Ten jeden sprawdzony sposób raz na zawsze pomoże Ci wygrać z otyłością

Walka ze zbędnymi kilogramami często jest walką nierówną. A prowadzany przez lata niezdrowy tryb życia odbija się negatywnie nie tylko na naszym wyglądzie, lecz również na zdrowiu.

Prowadzone przez specjalistów badania pozwoliły stwierdzić, iż otyłość zwiększa ryzyko zachorowań na poważne i niebezpieczne zwyrodnienia, między innymi na choroby układu krążenia, cukrzyce typu 2, obturacyjny bezdech senny, a także może znacznie przyczynić się do zapaleń kości oraz stawów. Ponadto długo nieleczona otyłość potrafi stać się przyczyną rozwoju niektórych typów nowotworów. Wyjątkowo nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w organizmie może doprowadzić także do niepełnosprawności, które uniemożliwiają normalne i samodzielne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Leczenie otyłości

Otyłość jest więc chorobą, która wymaga natychmiastowego leczenia. Konieczne są do tego: gotowość do zmian, chęć zmienienia swoich nawyków żywieniowych na zdrowsze, a także pomoc specjalistów. Samodzielne zmagania z tą choroba mogą bowiem nie przynieść oczekiwanych efektów, a także wpłynąć negatywnie na nasz organizm. Większość ludzi sądzi bowiem, że najlepszym sposobem na walkę ze zbędnymi kilogramami jest głodówka, co jest oczywiście nieprawdą. Jeśli nie dostarczamy bowiem do naszego organizmu odpowiednich składników odżywczych narażamy go na znaczne osłabienie, co również może prowadzić do wielu chorób. Najlepszym sposobem jest więc spożywanie mniejszych ilości zdrowych i pożywnych posiłków z odpowiednią częstotliwością.

Jednak samokontrola osób cierpiących na otyłość przy tego typu odżywianiu w większości przypadków może być z słaba bądź niewystarczająca. Aby więc zacząć prowadzić zdrowy tryb życia, bez ciągłego odczuwania łaknienia konieczne jest wprowadzenie do organizmu pacjenta Regulowanej Opaski Żołądkowej. Opaska została zaprojektowana specjalnie tak, aby mogła być umieszczona dookoła górnej części żołądka, a następnie wypełniona solą fizjologiczną. W wyniku zabiegu żołądek pacjenta zostaje podzielony na dwie części – górną oraz dolną. W górnej części powstaje zaś zbiornik, który umożliwia pacjentowi spożywanie jedynie niewielkiej ilości posiłków. Zadaniem opaski jest kontrolowanie wielkości ujścia oraz szybkości przepływu treści pokarmowej. Jeśli ujście jest mniejsze, to pacjent szybciej odczuwa sytość oraz nie widzi potrzeby by podjadać między posiłkami. Po operacji możliwe jest również kontrolowanie wielkości ujścia oraz jego regulacja.

Opaska pozwala więc na w miarę szybką i skuteczną utratę kilogramów. Jest to patent całkowicie bezpieczny dla organizmu, nie oznacza dla niego absolutnie żadnych szkód oraz wyniszczeń – informuje klinika KCM.

Dzięki Regulowanej Opasce Żołądkowej możliwe jest rozpoczęcie zdrowego trybu życia, uzyskanie sprawności fizycznej oraz atrakcyjnego wyglądu. Ponadto cała kuracja odbywa się pod okiem lekarzy specjalistów, od których pacjenci otrzymują potrzebne wsparcie oraz motywację do dalszych zmagań z chorobą. Opaska jest obecnie uważana za najskuteczniejszy oraz najbezpieczniejszy sposób na walkę z otyłością, dlatego też jest chętnie wykorzystywana w medycynie.

Related articles

Back to Top