Na czym polega auto detailing?

Auto detailing jest sposobem na sprawienie, by nasz samochód wyglądał jakbyśmy dopiero wyjechali nim z salonu. Poniżej opisujemy na czym dokładnie polega ten zabieg.

Czym jest auto detailing i na czym polega? Jakie czynności wchodzą w skład całego procesu i co obejmują? Na te pytania odpowiadamy poniżej. Na samym początku można jednak podkreślić, że auto detailing pozwala nam uzyskać niesamowite efekty wizualne. Samochód poddany temu procesowi prezentuje się niezwykle elegancko.

Warto zwrócić uwagę na wygląd każdego auta, jakie wyjeżdża z salonu dealera. Jest ono błyszczące i nie posiada żadnych skaz. Po części jest to zasługa minimalnego czasu zużycia samochodu. Ważne są jednak działania specjalistów od auto detailingu. To dzięki odpowiednim czynnościom i specyfikom chemicznym, nasze auto może lśnić i dzięki temu wyglądać na nowe.

Na czym jednak polega auto detailing i jakie procesy wchodzą w jego skład?

Auto detailing Wrocław – pielęgnacja samochodu

Wszelkie czynności, które są przeprowadzane podczas auto detailingu, mają za zadanie przywrócić świeżość lakieru karoserii oraz tapicerce. Auto detailing to szereg czynności, które wykonuje się uwzględniając wszystkie elementy samochodu – zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Na auto detailing składają się procesy, których zadaniem jest:

  • oczyszczenie,
  • konserwacja,
  • renowacja

Powyższe czynności dotyczą całego pojazdy albo jego wybranych części. Wszystkie prace, jakie składają się na auto detailing mogą trwać nawet kilka dni. Są one jednak bardzo przemyślane i odbywają się w odpowiedniej kolejności. Efekt, jaki uzyskuje się po wykonaniu powyższych procesów, przypominają stan samochodów, które wystawia się na pokaz oraz tych, które znajdują się w salonach sprzedaży.

Usługa, jaką jest auto detailing, jest wykonywana zarówno w przypadku aut używanych, jak i tych zupełnie nowych. Częstym pytaniem, jakie jest zadawane odnośnie auto detailingu w przypadku nowych pojazdów, dotyczy celu takich czynności. Auto, które dopiero wyjechało z fabryki jest nieużywane i w praktyce niemożliwe jest powstanie jakichkolwiek rys czy skaz na lakierze. Jednak usługi auto detailingu wykonuje się w celu zakrycia ewentualnych, niewielkich uszkodzeń, jakie powstały w trakcie transportu auta do salonu sprzedaży.

Oprócz tego, auto detailing przeprowadza się w przypadku aut używanych po to, by zwiększyć ich wartość rynkową. Niekiedy, powodem jest chęć przedłużenia żywotności naszego pojazdu. Wiele osób najczęściej chce, żeby ich auto było lśniące i piękne.

Kosmetyki do auto detailingu

Aby w prawidłowy sposób przeprowadzić wszystkie czynności pielęgnacyjne w naszym samochodzie, potrzebne są odpowiednie środki chemiczne oraz różne rodzaje czyściw. Chemia samochodowa musi być specjalistyczna, by zapewnić najlepsze efekty. Warto jednak wspomnieć, że wszelkie kosmetyki do auto detailingu wymagają ogromnej wiedzy i umiejętności z tego zakresu. Auto detailing to szereg czynności obejmujących każdy detal budowy samochodu.

Chemia samochodowa, którą stosuje się do auto detailingu jest trudno dostępna. Wiąże się to z precyzją, jaka jest konieczna przy auto detailingu. Niektóre detale auta są bardzo delikatne i nieprawidłowy dobór kosmetyków lub źle wykonane procesy, mogą skutkować uszkodzeniem się części. W tym celu warto wybrać autoryzowanego producent chemii samochodowej do tak odpowiedzialnych czynności.

auto detailing

Wybór chemii samochodowej

Chemia samochodowa, jaka stosowana jest przy procesach auto detailingu, jest dostępna w sklepie internetowym fareclasklep.pl. Firma od około 50 lat oferuje specjalistom najlepszej jakości, markowe produkty do pielęgnacji samochodu. Kosmetyki i akcesoria do czyszczenia, w jakie można się zaopatrzyć w internetowym sklepie firmowym, przeznaczone są do polerowania karoserii. Dzięki nim można bez obaw wykonywać czynności auto detailingu. Asortyment sklepu internetowego fareclasklep.pl pozwala na pozbycie się rys, matowienia lakieru, wgnieceń, zadrapań oraz przywracanie koloru. Dodatkowo, wysokiej klasy chemia samochodowa umożliwia wyrównać koloryt karoserii, pogłębić go oraz usunąć miejscowo utleniony lakier. Firmowe produkty są różnorodne, dzięki czemu można dopasować odpowiedni rodzaj kosmetyków do swoich potrzeb. Chemia samochodowa zaufanego producenta zapewni świetne i trwałe efekty nawet w przypadku starych aut.

Related articles

Back to Top