Kiedy warto wypróbować światłoczułą soczewkę Acuvue?

Od dawna znane są w tradycyjnych okularach korekcyjnych tzw. fotochromy, czyli szkła, które zmieniają swoją barwę na ciemniejszą, gdy tylko wyjdziemy z domu na intensywne słońce. Co jednak mają, lub przynajmniej miały do tej pory powiedzieć osoby stosujące soczewki kontaktowe? Klasycznym rozwiązaniem było zakładanie dodatkowych okularów przeciwsłonecznych z filtrem UV. Jednak oto pojawia się innowacja na rynku- światłoczułe soczewki Acuvue Oasys with Transitions– soczewka, która inteligentnie dostosowuje się do natężenia światła. W jakich sytuacjach jest najbardziej warta wypróbowania?

Sytuacje, w których soczewki światłoczułe sprawdzają się najlepiej

Soczewki światłoczułe mają istotna przewagę nad innymi rozwiązaniami- chronią nie tylko przed zbyt intensywnym światłem naturalnym, lecz także dobrze sprawdzają się w przypadku długiej pracy na komputerze. Nie będzie już konieczne przyciemnianie monitora czy przygaszanie lamp w pokoju- soczewki światłoczułe dostosują się do poziomu natężenia światła, dzięki czemu będzie można zapomnieć o mrużeniu oczu. Soczewki te są bardzo uniwersalne- dobrze sprawdzają się w dzień, jak i w nocy. Jest to bardzo ważne dla osób, które muszą nocą przemieszczać się samochodem- soczewka niweluje drażniący wpływ oślepiających lamp ulicznych czy reflektorów auta jadącego z naprzeciwka. Być może powszechne zastosowanie soczewek światłoczułych w takich sytuacjach pozwoliłoby obniżyć liczbę wypadków drogowych, spowodowanych chwilowym oślepieniem kierowcy?

Soczewka Acuvue w pewnym sensie „rozumie” światło, co pozwala jej dostosować swoje zabarwienie do jego natężenia niezależnie od tego, jak szybkiej ulega ono zmianie. W razie nagłego pojawienia się ostrego źródła światła, jego wpływ na oczy zostaje silnie zredukowany, słowem- koniec z mrużeniem oczu. Soczewki Acuvue świetnie sprawdzają się także przy uprawianiu sportów wodnych.

Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii fotochromowej, soczewki światłoczułe Acuvue zabarwiają się zależnie od natężenia światła w mniej niż minutę oraz ulegają ponownemu rozjaśnieniu w mniej niż 90 sekund. Osobom pragnącym zapewnić sobie jak najlepszą ochronę nie tylko przed samym działaniem zbyt intensywnego światła, lecz również przed promieniowaniem słonecznym, mamy dobra wiadomość- soczewki te w 100% zabezpieczają przed promieniowaniem UVB.

Soczewki

 

Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Ogólne korzyści, jakie wynikają z noszenia soczewek kontaktowych, są powszechnie znane. Soczewki, w przeciwieństwie do okularów, nie potłuką się w wyniku upadku i można w nich uprawiać sport. Nie utopią się w wodzie na basenie ani nie zaginą bezpowrotnie podczas surfowania. Oprócz tego, soczewki kontaktowe nie ulegają zaparowaniu przy nagłej zmianie temperatury, np. po wejściu do ciepłego domu, gdy na dworze panują ujemne temperatury.

Tradycyjne okulary korekcyjne mogą nie spełniać swojej roli w pełni w przypadku znacznej wady wzroku, podczas, gdy szkła kontaktowe nie maja z tym najmniejszego problemu. Biorąc pod uwagę wygląd, soczewki zwiększają pewność siebie, gdyż są całkowicie niewidoczne. Nie wszyscy musza wiedzieć o naszej wadzie wzroku.

Dodatkowym atutem jest zastosowana w soczewkach technologia umożliwiająca nieprzerwane nawilżanie oka, co jest nieocenionym atutem dla miłośników wielogodzinnych gier na komputerze oraz oczywiście dla tych, którzy długie godziny przed ekranem spędzają raczej z powodów zawodowych. Nie jest też konieczne ciągłe pamiętanie o parze zapasowych okularów przy dłuższym wyjeździe- niektóre modele soczewek Acuvue można stosować w sposób ciągły, bez zdejmowania, dzięki czemu nie ma obaw, że o czymś zapomnieliśmy. Do wyboru są soczewki jednodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne.

Osoby, które jeszcze nie nosiły soczewek kontaktowych, mogą skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomogą dokonać właściwego wyboru, a dodatkowo na stronie acuvue.pl pobrać można broszurę informacyjną o tym, jak należy właściwie pielęgnować soczewki tak, by służyły bez komplikacji. Zamiana okularów na soczewki naprawdę nie musi być trudna.

Soczewki Acuvue Oasys with Transitions dostępne są w sklepie internetowym Soczewki24 oraz w salonach Viu Viu Optica, znajdujących się w największych miastach w Polsce. Niezliczone zalety soczewek światłoczułych to dobry argument przemawiający za tym, by przekonać się na własne oczy o tym, jak wysoki komfort na co dzień zapewnić mogą dobrze dobrane soczewki kontaktowe. Przy dokonaniu badania wzroku wraz z doborem soczewek kontaktowych, możliwe jest otrzymanie kompletu soczewek kontaktowych całkowicie bezpłatnie.Related articles

Back to Top