Komplety pościeli i bielizny łazienkowej do hotelu

Hotel jest miejscem, które musi gwarantować nie tylko wygodny wypoczynek, ale i w pełni wyposażone łazienki i pokoje hotelowe. Akcesoria, jakie powinny znaleźć się w każdym pokoju z łazienką, to przede wszystkim komplet miękkich i świeżych ręczników, a także szlafroki i świeża pościel.

Wyposażenie łazienki hotelowej musi spełniać standardy obsługi hotelowej. Każdy element bielizny łazienkowej, jaki znajdzie się na wyposażeniu, musi być wykonany z materiału nieuczulającego, miękkiego i trwałego. Ręczniki i szlafroki oraz elementy takie jak pantofle, opaski na włosy i zapaski ręcznikowe, to akcesoria, które umilą nam pobyt w lepszym hotelu o podwyższonym standardzie.

Pensjonaty, noclegownie czy pokoje do wynajęcia najczęściej ograniczają się do zapewnienia kilku ręczników. Hotel to miejsce wypoczynkowe, w którym każdy gość może poczuć się dosłownie jak u siebie w domu.

ręczniki i szlafroki hotelowe

Szlafroki hotelowe – z jakich materiałów powstają?

Najbardziej znane i cenione materiały, jakie wykorzystuje się do produkcji bielizny łazienkowej, to bawełna i frotte. Szlafroki, jakie zastaniemy w lepszym hotelu, przede wszystkim ogrzewają po kąpieli i chłoną wodę. Nie musimy więc tracić czasu na dokładne wytarcie się ręcznikiem, jeśli po kąpieli od razu ubierzemy szlafrok. Istotną cechą szlafroków i ręczników hotelowych jest ich trwałość. Ilość gości, którzy meldują się w hotelach, często jest liczona w setkach lub tysiącach miesięcznie. Tekstylia hotelowe muszą więc cechować się trwałością i wytrzymałością.

Wysokiej klasy szlafroki i ręczniki nie żółkną i nie szarzeją po praniu, a wszelkie plamy i zabrudzenia są łatwe do sprania. Jest to szczególnie istotne, by szlafroki i ręczniki hotelowe prezentowały się jak najlepiej. Najczęściej, tekstylia te mają kolor biały, dlatego właściciele hoteli tak bardzo dbają o ich stan. Kierując się wygodą i bezpieczeństwem gości, ręczniki oferowane przez producentów, muszą być miękkie, chłonne i nie mogą powodować uczuleń.

Praniem tekstyliów hotelowych najczęściej zajmują się profesjonalne firmy zewnętrzne, które odbierają brudną pościel i ręczniki, a następnie piorą je w silnych (i bezpiecznych dla skóry) środkach i wysokich temperaturach. Żeby bielizna łazienkowa zachowała swój elegancki wygląd i dobry stan, tekstylia są w odpowiedni sposób suszone i prasowane.

pościel hotelowa producent

Jaka powinna być pościel hotelowa?

W zależności od planów, goście hotelowi mogą spędzać w obiekcie całe dnie lub wracać do wynajętego pokoju jedynie na noc. Obsługa hotelu, by zapewnić wygodne i komfortowe warunki, po każdym wymeldowaniu się gości, zajmuje się wypraniem pościeli lub przekazaniem jej firmie zewnętrznej. Komplety pościeli razem z bielizną łazienkową, są dostarczane we wskazane miejsce i przechodzą proces prania, suszenia, prasowania/ maglowania lub dodatkowych czynności.

Pościel to nie tylko poszwy na poduszki, kołrdę i prześcieradło. Komplety te stykają się co prawda bezpośrednio z ciałem użytkownika, jednak równie istotne jest, by zadbać także o wypełnienie pościeli. Zarówno poduszki, jak i kołdry również muszą przechodzić specjalny proces prania i suszenia. W zależności, czy właściciel hotelu decyduje się na wypełnienie puchowe czy syntetyczne, proces prania może się od siebie różnić. Najczęściej w hotelach można spotkać białą pościel z satyny bawełnianej. Kolor jest uniwersalny, a materiał delikatny i neutralny dla każdego rodzaju skóry.

Niemniej jednak, pościel i bielizna pościelowa, czyli poszwy, prześcieradło i koce hotelowe, to elementy, które również powinny zapewniać najwyższy poziom wygody i komfortu wszystkim gościom hotelowym.

Related articles

Back to Top