Poznaj technologię termokoagulacji jednobiegunowej
Widoczne naczynka wpływają na wygląd skóry, dlatego nic dziwnego, że coraz więcej osób korzysta z zabiegów medycy estetycznej.
Naczynka pojawiające się na twarzy i innych partiach skóry, oprócz tego, że nie wyglądają ładnie, mogą być przyczyną do pojawiających się żylaków i innych problemów skórnych. Warto zatem poddać się zabiegowi termokoagulacji, usuwając w ten sposób widoczne naczynka poprzez ich zamknięcie. Co istotne – zabieg jest zupełnie nieinwazyjny oraz bezpieczny.
Pojawiające się na skórze pajączki, rumieńce czy miejscowe zaczerwienienia to ogromny problem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Widoczne naczynka są efektem dziedziczenia genetycznego, jak i wielu czynników zewnętrznych, przyspieszających proces ich powstawania
Najczęściej pajączki i rumień pojawiają się po długiej ekspozycji słonecznej, a także jako efekt wahania się temperatur. Istnieje jednak skuteczny sposób na pozbycie się problemu, a jest nim właśnie termokoagulacja.
Czym jest zabieg termokoagulacji?
Zamykanie naczynek za pomocą lasera, fachowo określane jest zabiegiem termokoagulacji. To dzięki naświetlaniu promieniem lasera, możliwe jest zamknięcie rozszerzonego naczynka. Promieniowanie lasera zwiększa temperaturę krwi w naczynku, która gwałtownie rośnie.
W efekcie dochodzi do obkurczenia się naczynka, a następnie jego zamknięcia. Warto jednak pamiętać, że kluczowe podczas zabiegu jest podgrzanie jedynie krwi w naczynku, nie zaś samej skóry. Aby osiągnąć ten efekt, do zabiegu należy wykorzystać specjalne urządzenie, pozwalające na precyzyjne zamknięcie naczynka.
Co istotne – zabieg termokoagualacji jest niezwykle trwały i mało inwazyjny. Z tego też powodu uznany jest za najbezpieczniejszą i najskuteczniejszą metodę zamykania naczynek wśród kobiet.
Laserowe zamykanie naczynek powinno być jednak przeprowadzane w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie za pomocą profesjonalnego sprzętu kosmetolog zlikwiduje powstałe zmiany. Nowoczesne urządzenie ThermaVein pozwala na dobranie odpowiedniej długości fali promieniowania laserowego, a następnie trwałe usunięcie otwartych naczynek.
Technologia ThermaVein w termokoagulacji
Technologia ThermaVein opiera się na procesie termokoagulacji, dzięki któremu możliwe jest domknięcie otwartych, ale jednocześnie małych naczynek krwionośnych. Za pomocą urządzenia dostarczana jest do naczynek kontrolowana dawka wysokiej częstotliwości lasera, dopasowanego do indywidualnych potrzeb skóry.
W technologii ThermaVein to cieniutka igła pozwala na precyzyjne dostarczenie energii do miejsca z otwartym naczynkiem, dzięki czemu laser dociera w odpowiedniej ilości pod skórę. Precyzja przeprowadzania zabiegu termokoagulacji sprawia, że cały proces jest bezpieczny, a podczas dozowania energii nie dochodzi do uszkodzenia sąsiadujących z naczynkiem tkanek.
Technologa ThermaVein dostarcza wiązkę lasera jedynie w zmienione i uszkodzone naczynia krwionośne, a efekt jest natychmiastowy. Zabieg trwa zaledwie kilka minut i z powodzeniem można go przeprowadzać na twarzy, a także innych partiach ciała.
Jak działa urządzenie ThermaVein?
Urządzenie ThermaVein to nowoczesny sprzęt wykorzystywany do przeprowadzania zabiegu usuwania powstałych już zmian naczyniowych. Technologia ThermaVein wykorzystuje w swoim działaniu metodę termokoagulacji jednobiegunowej, co pozwala na dostosowanie dawki fal radiowych o wysokiej częstotliwości do zmienionych warstw skóry.
Dla zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu pacjenta, w trakcie zabiegu wykorzystywana jest również specjalistyczna lampa Syris v900L, której spolaryzowane światło fali radiowej umożliwia dotarcie do tkanek na różnej głębokości.
Dodatkowo lampa Syris przyspiesza regenerację naskórka, który po zabiegu termokoagulacji jest zaczerwieniony i obrzęknięty. Dzięki lampie Syris v900L poprawione zostaje mikrokrążenie, co często zmniejsza ból i napięcie w miejscu przeprowadzanego zabiegu.
Kiedy warto wykonać zabieg termokoagulacji?
Zabieg termokoagulacji naczynek jest wskazany w przypadku wystąpienia trwałego ich rozszczerzenia, przez co mimo upływu czasu pozostają na skórze. Najczęściej naczynka są widoczne przez skórę, niezależnie od ilości przeprowadzanych zabiegów kosmetycznych.
Najczęściej naczynka pojawiają się po ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne, a także zmienne temperatury powietrza. Niektórzy pacjenci zmagają się z pękającymi naczynkami, tworzącymi się w jednej strukturze. W efekcie skóra nie prezentuje się pięknie, a nieleczone zmiany mogę prowadzić do poważniejszych schorzeń.
Zabieg laserowego zamykania naczynek jest szczególnie zalecany osobom od lat zmagającymi się z pękającymi naczyniami krwionośnymi. Zabieg urządzeniem ThermaVain pozwala na skuteczne i bezinwazyjne usunięcie nieestetycznych zmian już podczas pierwszej wizyty.