Na czym polega doradztwo gospodarcze?

Zaczynając własną działalność gospodarczą możemy nie zdawać sobie sprawy z jak wieloma aspektami się to wiąże. Nie bez powodu wszystkie duże korporacje mają całe zastępy prawników. To, że nie znamy prawa w jakimś zakresie nie oznacza, że możemy je łamać. Warto więc znaleźć kancelarię, która nam w tym pomoże i ustrzeże przed ewentualnymi karami.

Czym jest doradztwo gospodarcze?

Doradztwo gospodarcze to cały zestaw usług kierowanych do przedsiębiorstw. Może ono dotyczyć bieżącej działalności lub brać pod uwagę jego przyszłość. Tak naprawdę chodzi o to, aby zrozumieć specyfikę firmy klienta, a następnie zaoferować mu usługi, które będą najlepiej dopasowane do jego potrzeb. Zazwyczaj działa to na zasadzie partnerstwa, gdzie kancelaria prawna współpracuje z nami w ten sposób, by przynieść nam wymierne korzyści.

Zazwyczaj doradztwo gospodarcze to cały zestaw porad prawnych i finansowych, które mogą dotyczyć zagadnień podatkowych, sporządzania biznesplanów, zakładania firmy, prowadzenia ksiąg handlowych czy opracowywania zasad organizacji oraz zarządzania przedsiębiorstwem.

W jakich sprawach może nam pomóc doradztwo gospodarcze?

Przede wszystkim kancelaria prawna może pomóc nam w obsłudze prawnej naszej działalności. Już na początku dobry adwokat przyda się przy zakładaniu i rejestracji spółki handlowej. W naszym biznesie przydatne będzie też przygotowanie i opiniowanie kontraktów handlowych oraz innych związanych z naszą działalnością dokumentów. Będzie też niezbędna przy wszelakich przekształceniach naszej działalności, fuzjach, przyjęciach czy restrukturyzacji. Doradztwo gospodarcze to także ocena dokumentacji przetargowej i uczestnictwo w negocjacjach z kontrahentami. Bardzo przydatne w wielu biznesach jest też wsparcie w uzyskiwaniu zezwoleń i koncesji.

Kancelaria prawna pomoże nam w windykacji należności. Jeżeli nasi klienci nie będą chcieli płacić to prawnik się nam przyda. Jednocześnie w sytuacji kiedy to my mamy kłopoty finansowe to kancelaria prawna może nam pomóc przygotować i poprowadzić postępowanie upadłościowe oraz układowe.

Przede wszystkim powinniśmy też pamiętać, że jeżeli współpracujemy z doświadczoną kancelarią prawną to będzie nas ona reprezentować przed sądami wszystkich instancji.

Na jakie sposoby może być świadczone doradztwo gospodarcze?

Usługi doradztwa gospodarczego mogą być świadczone na różne sposoby. Jeżeli zakres wsparcia prawnego dla naszej firmy jest szeroki najlepiej zdecydować się na stałe wsparcie kancelarii adwokackiej na bazie ryczałtowych wynagrodzeń.

Niektórzy biznesmeni nie potrzebują wsparcia na co dzień, ale jedynie raz na jakiś czas. W takich przypadkach najlepsze jest wsparcie incydentalne, które będziemy rozliczać na podstawie stawki godzinowe naszego adwokata.

W niektórych przypadkach najlepszą formą rozliczenia może być wykonywanie określonego zakresu zadań, by osiągnąć zamierzony rezultat. Powinniśmy więc współpracować z kancelarią projektowo

doradztwo gospodarcze

Kancelaria Siwek Gaczyński & Partners

Kancelaria Siwek Gaczyński & Partners funkcjonuje od 1998 roku i świadczy profesjonalne usługi prawnicze. Pracują w niej osoby specjalizujące się w różnych dziedzinach prawa tak, aby każdy klient mógł znaleźć pomoc i rozwiązanie swoich problemów. Wiedza i doświadczenie wszystkich pracowników oraz praktyczne podejście do przepisów prawa sprawia, że firmy współpracujące z kancelarią osiągają swoje cele biznesowe.

Prawo cały czas się zmienia, jednak kancelaria SGP jest zawsze na bieżąco. Łączy wiedzę z doświadczeniem dzięki czemu jest nam w stanie pomóc nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Niezależnie od wielkości naszego przedsiębiorstwa i branży, w której się specjalizujemy, doradztwo gospodarcze jest usługą z której powinniśmy skorzystać. Dzięki temu unikniemy wszelkich pułapek prawnych.

Related articles

Back to Top