Fotografia ślubna w Polsce

Fotografia ślubna to bodaj najbardziej rozpowszechniony rodzaj tej wspaniałej sztuki. Niestety ale w tym przypadku popularność oznacza także komercję oraz nierzadko brak umiejętności. Bo jak mianem fotografa ślubnego możemy określić kogoś kto tylko weekendowo pstryka sobie fotki na weselach kasując przy tym nie małe pieniądze a tak poza tym to pracuje na etacie i z fotografią za wiele wspólnego nie ma? Dlatego warto sprawdzić z kim chcemy podpisać umowę zanim to zrobimy. Generalnie rynek fotografów ślubnych w Polsce jest przeciążony i bardzo konkurencyjny. Szczególnie jeśli chodzi o ceny i nie ma się co temu dziwić. Wiadomo że profesjonalista z bardzo drogim sprzętem nie weźmie za sesję 1000 zł co nierzadko zdarza się mniej wprawnym artystom. Są też tacy, którzy fotografię ślubną traktują bardziej sportowo i tym samy oferują oni słabej jakości usługi za niską cenę. Ceny jak zawsze dyktuje rynek jednak musimy pamiętać, że branie najtańszej usługi będzie miało swoje odzwierciedlenie w jakości wykonanych zdjęć.

Fotografia na Twoim ślubie

Pomijając aspekt artystyczny to technicznie wyszkolonych fotografów ślubnych, którzy robią naprawdę niesamowite fotografie jest w Polsce mało. Większość z nich to niedzielni fotografowie, którzy tylko dorabiają sobie do biznesu niewiele przy tym dając od siebie. Owszem – wykonanie fotografii to tylko część pracy fotografa bo jest jeszcze przecież obróbka jednak w większości przypadków nawet to nie udaje się dobrze. Fotografowie ślubni siłą rzeczy dzielą się więc na tych lepiej i gorzej wyszkolonych przy czym w wypadku tych pierwszych za ich usługi przyjdzie nam sporo zapłacić. To jakiego fotograf zaprosimy na nasz ślub nie zależy zatem tylko od naszego widzimisię ale także od zasobności portfela. Pewnie że niemal każdy chciałby na swoim ślubie widzieć prawdziwego mistrza i artystę jednak rzeczywistość na polskich ślubach jest zgoła odmienna – przeważają tu pół zawodowcy z przyzwoitym sprzętem ale nie do końca opanowanym warsztatem.

wesele

Dlatego chcąc uzyskać naprawdę wspaniałe efekty pracy takich fotografów musimy dokonać ostrej selekcji. Samodzielnie możemy nie znać się na wszystkich aspektach fotografii ślubnej jednak potrafimy już ocenić czy dane zdjęcia się nam podobają czy nie. Czy to co prezentuje dany fotograf spełni nasze oczekiwania czy być może szukamy kogoś innego. Te rozważania każdy będzie snuł sam jednak nie będą one proste z uwagi na ogromną konkurencję wśród fotografów. Szukając fotografa ślubnego natrafimy na co najmniej kilkadziesiąt ofert, które w mniejszym lub większym stopniu odpowiadać będą naszym wyobrażeniom czy też oczekiwaniom. Jednak dobre sesje ślubne są tego warte.

Related articles

Back to Top