Cierpienia młodego licealisty

Coś na wzór „Cierpienia młodego Wertera” ale tym razem nie chodzi o historię miłosną a nawet jeśli to jest ona w tle. Bo na pierwszy plan wysuwa się rzecz bardziej prozaiczna o której część woli wcale nie myśleć. Ale zegar bije bez ustanku i bez litości i kiedy wybije godzina „0” każdy będzie musiał w końcu podjąć decyzję, która niewątpliwie będzie miała wpływ na jego losy.

Bez matury ani rusz

Punktem granicznym jest matura czyli pierwszy poważny egzamin w życiu. Ma on o tyle znaczenie, że może choć nie musi być przepustką na studia. Zazwyczaj mamy świadomość jak wiele od niej zależy i chociaż nie zawsze się chce to staramy się wypaść jak najlepiej. A co najważniejsze jest na maturze?

  • odpowiednie wybranie przedmiotów z jakich chcemy zdawać;
  • przygotowanie się tak aby żadne pytanie nas nie zaskoczyło;
  • pójście na egzamin z uśmiechem na ustach;
  • nie załamywanie się w razie niepowodzeń – w końcu za rok też będziemy mieli szansę.
matura

Przygotowanie w liceum Korfanty Katowice to niemal gwarancja zdanej matury.

Jeśli już mamy wybrany (i najlepiej wymarzony) kierunek studiów powinniśmy się zastanowić co będzie potrzebne aby się tam dostać. Na tej podstawie składamy deklaracje maturalne na których wyszczególniamy egzaminy do jakich będziemy podchodzić. Ostatecznie zdajemy maturę z bardzo dobrym wynikiem i dostajemy się na długo wyczekiwane studia. Tak wygląda teoria. A jak jest w praktyce? W części przypadków tak jak to przedstawiliśmy jednak droga młodego człowieka na studia nie zawsze jest usłana różami. Dużo materiału do opanowania w krótkim czasie, kłopoty z napisaniem prezentacji maturalnej czy kłopoty zdrowotne potrafią skutecznie utrudnić otrzymanie dobrego wyniku na świadectwie dojrzałości. Z autopsji wiemy jednak, że nie można się poddawać. Kiedy załamiemy ręce nic nam nie pomoże a przecież w razie niepowodzenia możemy przystąpić do matury. I za rok znowu…i znowu…

Related articles

Back to Top