Bajki dla małych dzieci – puść bajkę dziecku

Audiobooki dla dzieci zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród dzieci, ale także ich rodziców. Okazuje się, że są one doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu i zapewnienie maluchom atrakcyjnej rozrywki.

Bajki dla dzieci na płytach CD coraz częściej są doceniane przez rodziców. Zapewnienie pociechom takiej formy rozrywki z pewnością jest dla nich sprzymierzeńcem w codziennych obowiązkach domowych. Puszczenie dziecku ulubionej bajki to także świetny sposób na uspokojenie jego chęci rozrabiania, a także zajęcie jego uwagi na kilkanaście minut. Audiobooki dobrze się sprawdzą do rozwoju naszego maluszka.

Posiadanie ulubionych bajek w formie audiobooków pozwoli dziecku na poznanie ich na nowo. Inny sposób czytania, nowe elementy opowieści w różnych wersjach sprawią, że spędzi ten czas na świetnej zabawie.

Audiobooki z bajkami pomocne rodzicom

Będąc rodzicem chyba każdy zmaga się z brakiem czasu oraz znalezieniem idealnego sposobu na zajęcie uwagi dziecka. W niektórych przypadkach zapewnienie dziecku rozrywki, która nie jest związana z całodziennym oglądaniem telewizora, to naprawdę trudne zadanie. Dziecko szybko się nudzi i samo szuka sobie zajęcia, które niekoniecznie jest dla niego bezpieczne. Rodzic zajęty domowymi obowiązkami, nie będzie mógł również usiąść i poczytać papierowych bajek. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest posiadanie na regale kilka ulubionych audio bajek, które można puścić z głośników.

Audiobooki przydatne w podróży

Podróże, zwłaszcza te wielogodzinne, z dziećmi nie należą do najłatwiejszych. Nie zawsze maluchy mają ochotę na kilkugodzinną drzemkę, a rodzice zostają zmuszeni do urozmaicenia im podróży rozrywkami. Włączenie płyty CD ułatwi dziecku skupienie uwagi, a także zapewni spokój rodzicom. Dobrym rozwiązaniem się zaopatrzenie się w kilka najciekawszych pozycji, najlepiej w wykonaniu profesjonalnych aktorów.

Bajki na CD a wpływ na rozwój dziecka

To, że bajki czytane przez rodziców ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, wie już chyba każdy. Jednak to słuchanie audiobooków pozwoli dziecku na poszerzenie swojej wyobraźni jeszcze lepiej. Brak obrazków sprawi, że dziecko będzie musiało samodzielnie stworzyć wyobrażenie danej sytuacji i postaci, a następnie umieścić je w wykreowanym przez siebie świecie. Walory edukacyjne, które są zawarte w niemal każdej bajce, pozwolą dziecku na lepsze zrozumienie otaczających go przedmiotów.

Słuchanie audiobooków znacznie wpłynie na poprawę koncentracji u dziecka, a także sprawi, że będzie mógł dłużej utrzymać uwagę. Oprócz tego, maluch podczas słuchania poszerzy swoje słownictwo oraz nauczy się poprawnej wymowy trudniejszych wyrazów lub nawet całych zdań. Audiobooki są czytane przez profesjonalistów, mogących się pochwalić nienaganną dykcją.

Audiobooki to dla dziecka także inny sposób na przeżywanie poszczególnych historii, uciekania w świat bajek – pozwala marzyć na jawie, pochłaniając całą uwagę.

Audiobooki czy może jednak telewizor?

Coraz więcej rodziców decyduje się na wychowywanie swoich dzieci z daleka od elektroniki – bezmyślnego oglądania reklam, grania w gry na komputerze czy zabawy z telefonem rodziców. I chociaż do włączenia audiobooka potrzebujemy odpowiedniego sprzętu, to jest to zdecydowanie inna forma spędzania wolnego czasu. Z racji tego, że audiobooki stymulują mózg dziecka – jest również bezpieczniejsza dla jego rozwoju.

Bajki dla dzieci w formie audiobooka

Audiobooki to świetne rozwiązanie dla dzieci o intensywnym charakterze, których rodzice potrzebują chwili wytchnienia. Ta forma czytania sprawdzi się również w długiej podróży, jak i będzie aktywną umysłowo, niecodzienną rozrywką.

 

 

Related articles

Back to Top