Popularne zabiegi kwasów

Zabiegi kwasów to peelingi chemiczne, które w ostatnich latach cieszą się szczególną popularnością. Do ich przeprowadzania wykorzystuje się bardzo różne rodzaje kwasów. Medycyna estetyczna dzięki temu może zaoferować wielu pacjentom poprawę ogólnego stanu skóry. Peelingi chemiczne różnego rodzaju są sprawdzonym sposobem na przywrócenie zdrowego wyglądu skórze trądzikowej i tłustej.
Właściwości poszczególnych kwasów pozwalają rozjaśnić przebarwienia oraz usunąć blizny. Dodatkowo, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pomagają nam się pozbyć zmarszczek. Różnorodność zabiegów umożliwia w odpowiedni sposób dobrać konkretne typy kwasów i innych składników.
Jakie są najbardziej znane rodzaje kwasów i które z ich właściwości mają zbawienny wpływ na naszą cerę? Dlaczego warto z nich skorzystać? W tym artykule odpowiadamy na pytania.

Rodzaje kwasów w medycynie estetycznej

Najczęściej stosowanymi rodzajami kwasów, które znajdują swoje zastosowanie w medycynie estetycznej, są:

  • Kwas migdałowy,
  • Kwas salicylowy,
  • Kwas pirogronowy,
  • Kwas glikolowy.

Kwas migdałowy działa na rogową warstwę skóry – jego cząsteczki mają bardzo duży rozmiar. Jego stosowanie pozwala na skuteczne pozbycie się martwego i uszkodzonego naskórka. Dzięki temu, że kwas migdałowy działa jedynie na powierzchni skóry, nie wywołuje on żadnych powikłań, takich jak zaczerwienienia czy podrażnienia.
Ten rodzaj kwasu wykorzystuje się w przypadku osób cierpiących na trądzik różowaty w różnych fazach. Dodatkowo, kwas migdałowy jest sposobem na pozbycie się uszkodzeń spowodowanych działaniem słońca. Zabieg z zastosowaniem tego kwasu jest idealny dla osób ze skórą wrażliwą.
Kwas salicylowy z kolei porównywane jest do działania kwasów AHA. Ten składnik jest bardzo delikatny i łagodny. Nie powoduje on żadnych powikłań i skutków ubocznych. Ma on działanie przeciwzapalne. Zabiegi dzięki temu zapewniają o wiele szybsze gojenie się skóry. Dodatkowo, kwas salicylowy ma właściwości łagodzące podrażnienia oraz bolesne zmiany skórne.
W większości przypadków, ten kwas wykorzystywany jest w zabiegach związanych z leczeniem trądziku. Jego przeciwzapalne właściwości oraz działanie redukcyjne zmian skórnych powodują, że kwas salicylowy jest tak często stosowany w zabiegach kosmetycznych.

Inne popularne kwasy

Wiele jest zabiegów, które odbywają się poprzez zastosowanie kwasu pirogronowego. Jest to typ kwasu, który wchodzi w skład alfa – keto kwasów. Jego działanie jest bardzo silne. Każdy peeling chemiczny, w których stosuje się kwas pirogronowy, cechuje się szybkim działaniem i efektywnością. Kwas ten świetnie sprawdza się w przypadku problemów skórnych związanych z dojrzewaniem, rogowaceniem naskórka i fotostarzeniem. Bardzo częstym wskazaniem do wykonania zabiegu, w którym wykorzystuje się kwas pirogronowy, jest trądzik.
Wysoka skuteczność kwasu sprawia, że jest on bardzo popularny w dziedzinie medycyny estetycznej i kosmetologii. Dzięki jego właściwościom, nasza skóra zyska gładkość. Kwas pirogronowy reguluje wydzielanie sebum. Dodatkowo, jego zadaniem jest znaczne zmniejszenie tłustości skóry trądzikowej i łojotokowej.
Warto wspomnieć o zaletach kwasu glikolowego. Jest to kwas, który należy do alfa – hydroksykwasów. Cechuje się bardzo szybkim działaniem i jest uznawany za jeden z najsilniejszych kwasów, jakie wykorzystuje się w zabiegach tego typu.
Zabiegi, jakie wykonywane są poprzez wykorzystanie tego kwasu, są bardzo różnorodne. Peelingi chemiczne z kwasem glikolowym to rozwiązani dla wszystkich pacjentów, którzy cierpią na rozstępy w tzw. czerwonej fazie. Oprócz tego, kwas stosuje się przy fotostarzeniu, trądziku, blizn wywołanych trądzikiem i przebarwieniach.

Bogatą ofertę usług kosmetycznych z użyciem kwasów zapewniają takie firmy jak np. http://top-laser.pl/zabiegi/peelingi-medyczne/

Related articles

Back to Top