Garaże blaszane – wady i zalety

Bardzo często potrzebujemy dodatkowe, nierzadko czasowej miejsca do schowania sprzętu ogrodowego lub po prostu garażu do przechowywania rowerów, motorów lub samochodów. Warto zastanowić się nad garażami blaszanymi, które osłonią przed wiatrem i deszczem.

Garaże blaszane – zalety

Niekwestionowaną zaletą garażu blaszanego jest swoboda w jego umiejscowieniu. Ze względu na  lekką i mobilną konstrukcję — możemy ustawić go w dowolnym miejscu bez specjalnych zezwoleń. Garaże blaszane są łatwe i szybkie w montażu, dodatkowo charakteryzują się niską ceną. Garaże blaszane są bardzo lekkie, dzięki czemu możemy nawet samodzielnie przemieszczać je w wybrane przez nas miejsce. Możliwe jest też dopasowanie wymiarów garażu do naszych potrzeb — producenci proponują standardowe wymiary, jednak ich zmiana nie jest kosztowna. Tak więc garaż blaszany doskonale dopasuje się do naszych potrzeb. Blaszane garaże posiadają też szeroką różnorodność — możemy nie tylko dobrać wymiary i kształty konstrukcji, ale wpłynąć także na rodzaj drzwi, ilość okien oraz konstrukcję dachu — wybrać kształt oraz kąt nachylenia. Zamawiając garaż standardowy — może się on pojawić już nawet w jeden dzień. Istnieje możliwość ocieplenia garażu blaszanego, możemy wówczas zapewnić komfortowe warunki wewnątrz pomieszczenia.

Zalety garaży blaszanych są niepodważalne. Są to konstrukcje łatwe w montażu, stosunkowo wytrzymałe i zapewniają niezłą izolację od warunków atmosferycznych.

Garaże blaszane – wady

Nieocenioną zaletą garażu jest jego waga, ponieważ zapewnia ona mobilność. Musimy jednak pamiętać o tym, że garaż powinien zostać odpowiednio zamontowany, a najlepiej wbetonowany — zapobiegnie to uszkodzeniom podczas wichur i nawałnic. Rzadko jednak w naszym klimacie pojawiają się burze, które mogłyby zagrozić takiej konstrukcji. Drugą kwestią jest asortyment, który umieścimy w garażu — blacha może zostać łatwo rozcięta przez złodzieja. Dlatego warto trzymać w nim trudne do wyniesienia przedmioty lub mniej wartościowe. Ostatnim minusem jest kwestia temperatury — blacha z łatwością absorbuje ciepło w upalne dni i wychładza się w zimne. Jednak możemy ocieplić garaż, aby uniknąć zachodzących w ten sposób różnic temperatur.

Garaże blaszane – zastosowanie

Określenie garaże może być wyjątkowo mylące, ponieważ garaże blaszane służą nie tylko do parkowania w nich pojazdów. Mogą służyć za przechowalnię sprzętu, który na codzień narażony jest na namoknięcie podczas deszczu. Garaż blaszany świetnie sprawdzi się jako wiata na akcesoria ogrodnicze — kosiarkę, kosę spalinową, narzędzia, farby, grabie, miotły, nasiona, donice i wiele, wiele innych przedmiotów, które zwykle musimy wstawiać do altany. Zakup garażu blaszanego pozwoli nam na zaprowadzenie porządku w naszym obejściu. Garaż blaszany może też znaleźć zastosowanie na placach budowy, gdzie bardzo często niezbędna jest część magazynowa, która posłuży jako rozwiązanie czasowe. Waga garaży blaszanych oraz możliwość zamknięcia ich na kłódkę to doskonałe rozwiązanie, by zabezpieczyć narzędzia, które, gdyby nie garaż — musiały leżeć na wierzchu w zasięgu oka złodzieja.

Garaże blaszane od CGT Burnus to rewelacyjny stosunek jakości do ceny i pewność, że konstrukcja będzie bardzo wytrzymała.

Garaże blaszane to bardzo przydatne akcesorium, które znajdzie swoje zastosowanie zarówno jako garaż, ale i składzik, swego rodzaju szopka. Lekka i prosta w montażu konstrukcja garaży blaszanych umożliwia ich postawienie w zaledwie jeden dzień. Możemy dowolnie modyfikować konstrukcję — dodając drzwi i okna, zmieniając nachylenie dachu. Dodatkowo garaże blaszane świetnie chronią zarówno pojazdy, jak i narzędzia budowlane czy też gospodarstwa domowego, ogrodowe przed deszczem i innymi czynnikami zewnętrznymi, a także przed chciwym okiem złodzieja, przed którym stawiamy pierwsza barierę w postaci ściany. Chcąc zaprowadzić porządek w naszym obejściu domowym — warto zaopatrzyć się w blaszany garaż.

Related articles

Back to Top