca, również możemy liczyć się z odmową firmy. Nieokazanie dokumentu potwierdzającego tożsamość, lub nieposiadanie go także utrudni nam wypożyczenie auta. Należy przestrzegać zasad, jeśli chodzi o procedury. Chodzi tu zarówno o wypożyczenie samochodu, jak i o zwrócenie go w odpowiednim czasie.
Uwagi szczególne
Pracownik, który będzie podpisywał z nami umowę dotyczącą najmu samochodu, musi znać wszystkie szczegóły, które są zawarte w regulaminie. Musimy bowiem powiadomić pracownika, że w niedługim czasie będziemy wybierać się za granicę na terenie Europy. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli będziemy uczestnikami wypadku za granicą, inaczej jest wszystko rozliczane. Musimy także brać pod uwagę ewentualną kaucję, którą pobiera dana firma w momencie wypożyczenia samochodów. Należy okazać wszystkie ważne dokumenty, uważnie przeczytać umowę i regulamin wypożyczalni, a dopiero później podpisać umowę. Ponadto, samochód powinien być przede wszystkim funkcjonalny, lecz jeżeli skupiamy wielką uwagę na prezencji samochodu, należy połączyć obie te funkcje.