Ozonowanie świetny sposób na pozbycie się szkodników i brzydkich zapachów

Szkodniki i brzydkie zapachy to nasi bardzo części wrogowie, z którymi trudno się uporać. W walce  z takimi szkodnikami jak pluskwy bardzo trudno znaleźć odpowiednie środki, gdyż te insekty są bardzo odporne, a pozostawienie choćby jednego osobnika — skutkuje odnowieniem się populacji. Zdarza się, że po wprowadzeniu się do nowego mieszkania — trudno nam pozbyć się zapachu, którego źródło zostało już usunięte. Wówczas z odsieczą przychodzi ozonowanie.

Co to takiego ozonowanie?

Ozonowanie to nic innego jak wypełnianie powietrza w pomieszczeniu gazem, którego skład to trójatomowe cząsteczki tlenu, czyli ozon. Ta alotropowa odmiana tlenu posiada błękitną barwę i jest niepalnym gazem. Posiada bardzo istotną właściwość — jest antyseptyczny. I to właśnie ona odpowiada za zbawienny skutek ozonowania pomieszczeń, czyli za eliminację przykrych zapachów.

Dlaczego właśnie ozonowanie na brzydkie zapachy?

Antyseptyczne właściwości ozonu pozwalają na zwalczanie wirusów, roztoczy, grzybów i innych drobnoustrojów, które przyczyniają się do rozwoju astmy i alergii. Kiedy z pomieszczenia zniknie ozon — jest ono w pełni bezpieczne i nie wymaga dodatkowego oczyszczania, jak to się ma w przypadku chloru. Dodatkowo ozon pozostawia po sobie przyjemny, świeży zapach, który jest przyjemny dla ludzi. Warto również wiedzieć, że potwierdzono naukowo aż 50 razy większą skuteczność ozonu od chloru w kwestii mocy bakteriobójczej. W dodatku ozon działa znacznie szybciej od chloru. Co ważne, w przeciągu kilku minut ozon niszczy związki organiczne i nieorganiczne, pozostawiając miejsce czystym i bezpiecznym. Nieocenionym atutem ozonowania są bezpieczeństwo i ekologiczność [1].

Gdzie stosuje się ozonowanie w celu dezynfekcji?

Dezynfekcję przy pomocy ozonu wykonuje się przy odkażaniu sprzętów oraz miejsc zatrzymań — w przypadku aresztów więziennych. Ozon jest też doskonałym sposobem na odkażenie karetek pogotowia po przewiezieniu chorych. Pozwala na zapobiegnięcie skażeniu żywności — wykorzystuje się go do dezynfekcji samochodów przewodzących żywność, szczególny nacisk kładąc na te, które przewożą mięso. Służby wykorzystują ozon do unieszkodliwiania broni biologicznej. Ozon jest także wykorzystywany w szpitalach i służy do dezynfekcji pomieszczeń, a także sal chorych, przychodni, gabinetów zabiegowych oraz korytarzy.

dezynfekcja łódź

Szkodniki i trudności z ich usuwaniem

Bardzo popularnym domowym, miejskim szkodnikiem są pluskwy. Ich obecność początkowo jest niewykrywalna. Z czasem możemy zaobserwować ich siedliska na materiałach oraz odchody. Dotkliwym dla człowieka objawem są przenoszone przez pluskwy choroby oraz dotkliwe ugryzienia, które bardzo często trudno się goją i są bolesne. Podejmując walkę z pluskwami — stoimy na nierównej pozycji i bez specjalistycznych środków nie będziemy w stanie zniszczyć ich populacji, ponieważ wystarczy jeden osobnik, by ta powstała na nowo. Istnieje kilka możliwości radzenia sobie z tymi szkodnikami. Jednym z nich jest chemiczne usuwanie. Jednak wiąże się ono z nieekologicznymi substancjami. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na ozonowanie.

Jakie skutki przyniesie ozonowanie w celu usunięcia szkodników?

Ozonowanie to bezpieczny dla człowieka proces i trwa on zaledwie kilka minut. To właśni tyle wystarczy, by pozbyć się insektów z naszego domu. Po pomyślnie przeprowadzonym ozonowaniu wystarczy tylko wytrzepać wszystkie materiały oraz kanapy, by pozbyć się martwych insektów. Bardzo istotne by podczas ozonowania w pomieszczeniu zostały otwarte wszystkie szafy, by gaz mógł spokojnie się do nich dostać. Skutkiem ozonowania w celu usunięcia szkodników, będzie nie tylko pozbycie się niechcianych lokatorów, ale też odświeżenie mieszkania. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej — ozon posiada właściwości bakteriobójcze. W dodatku niszczy różnego rodzaju drobnoustroje, w tym grzyby. Dlatego też po ozonowaniu oprócz pozbycia się szkodników uzyskamy niesamowity efekt odświeżenia.

Ozonowanie to bardzo zdrowy dla człowieka proces, który pozwala na eliminację z mieszkania wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Dzięki temu polepszymy sobie standard życia. Pomieszczenia po ozonowaniu są wolne od alergenów i roztoczy. W dodatku roznosi się w nich zapach świeżości, ponieważ zapach ozonu jest dla człowieka bardzo przyjemny. Tak więc po ozonowaniu nie tylko pozbędziemy się szkodników, ale też nieprzyjemnych zapachów i różnego rodzaju drobnoustrojów.

[1] – Żródło: http://vector-uslugi.pl/usuwanie-zapachow-i-ozonowanie-mieszkan/

Related articles

Back to Top