Smartfony i ich parametry – które są kluczowe?

Wydajne podzespoły – zajrzyj na oznaczenia procesora

Dobry procesor wewnątrz telefonu powinien przełożyć się na szybsze otwieranie aplikacji, czasem rozgrywkę i większą płynność podczas edycji zdjęć, ale nie musisz zwracać uwagi na szybkość zegara. Lepiej spojrzeć na wyniki wydajności w opiniach ekspertów, który mierzą ogólną wydajność. Qualcomm Snapdragon stosowany możę być dla najszybszych gier, ale teraz Samsung ze swoim OCTA w układzie Exynos (wewnątrz Galaxy S6) przejmuje inicjatywę.

Wśród procesorów Qualcomm mamy też procesory okta-rdzeniowe, 64-bitowy procesor Snapdragon 810 (wewnątrz HTC One M9) jest podzespołem z najwyższej półki. Tymczasem sześcio-rdzeniowy układ Snapdragon 808 (wewnątrz G4) jest prawie tak samo dobry, jednakże 810 daje nam lepszą grafikę.

64-bitowy, 20-nanometrowy układ Apple A8 pozwala na płynne działanie na iPhone 6 i iPhone 6 Plus, umożliwiając fantastyczną grę. A8 jest również wyposażony w nowy procesor dla obrazu co pozwala na lepsze fotografie czy filmy (np. w 4K). Inni gracze to np. chiński MediaTek, którego chipy są często spotykane w niskiej jakości telefonach warstwy pośredniej.

Pamięć RAM – jak przekłady się na ceny smartfonów?

Oto prosty sposób, aby spojrzeć na RAM smartfonów, który jest krytyczny dla wielozadaniowości. Staraj się unikać telefonów z tylko 1 GB pamięci systemowej. Na urządzeniach ze średniej półki, 2GB jest dobre i to jest optymalny standard. Ale 3GB (zainstalowane na telefonach takich jak Galaxy S6 i LG G4) jest czymś jeszcze lepszym. Tylko jedno urządzenie (Asus ZenFone 2) oferuje 4 GB pamięci RAM, może to być początek trendu.

Tanie smartfony - sklep online

Pamięć Wewnętrzna

Biorąc pod uwagę, że niektóre gry mogą łatwo zająć więcej niż 1 GB – nie wspominając o zdjęciach i filmach w najwyższej jakości – zalecamy aby decydować się na tyle wewnętrznej pamięci, jak to jest możliwe. Minimalna wielkość w większości telefonów komórkowych, takich jak iPhone 6 to 16GB, ale więcej telefonów (takie jak Galaxy S6) oferują standard z 32GB. Zalecamy 32GB lub więcej (warto kupić kartę pamięci o wielkości 64GB – ceny kształtują się obecnie na poziomie 120-160 złotych).

Karta microSD może pomóc rozwinąć dostępną pojemność, która zapełnia się nadzwyczaj szybko jeśli na przykład robimy zdjęcia w trybie 20,7 MPx. Jest ona dostępna w telefonach takich jak HTC One G4 M9 i LG, ale należy pamiętać, że często może przechowywać na microSD tylko część aplikacji. Karty te są lepsze do przechowywania multimediów.

Żywotność Baterii

Wiele czynników – w tym system, rozmiar ekranu, procesor, określają jak długo smartphone będzie działać na baterii. Jednak klienci szukają możliwie najdłuższego czas pracy na baterii – niektórzy z nich decydują się na model wyłącznie przez pryzmat tej wielkości. Uważamy, że każdy telefon, który zezwala na surfowanie dłużej niż 8 godzin w sieci 4G LTE może być dobry, więcej niż 9-10 godzin to bardzo wysoka ocena żywotności baterii.

Pojemność baterii to kolejna specyfikacja, które może pomóc określić potencjalną siłę popytu na telefon, ale należy zachować ostrożność. Najpierw poszukaj czegoś z 2600 mAh lub większego. Niektórymi przykładami są Galaxy S5 (2800 mAh) i Motorola Droid Turbo (3900 mAh). Ale są wyjątki. LG G3 z 3000 mAh w baterii oferuje 7 godzin zabawy w LTE – prawdopodobnie przez ultra dobrą rozdzielczność ekranu, która wcale nie jest potrzebna na ekranie o tej przekątnej. Smartfonem wartym uwagi jest Sony Z3C, który potrafi wytrzymać na baterii około 4 dni podczas normalnego użytkowania. Nawet kiedy intensywnie bawimy się pozwoli nam na cały dzień aktywności.

Related articles

Back to Top