Jak przygotować łódź do sezonu turystycznego?

Czas płynie naprawdę bardzo szybko – wiosna zbliża się wielkimi krokami i zanim się człowiek obejrzy, nadejdzie sezon turystyczny. Zima to najlepszy czas do tego, aby odpowiednio zadbać o łódź i należycie przygotować ją do nadchodzącego lata. Przeprowadzenie gruntownej renowacji jest naprawdę niezwykle istotne, ponieważ ma ogromny wpływ nie tylko na komfort użytkowników, ale również na ich bezpieczeństwo.

Renowacja łodzi – dlaczego warto rozpocząć prace już zimą?

Warto zatem zadbać o każdy, nawet najmniejszy aspekt, ponieważ jest to swoista gwarancja na to, że łódź podczas sezonu będzie działała sprawnie i nie ulegnie awarii. Z tego właśnie powodu prac renowacyjnych nie powinno się zostawiać na ostatnią chwilę, ponieważ w pośpiechu wcale nie trudno o popełnienie błędów, które mogą zaważyć na pomyślności sezonu letniego.  Zima jest doskonałym momentem na rozpoczęcie renowacji łodzi – do lata jeszcze bowiem daleko, dzięki czemu prace można wykonać starannie i bez presji czasu. 

Jak przygotować łódź do sezonu turystycznego?

Przygotowania warto rozpocząć od gruntownego wysprzątania wnętrza łodzi. W tym celu niezastąpiony może okazać się poręczny odkurzacz i mop, dzięki którym pozbędziemy się kurzu, piasku i innych nieczystości. Podczas sprzątania niezbędne będą środki do czyszczenia łodzi, ponieważ brud nie zawsze da radę wyczyścić samą wodą. Przydatne mogą okazać się również chusteczki nawilżające, za pomocą których bardzo szybko i skutecznie można wyczyścić wnętrza, uzyskując zadowalający efekt. 

Bardzo pomocne mogą okazać się także, gdy wnętrza będą już posprzątane, można zająć się zewnętrzną częścią łodzi. W pierwszej kolejności należy umyć dno, burty i pokład. Sam mop w tym przypadku jednak nie wystarczy, dlatego wcześniej warto zaopatrzyć się z myjkę wysokociśnieniową, dzięki której mycie łodzi zajmie naprawdę bardzo mało czasu. Po umyciu łodzi i usunięciu nalotów, zewnętrzną część należy starannie wypolerować. Przed sezonem łódź warto również pomalować, ponieważ po minionym sezonie mogły pojawić się odpryski, a sam kolor mógł stracić na swoim dobrym i estetycznym wyglądzie. Warto pamiętać, że po malowaniu, łódź powinno się polakierować. Dzięki temu zabiegowi kolor się utrwali i nawet podczas intensywnej eksploatacji łodzi, zachowa nasyconą barwę i będzie utrzymywał się długo.

akcesoria do jachtu

Po umyciu, pomalowaniu i polakierowaniu zewnętrznej części łodzi, należy dokładnie sprawdzić stan techniczny maszyny. Trzeba bezwzględnie pamiętać o sprawdzeniu okuć i mocowań, jak również o ocenienie szczelności łuków i iluminatorów. Niezbędne jest również przeprowadzenie przeglądu elektryki i instalacji: paliwowej, silnikowej oraz wodnej. 

Gdzie kupić produkty przydatne do renowacji łódki?

Ocean Shop to sklep żeglarski, który posiada niezwykle bogatą ofertę z akcesoriami do jachtów i łodzi motorowych. W dziale “żeglarstwo” dostępne są produkty do konserwacji i zimowania maszyn – stojaki pod jachty, farby i lakiery oraz chemia jachtowa. Oprócz tego, Ocean Shop oferuje do jachtów również: nawigację i elektronikę: plotery, systemy nagłośnienia; osprzęt: oświetlenie; elektrykę i automatykę: technikę solarną, akumulatory, generatory, monitoring i zarządzanie; maszynownie: agregaty prądotwórcze; jak i produkty poprawiające komfort nagłośnienia, ogrzewanie i klimatyzację. W sprzedaży sklepu internetowego są również akcesoria dla wędkarzy i motorowodniaków. Wszystkie produkty zostały wyprodukowane przez renomowanych producentów, którzy oferują tylko najlepszej klasy akcesoria. Farby, lakiery i chemia jachtowa dostępna na stronie Ocean Shop to produkty niezbędne podczas zimowej renowacji łodzi. Dzięki nim możliwe będzie doprowadzenie maszyny to doskonałego stanu technicznego, jak i wizualnego.

Related articles

Back to Top