Rozwiązania dla przemysłu

Gałąź przemysłu nieustannie się rozwija. Konieczne więc jest ciągłe optymalizowanie działań i technologii, aby nie pozostać w tyle za konkurencją, co będzie negatywne dla funkcjonowania firmy. Na co warto więc zwrócić uwagę?

Maluj z pomysłem

Technika malowana wciąż się rozwija, a coraz bardziej wymyślne metody pokrywania powierzchni farbą czy lakierem z dnia na dzień dominują stare i niezbyt wydajne zwyczaje malarskie. Malarnia proszkowa jest miejscem, w którym, jak nietrudno się domyślić, za pomocą proszku maluje się powierzchnie przewodzące, np. metal.

Zabiegi tego typu są dobrym rozwiązaniem dla osób chcących pomalować elementy typu bramy, okna, rynny, półki sklepowe czy magazynowe, a także wyposażenie placów zabaw. Nikt, kto zdecyduje się na takie rozwianie, nie będzie żałował, ponieważ malowanie proszkowe jest innowacyjnym sposobem na długotrwałe utrzymywanie się rezultatów malarskich. Aby szerzej przyjrzeć się kwestii malowania proszkowego, warto zasięgnąć rad ekspertów, którzy wiedzą, jak działa malarnia proszkowa i co zrobić, by jej zastosowanie przyniosło zadowalający efekt.

Malowanie proszkowe a tradycyjny

Zatrzymywanie się na popularnym wciąż jeszcze malowaniu tradycyjnym, czyli na mokro, nie jest dobrym pomysłem. Naniesienie farby w sproszkowanej postaci, a następnie utwardzenie jej jest świetnym pomysłem i myśląc technologicznie wyprzedza tradycyjny sposób malowania. Estetyczny wygląd dzięki żywym kolorom i trwałemu kryciu to efekt, na jaki można liczyć po zastosowaniu opisywanej metody. Wielokrotnie zarzucano, że malowanie proszkowe jest gorsze ze względu na ograniczoną liczbę kolorów dostępną na rynku. Okazuje się jednak, że paleta barw z roku na rok tak się zwiększała, że dziś właściwie każdy znajdzie swój wymarzony odcień, a malarnia proszkowa będzie kojarzyć mu się wyłącznie dobrze. Warto również zauważyć, że istnieją trzy opcje malowania – matowa, półmatowa i z połyskiem.

garaże blaszane w przemyśle

Kwestia przechowywania

Wszystkie z wymienionych tutaj atutów sprawiają, że chyba nikt nie ma już wątpliwości, iż malowanie proszkowe jest świetnym rozwiązaniem. Na sam koniec warto jeszcze przywołać kilka ostatnich, ale również interesujących faktów. Otóż malarnia proszkowa, w której odbywa się proces malowania, jest przestrzenią, w której nie ma miejsca na emisję jakichkolwiek szkodliwych substancji, a więc podczas całego procesu nie ucierpi ani człowiek, ani środowisko naturalne.

Warto natomiast zastanowić się także nad kwestią logistyczną i magazynowaniem towarów, sprzętów. Tu z pomocą przychodzą garaże blaszane, które de facto większe zastosowanie mają w użytku prywatnym. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać przestrzeń wiaty stalowej czy wspomnianego blaszaka do celów przemysłowych. Będzie to z pewnością tańsze rozwiązanie niżeli stawianie murowanego budynku, a do tego łatwiejsze, ponieważ wspomniany garaż będzie dużo prościej przetransportować z miejsca na miejsce.

Related articles

Back to Top