Organizacja wesel w hotelu – o tym musisz pamiętać

Planowanie ślubu to bardzo dużo pracy. Jest wiele szczegółów, które musimy przemyśleć i wziąć pod uwagę. Z tego powodu wiele osób postanawia wykupić pakiet ślubny w hotelu. Zdecydowanie odejmuje nam to pracy, jednak są kwestie o których musimy pamiętać.

Planując wesele oszczędzaj czas

Każda panna młoda wie, że planowanie ślubu to potwornie czasochłonne przedsięwzięcie. Jest mnóstwo detali, o których musimy pomyśleć – od obrusów po winietki, od muzyki po smak tortu. Jest to potwornie męczące i łatwo zapomnieć o czymś istotnym. Zdarza się też, że każdy chce się wypowiedzieć: panna młoda, pan młody, a także rodzice. Ciężko wszystko pogodzić. Warto więc wybrać pakiet, który z jednej strony zajmie się organizacją wszystkiego, czym nie chcemy się zajmować, jak np. przyborniki w toaletach. Z drugiej strony musimy mieć możliwość podjęcia decyzji w kwestiach dla nas kluczowych, jak kolor kwiatów czy pierwsza piosenka. To ważne żeby znaleźć taki balans, który pozwoli nam zaoszczędzić czas i skoncentrować się na elementach na których nam zależy.

Właśnie takie oferty możemy znaleźć organizując wesele w hotelu. Wybierając pełny pakiet odchodzi nam wiele detali, o które nie musimy się martwić. Możemy więc spokojnie szukać idealnej sukienki i nie martwić się całą resztą. Oszczędza to ogromną ilość czasu, której nie musimy poświęcać chociażby na wybór bielizny stołowej. Zawsze przed wykupieniem danego pakietu pamiętajmy, by sprawdzić co wchodzi w jego skład. Najlepsze hotele zapewnią nam nie tylko salę i catering, ale mogą również zająć się kwiatami, zespołem weselnym, a nawet zorganizować atrakcje na przyjęcie takie jak foto budka. Dodatkowo w skład takiego pakietu może wchodzić apartament dla pary młodej, a nawet pokoje dla rodziców państwa młodych.

Miej kontrolę nad budżetem weselnym

Kiedy wykupujemy pakiet otrzymujemy jedną cenę, którą łatwo wpisać do naszego budżetu. Niestety ślub to duże wyzwanie dla naszego portfela. Szczególnie, że wszystkie mniejsze koszty sumują się w ogromne sumy. W takich przypadkach łatwo zdecydować się na szereg mniejszych wydatków, których suma zwala z nóg. Często okazuje się, że założyliśmy konkretną kwotę na organizację przyjęcia i w ostatniej chwili musimy coś dokupić lub załatwić.

Organizacja wesela w Hotelu Jasek ma wiele zalet: piękna sala i możliwość zamówienia dodatkowych atrakcji.

W przypadku wesel w hotelu nie mamy takich problemów. Hotele mają doświadczenie w organizacji wesel i dokładnie wypunktują czego będziemy potrzebować oraz zapytają na co się decydujemy. Pakiet będzie sumą cen wszystkich usług, więc będzie nam łatwiej zapanować nad całym budżetem i go nie przekroczyć. Nie pojawią się też niespodziewane wydatki. Kiedy wybieramy pakiet otrzymujemy zazwyczaj lepszą ofertę niż w przypadku zawierania umów indywidualnie ze wszystkimi kontrahentami. Hotel współpracuje z dostawcami weselnymi ma więc odpowiednie zniżki. Korzystając więc z usług danego miejsca możemy skorzystać z ich zniżek i doświadczenia.

Pomyśl jakie chcesz mieć wesele i negocjuj

Jeśli chodzi o wybór pakietu ślubnego to zazwyczaj otrzymamy kilka opcji. Powinniśmy dokładnie zastanowić się czego potrzebujemy i sprawdzić, które rozwiązanie najlepiej nam odpowiada. Jeżeli żadna z ofert nie jest idealna to powinniśmy negocjować z hotelem. Być może wolimy otrzymać w ramach pakietu pokoje dla rodziców, ale kwiatami chcemy się zająć sami. Dzięki negocjacjom będziemy mogli dopasować pakiet dokładnie do naszych wymagań. W końcu to nasz ślub i powinien być on tak wyjątkowy jak my. To świetny sposób, by ułatwić sobie planowanie jednocześnie tworząc jedyne w swoim rodzaju wesele.

Negocjacje mogą również dotyczyć kwot. Jeżeli zrezygnujemy z jakiś elementów oferty to obniżymy koszty.

Organizacja wesela w hotelu to duży komfort i ma wiele zalet. Oczywiście istnieją osoby, które będą chciały osobiście zaplanować każdy szczegół i nie będzie ich interesował zakup pakietu. W takiej sytuacji piękna hotelowa sala z pokojami pod ręką wciąż będzie świetną decyzją, ale możemy nie chcieć wykupić całego pakietu. Należy więc to dobrze przemyśleć. Bez względu na wszystko najważniejsze jest, abyśmy się dobrze bawili i cieszyli tym wielkim dniem.Related articles

Back to Top