Kiedy można znaleźć najlepsze promocje na klimatyzację?

Upalne lata sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na zakup i instalacje klimatyzacji w swoim domu. Z pewnością jest to praktyczne i komfortowe rozwiązanie, które przeniesie ulgę po całym dniu spędzonym na zewnątrz.

Do tej pory z komfortu przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu można było skorzystać przebywając w biurowcach, restauracjach czy sklepach. Od niedawna coraz częściej decydujemy się na montaż urządzeń w naszych domach i mieszkaniach, ponieważ to jedyny skuteczny sposób na schłodzenie pomieszczeń.

Klimatyzator to jeden z najprostszych i najtańszych sposobów na zapewnienie dobrych warunków temperaturowych w domu. Warto również wspomnieć, że to niepozorne urządzenie świetnie sprawdza się także w kontrolowaniu wilgotności powietrza, usuwaniu kurzu i zanieczyszczeń, czego efektem jest dobrej jakości powietrze. Wiele osób sądzi, że klimatyzacja jest szkodliwa dla zdrowia – okazuje się jednak, że jest zupełnie odwrotnie.

Klimatyzacja w domu – warto w nią inwestować?

Planując kupno urządzenia chłodzącego do mieszkania, warto poznać oferty i zdecydować się na model, który będzie odpowiadał potrzebom wszystkich domowników. Niewątpliwie posiadanie klimatyzacji w mieszkaniu zwiększa komfort życia, ale jednocześnie to spora inwestycja.

Obecnie na rynku można znaleźć wiele ofert – najtańsze urządzenia znajdziemy w supermarketach, droższe w firmach specjalizujących się w montażu i ich sprzedaży. Warto się zastanowić czy szukamy klimatyzatora na lata, czy jedynie na jeden sezon – od tego będzie uzależniona jego cena. Niska cena w tym przypadku będzie szła z marną jakością oraz perspektywą częstych napraw. Wyższa natomiast często jest związana z niższymi kosztami eksploatacji w zakresie pobierania prądu. W perspektywie czasu może się okazać, że za lepszej jakości urządzenie zapłacimy mniej.

Jeśli już podejmiemy decyzję, że klimatyzator będzie niezbędny podczas fali upałów – warto kupić go w odpowiednim czasie.

Klimatyzacja – kiedy kupimy ją najtaniej

Ceny kupna klimatyzacji różnią się od siebie w zależności od pory roku. Upały, które pojawiają się coraz częściej już na początku czerwca sprawiają, że zaczynamy marzyć o posiadaniu własnego urządzenia chłodzącego. Niestety w szczycie sezonu raczej nie znajdziemy promocji na zakup klimatyzacji. Lato to okres największej sprzedaży. Tam gdzie rozpoczyna się popyt, ceny automatycznie rosną. Już w na początku maja znalezienie oferty z kilkuprocentowym rabatem będzie raczej miłą niespodzianką, aniżeli czymś naturalnym.

klimatyzacja daikin

klimasoft.pl

Kiedy zatem pomyśleć o zakupie urządzenia? Najwięcej promocji zazwyczaj pojawia się pod koniec sezonu. Koniec sierpnia oraz wrzesień, według statystyk rynkowych, to miesiące, w których zainteresowanie kupnem klimatyzacji spada ze względu na obniżającą się temperaturę. Wtedy również przecenione zostaną tegoroczne, nowe modele. Klimatyzacja zakupiona po sezonie – jeśli zwrócimy uwagę na dodatkowe funkcje urządzenia – świetnie sprawdzi się również w ogrzewaniu pomieszczeń jesienno–zimową porą. Taniej zakupu dokonamy również w okresie zimowym oraz wczesną wiosną. Chłodne dni raczej nie sprzyjają rozmyślaniom o urządzeniach klimatyzujących pomieszczenia, ale to właśnie w tym okresie znajdziemy najwięcej przedsezonowych promocji. Jeśli chcemy zaoszczędzić lepiej rozważyć zakup poza sezonem letnim.

Przez anomalie pogodowe nigdy nie wiadomo, czy nie zaczniemy używać klimatyzacji szybciej.

Inne koszty związane z klimatyzacją

Decydując się na kupno klimatyzacji należy liczyć się z dodatkowymi kosztami. W trakcie trwania gwarancji urządzenie powinno być dwukrotnie poddane przeglądowi. Wyciek freonu może uszkodzić pracujące elementy i zmusić nas do opłacenia kosztownej naprawy lub nawet do zakupu nowego modelu. Warto zatem zainwestować w droższy sprzęt, aby uniknąć dodatkowych kosztów pogwarancyjnych.

Kiedy zdecydować się na klimatyzację?

Kupno klimatyzatora to spora inwestycja, dlatego dobrze jest zapoznać się z aktualnymi ofertami i zdecydować, czy nie warto zainwestować w urządzenie zawczasu. Jeżeli jesteśmy już pewni, że klimatyzacja świetnie sprawdzi się podczas letnich upałów, do sklepu najlepiej udać się w momencie, kiedy mało kto o tym myśli – poza sezonem, najlepiej na początku września. Firmy bardzo często organizują wyprzedaże, aby zrobić miejsce w magazynach na nowe modele, przez co można kupić klimatyzator w naprawdę okazyjnej cenie i cieszyć się nim ogrzewając mieszkanie zimą.


Różnorodny wybór urządzeń klimatyzacyjnych znajdziesz na stronie internetowej firmy Klimasoft.

Related articles

Back to Top