Obozy językowe w Anglii – pozwól swoim dzieciom na naukę języka w komfortowych warunkach

Angielski jest niezwykle trudnym językiem do nauki. Między skomplikowaną pisownią a pozornie niemożliwymi do zrozumienia regułami gramatycznymi łatwo jest się zgubić. Z tego powodu najskuteczniejszym sposobem nauki języka angielskiego jest całkowite zanurzenie się w nim. Najlepiej w Wielkiej Brytanii na obozie językowym.

Nauka języka w komfortowych warunkach

Każdy rodzic chce, żeby jego dziecko uczyło się w najlepszych możliwych warunkach. Możemy jednak sobie zadawać pytanie czym są właściwie komfortowe warunki. Oczywiście na obozie językowym nie chodzi tylko o standard zakwaterowania czy jedzenia, który jest na wysokim poziomie. Komfortowe warunki do nauki języka są wtedy, kiedy w najłatwiejszy sposób możemy się jak najwięcej nauczyć.

Takim właśnie rozwiązaniem jest obóz językowy w Anglii. Dzieci mogą regularnie chodzić na zajęcia dostosowane do ich poziomu. Dzięki temu osoby słabsze nie robią sobie zaległości, a te z większą wiedzą się nie nudzą. Co więcej zajęcia prowadzone są w 10-15 osobowych grupach, więc każde dziecko może liczyć na odpowiednią ilość uwagi nauczyciela. To sprawia, że lekcje wyglądają zupełnie inaczej niż w polskich szkołach w 30 osobowych klasach. Bardzo istotne jest to, że są one prowadzone przez native speakerów, którzy znają język najlepiej.

Na obozie językowym w Anglii musisz ćwiczyć język

Jeżeli wyślemy naszego malucha na obóz do Anglii to nie będzie on miał innej możliwości jak ćwiczenie języka. Od momentu przybycia na lotnisko do czasu opuszczenia Wielkiej Brytanii dzieci są całkowicie zanurzone w języku angielskim. Na miejscu wszystkie znaki, mapy i gazety będą po angielsku. Poruszanie się po okolicy, pytanie o drogę, zakupy w sklepie i zamawianie w restauracji – wszystko odbywa się po angielsku.

Jest to szczególnie korzystne zwłaszcza dla osób, które nie są native speakerami.  Dzieciaki nie mają innego wyboru – muszą ćwiczyć swoje umiejętności. Dzięki temu nabierają pewności siebie i jest im znacznie łatwiej się komunikować.

Badania wykazały, że każdy uczy się więcej w czasie rozmów niż podczas zwykłego wkuwania słówek. Dzięki dyskusji na zajęciach dzieci mówią pewniej po angielsku i zapamiętują znacznie więcej. Oczywiście ważne jest, aby uczyć się języka na lekcjach i poznawać teorię w klasie, ale równie istotne są ćwiczenia wykonywane poza salami lekcyjnymi. Obóz językowy łączy to w idealny sposób.

Obóz językowy to okazja zawarcia nowych znajomości

W ramach wyjazdu nasze pociechy rozwiną długotrwałe przyjaźnie zarówno z innymi uczestnikami obozu, jak i z osobami mieszkającymi w Anglii. To wspaniała przygoda, która pozwala poszerzyć grono znajomych. Co bardzo ważne dla części z nich prawdopodobnie angielski będzie językiem ojczystym. Oznacza to, że jeżeli nasze dziecko będzie chciało porozmawiać ze znajomymi z wakacji na obozie będzie od razu ćwiczyć swój angielski.

Obóz językowy w Anglii pozwala poznać kulturę

Mieszkając przez pewien czas w Wielkiej Brytanii dzieciaki dowiadują się znacznie więcej o kulturze angielskiej i lepiej rozumieją tradycje tego kraju. Gdzieś pomiędzy pytaniem miejscowych o wskazówki, zamawianiem w restauracji i nawigowaniem po nowym mieście, dzieciaki zyskują zaufanie do swojego angielskiego i obserwują różnice pomiędzy Polską a Wielką Brytanią.

Najmłodsze grupy są oczywiście pod stałą opieką jednak samo obserwowanie otoczenia sprawia, że najmłodsi poznają kulturę. Na takim wyjeździe spróbują angielskiej kuchni i łatwiej im zapamiętać nazwy potraw. Taki wyjazd bardzo poszerza horyzonty.

Related articles

Back to Top