Prawdziwy heroizm zawsze w cenie

Wiele osób na pewno zdążyło zauważyć, że pojawia się coraz więcej sklepów z odzieżą i symbolami patriotycznymi. Tak na dobrą sprawę w ostatnich latach tworzy się moda na patriotyzm. W zasadzie to dobrze, że flagi coraz częściej widoczne są w oknach polskich mieszkań. Kiedyś w Święto Niepodległości czy z okazji Konstytucji Trzeciego Maja widok ten był możliwy do zaobserwowania sporadycznie, dziś to się mocno zmieniło. Być może jest to związane z tym, że jest mniejszy problem w zaopatrzenie się we flagi państwowe (zintegrowane jest to z tym o czym napisane było na samym początku, czyli większą ilością miejsc oferujących symbole patriotyczne), ale duże prawdopodobieństwo jest takie, że wzrasta zwykła świadomość społeczna.

Flaga Cię wyróżni

Na czym ona polega? Na tym, że społeczeństwo zaczęło lepiej orientować się się w ważnych dla Polski datach, a poza tym obecna sytuacja na świecie sprawia, że większość ludzi nie czuje się już tak bezpiecznie, jak to było przez laty. Brak poczucia stabilności i pewności, że nic ojczyźnie nie grozi, sprawiło że ludzie uświadomili sobie, że cokolwiek by się nie działo, to ojczyzny utracić nie chcą. I pojawiło się pragnienie demonstracji tych odczuć. Rzecz oczywista- samo trzymanie w rękach flagi nie podniesie bezpieczeństwa narodowego, ale pokazuje to przywiązanie społeczeństwa do swojego kraju. Wzrost postaw patriotycznych prawdopodobnie może mieć też związek z pojawiającymi się w coraz większej ilości serialami i filmami o tematyce historycznej. Coraz więcej też mówi się o żołnierzach wyklętych. Wszystko to uświadomiło ludziom, że kiedyś przed laty, żyli bohaterowie, którzy wywalczyli dla nas obecny stan rzeczy.

flaga_amerykańska

Flagi nie tylko dla patriotów

Tak na dobrą sprawę bez ich poświęcenia Polska w dalszym ciągu mogłaby być w niewoli. Ludzie zaczęli to widzieć i doceniać takie czy inne postawy. Na ten moment nie ma innej możliwości zademonstrowania zmiany stanowisko, jak pokazanie umiłowania do flagi państwowej. Cieszy zatem biało-czerwony krajobraz, cieszy coraz większa wiedza na temat minionych wydarzeń- szczególnie, że to młodzi ludzie coraz chętniej wiedzę tę chcą poszerzać. Może to być spowodowane serialami, jak Czas honoru czy filmami, jak Jack Strong, Historia Roja. Wreszcie spowodowane może to być wydawanymi książkami o Dziewczynach Wyklętych, Cichociemnych i tak dalej. Wszystkie te pozycje ogląda się bądź czyta z zapartym tchem. I wówczas w głowie kiełkować zaczyna jedna myśl: czy w czasach obecnych znaleźliby się ludzie gotowi do takiego poświęcenia, do tak bohaterskich czynów. Bo prawdziwy patriotyzm nie przejawia się trzymaniem czy wywieszeniem flagi, gdy wymaga tego sytuacja, ale wyraża się w przyjęciu odpowiedniej postawy, w określonych działaniach. Dziś tak na dobrą sprawę prawdziwym patriotą nie jest ten, który prezentuje flagi państwowe, ale ten, który uczciwie wykonuje wszystkie swoje obowiązki, płaci podatki. Na ten moment to jest rzeczywisty przejaw miłości do ojczyzny. Być może kiedyś przyjdzie chwila pokazania bohaterskich czynów, ale obecnie prawdziwie heroiczna jest postawa o której była mowa przed momentem.

Related articles

Back to Top