Odstaw butelkę i zacznij detox

Uzależnienie od sięgania po butelkę alkoholicy stanowią problem nie tylko dla bliskich sobie osób czy obcych, z którym się stykają ale także dla samych siebie. Rujnują sobie życie, kończąc na zdrowiu osobistym – często doprowadzają się do opłakanego stanu, który nie pozwala im na normalnego funkcjonowanie, a jedynym w ich mniemaniu lekarstwem jest kolejna butelka pełna przepysznej whisky czy wódki, która wypala nie tylko gardło ale i przeżera mózg.

Dlaczego profesjonalny detox boli?

Wysoko procentowe napoje to używka dla tych, którzy są świadomi swoich decyzji, potrafią być asertywni a w przypadku zauważenia zbyt częstych „potrzeb” napicia się mocno uderzają się w głowę i wychodzą na świeże powietrze aby jeszcze raz przemyśleć to jakże nierozsądną decyzję. Alkohol potrafi być skutecznym zabójcą. Chociaż działa po cichu, a efekty jego długofalowego działania nie występują od razu, to skutki picia wódki mogą być tragiczne.

dghdfgd

Czerwona, pomarszczona skóra, rozbiegane, często zaszklone oczy oraz opowiadanie o tym, o czym na co dzień się nie słyszy to pierwszy objawy alkoholizmu. Jeśli zauważymy je u naszych bliskich bądź znajomych powinniśmy natychmiastowo zareagować i przedstawić sprawę jak kawę na ławę. Należy wyciągnąć od takiej osoby wszelkie informacje związane z jej potencjalnym uzależnieniem. Jeśli przyzna się do tego procederu warto nawet agresywnie i stanowczo pomóc jej w procesie leczenia. Detox  może pomóc, jednakże działa w sposób natychmiastowy, a to nie jest zwykle dobrze odbierane przez pacjentów. Jednakże stopniowy radykalizm może być elementem, który stanowić będzie o powrocie do zdrowia i odzyskaniu życia. Dla wszystkich tych, którzy uważają, że wyjście z nałogu alkoholowego jest proste szczególnie polecany jest film Pod Mocnym Aniołem. Historia głównego bohatera to historia wielu osób, które codziennie mijamy na ulicy…

Related articles

Back to Top