Jakie problemy z włosami rozwiązuje stylista fryzur?

Zmiana stylu fryzury może wyjść na dobre

Każda zmiana jest zjawiskiem pozytywnym, zwłaszcza jeśli chodzi o nasz wygląd. Takie metamorfozy poprawiają nam humor i pozwalają odkryć w sobie coś nowego. Samodzielnie jednak trudno coś takiego przeprowadzić, nie ryzykując doś spektakularnej porażki. Możemy oczywiście poszukiwać dla siebie odpowiednich ubiorów i fryzur, ale już wcielenie pomysłów w życie może być trochę trudniejsze, a efekty – niezadowalające. Dlatego wiele osób decyduje się na pomoc profesjonalnych stylistów, nie tylko w zakresie odzieży, ale i fryzur.

Czym różni się stylista fryzur od zwykłego fryzjera? Przyznać trzeba, że fryzjer jest po prostu dobrym fachowcem, który potrafi wiernie odtworzyć pomysł, który mu przedstawimy, na przykład na zdjęciu. Nie dopasuje jednak danej fryzury do konkretnej osoby, więc jeśli klientka wybierze niekorzystne dla siebie cięcie albo niedostosowany do swojej karnacji kolor farby, fryzjer nie zapobiegnie temu, tylko wykona swoją pracę. Stylista natomiast szybciej zorientuje się, że taki czy inny kolor będzie wyglądał lepiej na osobie o jaśniejszej karnacji, a konkretna fryzura uwydatni długi nos lub podkreśli wysokie czoło.

Stylista wymyśli koncepcję fryzury za nas

Nie jest łatwo wymyślić taką fryzurę, która spodoba się nam i naszemu otoczeniu, a przy tym doda nam pewności siebie. W tym także jest pomocny stylista, który potrafi określić, jaki kształt fryzury najlepiej pasuje do danego typu urody. Weźmie pod uwagę kształt twarzy, karnację osoby, ale na pewno zainteresuje go również twoje zdanie na własny temat – czy jesteś raczej osobą spokojną i cichą, czy też może tryskającą energią, zwariowaną młodą kobietą, która uwielbia imprezować. Może cenisz sobie wyjątkową wygodę i nie chcesz codziennie rano spędzać pół godziny na układaniu włosów, a może wolisz poświęcić więcej czasu, by osiągnąć perfekcyjny efekt? To wszystko jest istotne, bo praca stylisty to nie tylko strzyżenie, ale także – jak sama nazwa podpowiada – stylizacja włosów w taki sposób, żeby klientka była zadowolona i dobrze się czuła w nowej fryzurze.

Efekt, który wprawi w zachwyt wszystkich

Inaczej niż fryzjer, stylista nie liczy tylko na jednorazowy, choć oszałamiający efekt, który utrzyma się zaledwie przez kilka godzin po wyjściu z salonu fryzur, ale raczej na dłuższym zadowoleniu, nawet kiedy użyte do stylizacji kosmetyki już zejdą z włosów. Dobrze wystylizowane włosy powinny bez większych problemów dobrze się układać, jeśli tego sobie życzysz – a jeśli chcesz dodać więcej pianki, gumy czy lakieru, to już tylko twoja fantazja powstrzymuje Cię od tworzenia codziennie oryginalnych upięć czy układania włosów w nowe sposoby.

Stylista fryzury

Metamorfoza jest jak najbardziej wskazana. Wizyta u stylisty to nie tylko zmiana swojego wyglądu, ale także odkrycie własnej urody i atutów, jakich na co dzień w sobie możemy nie dostrzegać – a wszystko dzięki umiejętnemu podkreśleniu linii twarzy, kształtu głowy i szyi przez dobrze dobraną fryzurę. To także droga poszukiwania własnego stylu. Do nowej fryzury chętnie dobieramy inne ubrania, ośmielone nową pewnością siebie. Wystarczy odwiedzić dobrego stylistę, a przekonamy się na czym polega różnica.

Related articles

Back to Top