Kodowanie w Ruby – gdzie możemy je wykorzystywać?

Nauka kodowania w Ruby on Rails

Nauka kodu ma stromą krzywą uczenia. Natkniesz się na koncepcje zagraniczne, techniczny żargon i trudne wybory. Jednym z pierwszych wyborów jaki będziesz musiał zrobić to, który język programowania należy zacząć ćwiczyć jako pierwszy. Języki programowania są podobne do języków mówionych. Każdy język programowania należy do jednej lub więcej kategorii. O kilka kategoriach może słyszeliście, że są konieczne, obiektowe, funkcjonalne, lub oparte na logice. Na szczęście, gdy nauczysz się jednego języka jest dużo łatwiej nauczyć się drugiego języka w tej samej kategorii. Niestety, pierwszy językiem będzie trudny do opanowania, nie oszukujmy się, pierwsze spojrzenie na kod programu to zwykle duże oczy, skwaszona mina i zapytanie „a co to za szlaczki”?  Ruby jest językiem programowania ogólnego przeznaczenia utworzony w 1990 roku przez „Matz” Yukihiro Matsumoto. Jest to także jeden z najlepszych języków aby zacząć naukę kodu.

Programowanie Ruby - wykorzystaj do tego hosting

Jak odpowiednio podejść do Ruby?

Zwykle w przypadku specjalistów pierwszy raz z kodem następuje podczas wprowadzenia w klasie informatyki. Program kursu wykorzystywał C ++. W świecie programowania, każdy pierwszy program komputerowy wyświetla komunikat „Hello, World!”. Jest znany jako „program” Hello World.
Ruby jest uważany za język programowania na poziomie wyższym niż C ++. Język wysokiego poziomu wyposażony jest w silne abstrakcje z informacji komputerowych. Podczas gdy w językach niskiego poziomu są bliższe szczegóły maszyn (takich jak adresy pamięci lub rejestrów CPU), języki wysokiego poziomu są bliżej naturalnych języków mówionych.
Kiedy pierwszy raz uczysz się kodu, język programowania wysokiego poziomu, jak Ruby jest znacznie łatwiejszy w użyciu.

Frameworki dla Ruby

Jeśli obecnie pracujesz w branży oprogramowania lub społeczności start-upowej, są szanse, że słyszałeś o Ruby on Rails (często skracane do zaledwie Rails). Rails to framework do tworzenia oprogramowania aplikacji internetowych. Wielu studentów programowania nie jest pewnych, jaka jest różnica między Ruby i Ruby on Rails. Ruby jest językiem. Ruby on Rails jest framworkiem, które wykorzystujy i zależy od języka programowania Ruby. Pomyśl o frameworku jako o zbiorze wcześniej napisanego kodu, aby pomóc programistom. W tym przypadku, framework Rails jest zbiorem wcześniej napisanego kodu, aby pomóc programistom tworzyć strony internetowe i aplikacje internetowe.
Nadal nie wiesz o co chodzi? Pomyśl o kanapce. Wystarczy dodać kawałek mięsa, sera i sałaty z dwóch kromek chleba. Ale skąd one pochodzą? Łatwiej jest uzyskać wstępną plasterek chleba w sklepu zamiast pieczenia chleba za pomocą własnej mąki i wody. W tym przypadku, język programowania Ruby używa mąki i wody. Pre-plasterkiem chleba jest framework Ruby on Rails.
Nauka Ruby jest warunkiem wstępnym do nauki Ruby on Rails. Będziesz o krok bliżej do tworzenia aplikacji internetowych, takich jak Twitter, Yellow Pages, Hulu czy Groupon.

Related articles

Back to Top