Czy zegarki dla dzieci jako prezent są już passé?

Gdy zbliżają się urodziny, Dzień Dziecka czy Gwiazdka wielu rodziców zastanawia się co dać w prezencie. Odpowiedź jest prosta – zegarek. Aktualnie tradycja wręczania zegarka jako pamiątki Komunii Świętej zanika, dlatego każda okazja jest dobra do tego, aby podarować dziecku w prezencie naręczny zegarek. W ten sposób nie tylko nauczymy go odpowiedzialności, ale także zachęcimy go do nauki poprawnego odczytywania godzin z tarczy oraz uświadomimy jak istotny jest sam czas.

Czy podarowanie dziecku w prezencie zegarka jest już niemodne? Niekoniecznie, jeśli zdecydujemy się na kupno funkcjonalnego modelu, który będzie dla malucha pamiątką na całe życie. Dla wielu dzieci posiadanie zegarka jest symbolem dorosłości, dlatego wręczenie go w ramach prezentu to doskonały pomysł. Maluch z pewnością ucieszy się z posiadania nowego gadżetu i szybko będzie chciał nauczyć się jego obsługi.

dziecko z zegarkiem

Zegarek dla dziecka w prezencie – pamiątka na całe życie

Jeśli zastanawiasz się nad podarowaniem dziecku zegarka w prezencie, wiedz, że będzie to dobry pomysł. Maluch nie tylko będzie korzystał z niego przez większość dzieciństwa, ale również kiedy dorośnie przechowa go wraz z innymi pamiątkami z dzieciństwa w pudełku. Na pewno nie raz czy dwa wróci do niego z sentymentem, przypominając sobie dzień, w którym go otrzymał.

Pierwszy zegarek, który najczęściej jest uznawany za symbol dorosłości, prawdopodobnie będzie cały czas używany w okresie dojrzewania. Dlatego podczas podejmowania decyzji zdecydować się na porządny zegarek, wykonany z najwyższej jakości materiałów i dobrym mechanizmem. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zegarek nie ulegnie zniszczeniu podczas użytkowania.

Ciekawym wyborem są również zegarki z dedykowanym grawerem. Rodzice często decydują się na datę wyjątkowego wydarzenia (na przykład narodzin) lub po prostu imię. Taki spersonalizowany zegarek na pewno będzie docenionym prezentem – zwłaszcza z biegiem lat. Możliwość wygrawerowania wybranego napisu oferuje coraz więcej profesjonalnych sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą dziecięcych zegarków.

Nauka odpowiedzialności i punktualności z nowym zegarkiem

Trudno jest odpowiedzieć sobie na pytanie, kiedy jest idealny czas na podarowanie dziecku zegarka w prezencie. Może to być zarówno wiek zaledwie kilku lat, gdzie dziecko dopiero uczy się rozpoznawać cyfry, a może dopiero czas, kiedy maluch chodzi już do szkoły. Warto jednak wiedzieć, że posiadanie zegarka naręcznego z tarczą analogową uczy dziecko poprawnego odczytywania godziny. W dobie elektronicznych gadżetów taka umiejętność jest niezwykle istotna.

Wielu rodziców decyduje się na wręczenie dziecku zegarka w prezencie, aby nauczyć go odpowiedzialności oraz punktualności. Maluch będzie zatem wiedział, o której godzinie powinien wrócić do domu, kiedy wstać albo ile czasu może poświęcić na zabawę, a ile na naukę.

zegarek dla dzieci jako stylowy dodatek

Odpowiednio dobrany zegarek dla dzieci wysokiej klasy to doskonały prezent na lata.

Motywy z bajek na zegarkach dla dzieci

Współcześnie niemal każde dziecko ma swojego ulubionego bohaterka z bajki. Podarowanie dziecku zegarka z motywem z ukochanej bajki sprawi, że dziecko będzie zachwycone nowym prezentem i na pewno nie będzie się z nim rozstawało.

Nowoczesne, a także stylowe zegarki z bohaterami bajkowymi to prawdziwy hit. Poszczególne modele mają postać umieszczoną na tarczy, a nierzadko również bransoletka kolorystycznie nawiązuje do bajki. Wybór jest niezwykle szeroki, dlatego każdy rodzic powinien znaleźć zegarek z postacią cenioną przez dziecko. Dodatkowo wielokolorowe bransoletki bez problemu można dopasować do upodobań malucha.

Zegarek dostosowany do wieku dziecka

Zegarek to doskonały pomysł na prezent dla dziecka w każdym wieku. W profesjonalnych sklepach internetowych, które w swojej ofercie posiadają zegarki dziecięce, można wybrać model, który zarówno stylem, jak i kolorystyką będzie odpowiadał nawet starszym dzieciom. Dodatkowo możliwość wybrania zegarka z elektronicznym wyświetlaczem będzie dodatkowym atutem.

Producenci stawiają na proste, ale jednocześnie funkcjonalne rozwiązania, które sprawdzą się przy każdej okoliczności. Wręczenie dziecku zegarka jako prezentu wcale nie jest passe – wręcz przeciwnie. Jeśli zegarek jest dopasowany do upodobań pociechy, a także wykonany z najwyższą starannością, nie tylko będzie sprawdzał się w codziennym życiu, ale również pozostanie pamiątką na lata.

Related articles

Back to Top