Która konsola jest lepsza? Czy odwieczna wojna PS vs Xbox.

Gracze dzielą się na kilka grup – na tych, którzy grają na komputerach i na tych, którzy grają na konsolach. Ale osoby, które grają na konsolach są skłócone i próbują przekonywać siebie nawzajem o tym, która z konsol jest lepsza do grania i która daje lepsze doświadczenia. Najdłużej wojna trwa pomiędzy osobami użytkującymi konsole PS i Xbox. Kto jednak z nich ma racje? A może racja leży po środku?

Oczywiście na rynku jest znacznie więcej konsol niż tylko te dwie wyżej wymienione. Jednak osoby posiadające konsole PS lub Xbox najbardziej drą ze sobą koty. Tylko jaka jest odpowiedź na pytanie, która z tych konsol jest faktycznie lepsza? A może obie są tak samo dobre? Co je od siebie różni i co dokładnie jest tematem sporu. Dzisiaj postaramy się przybliżyć kilka powodów, przez które ta wojna w ogóle się rozpoczęła!

PS czy Xbox?

Prawda jest taka, że to pytanie nie ma odpowiedniej odpowiedzi. Obie konsole są dobre, nie ważne co mówią fani jednej czy drugiej strony. Jednak warto wiedzieć, że obie konsole się od siebie różnią i właśnie w tych różnicach można dopatrywać się początku wojny pomiędzy obozami konsolowymi. Każdy gracz ma przecież inne oczekiwania do sprzętu, którego będzie używał i wśród osób grających na konsolach ta zasada także znajduje potwierdzenie!

Pierwszą rzeczą, która różni te dwie konsole to gry – na ps4 jest ich więcej. Ta konsola oferuje ponad 90 tytułów na wyłączność. A to oznacza, ze w te gry można zagrać wyłącznie na konsoli ps4. Z kolei gier, które są wyłącznie na Xboxa jest zaledwie ponad 30. Tę rundę wygrywa więc raczej konsola ps. Oczywiście, każdy musi podjąć swoją własną decyzję – bo wszystkie gry są inne i będą spełniać wymagania innych osób. Nieoficjalnie mówi się jednak, że gry na ps są znacznie lepsze jakościowo.

Kolejnym aspektem do przemyślenia, który dotyczy wojny pomiędzy konsolą ps a xboxem, jest to, jakie aplikacje na nich działają. W tej rundzie prowadzi raczej Xbox, na którym można zainstalować prawie dwa razy więcej aplikacji. O ile gry na konsole ps4 są liczniejsze, tak na xboxie zainstalujesz więcej znanych ci aplikacji. A jakie to są aplikacje? Spotify, Youtube, Netflix, Filmbox, WWE, Player, VEVO, Mubi, Dailymotion – to możesz mieć na ps4. A na xboxie możesz zainstalować Crunchyroll, Dailymotion, Eurosport, GoPRO, Netflix, NASCAR, Rosetta Stone, One Drive, SoundCloud, Skype, TED, Twitch, VEVO, UFC i Youtube. Jak więc widać, niektóre z aplikacji nawet się powtarzają!

Co wybrać dla siebie?

Pytanie ostateczne brzmi jednak co wybrać dla siebie? Konsolę, na której można zagrać w więcej gier, czy taką, na którą można pobrać więcej aplikacji, a co za tym idzie doświadczyć więcej rozrywki? Wszystko tak naprawdę zależy od ciebie i od twoich preferencji. Nie musisz patrzyć się na nikogo i kopiować jego ruchów, z pewnością każda konsola jest w stanie zaoferować ci coś, co polubisz, a tylko od ciebie zależy to, jaki podejmiesz wybór. Pamiętaj, granie to naprawdę dobra i przyjemna rozrywka z której nie warto rezygnować tylko dlatego, że nie wie się, którą z konsol wybrać!

Related articles

Back to Top