Jakie czynniki wpływają na ceny skupu złomu?

Sprzedawanie złomu w ostatnim czasie znów staje się modne. Nic dziwnego, odpowiada za to obecny trend na ekologię i fakt, iż ceny surowców rosną.

Dlaczego ceny złomu rosną? Co je kształtuje i gdzie we Wrocławiu opłaca się sprzedać złom?

Co wpływa na ceny złomu?

Cenę surowców można śledzić, analizować za pomocą międzynarodowych kursów surowców. Kształtują się tam ceny wszystkich metali, zaczynając od złota, a kończąc na miedzi.

Głównym aspektem kreującym kursy jest prawo popytu i podaży. W momencie, gdy światowe zapotrzebowanie, na jakiś surowiec wzrośnie, a będzie go za mało na rynku, jego cena poszybuje w górę. Analogicznie kurs innego tworzywa, którego będzie dużo, ale zapotrzebowanie będzie małe, znacznie spadnie.

Wartość surowca zależy również od jego rodzaju. Przykładowo Miedź milbera można sprzedaż, aż za 30 zł, a zwykłe kable miedziane za maksymalnie 12 zł.

Miejsce sprzedaży też ma znaczenie, każdy skup ma swój cennik. Statycznie w większych miastach można lepiej zarobić. Chociaż warto wziąć pod uwagę ilość sprzedawanego metalu. Im więcej, sprzedajesz, tym lepszą stawkę dostajesz.

Najlepsze ceny skupu złomu we Wrocławiu

Jest wiele czynników, które znacznie mogą zmieniać ceny w danym skupie. Jednak biorąc pod uwagę tylko Wrocław i jego okolicę, można wskazać średnie ceny poszczególnych surowców. Według dogłębnych analiz, zestawieniu, ze sobą wszystkich skupów we Wrocławiu najkorzystniejszą ofertę dla sprzedającego proponuje skup złomu Stalowa Sylwia. 

Obecnie najlepsze ceny złomu we Wrocławiu wyglądają następująco:

Miedź

Cena miedzi jest niezwykle zróżnicowana. Jej najdroższa postać, czyli miedź milbera, osiąga cenę około 30 zł. Oczywiście są też tańsze opcje, które klarują się następująco: miedź niesortowana, wyceniana jest na 27 zł, miedziane piecyki to koszt około 23 zł, a miedziane wióry to zwykle 25 zł. Najtańszą opcją są kable miedziane w izolacji, ich cena jest zmienna i w zależności od wyceny specjalisty wynosi od 4 zł do 12 zł.

Aluminium

Wartość aluminium, ze względu na dużą ilość rodzajów są bardzo różnorodne. Najwięcej warte Chłodnice aluminiowo-miedziane, są wyceniane w skupie na 11 zł. Z drugiej strony najtańsze są: wióry aluminium i czyste chłodnie, które można sprzedać już za około 3 zł. Warto również wspomnieć o bardzo atrakcyjnej cenie za aluminium pochodzące z puszek. Metal jest wyceniany na, aż 4,5 zł za kilogram.

Mosiądz

Cena sprzedaży mosiądzu w skupie jest niezwykle atrakcyjna. Zaczyna się już od 13 zł za wióry mosiądzu, a kończy na wysokiej kwocie 17 zł za mosiądz.

Stal

Jeden z najpopularniejszych surowców oddawany do skupu również zachęca ceną, bowiem w przypadku stali nierdzewnej można za nią otrzymać nawet 5,50 zł. Najtańsza jest oczywiście stal cienka i garnki węże, grzałki wykonane ze stali nierdzewnej, które wyceniono na złotówkę za kilogram. W cenniku znajdują się również inne rodzaje stali, których ceny klarują się następująco: stal gruba i żeliwo warte 1,10 zł oraz wióry stali nierdzewnej za 4 zł.

Pozostałe metale

Istnieją surowce, które są mniej popularne, ale można na nich równie dobrze zarobić. Zalicza się do nich: Cynk, którego cena wynosi 6 zł, Ołów wart 5 zł za kilogram oraz najtańszy Znal, który można sprzedać za około 3 zł. 

skup złomu

Gdzie najlepiej sprzedać złom we Wrocławiu

Jak pokazuje cennik oraz większość zestawień, najlepszym skupem złomu we Wrocławiu, który zaproponuje najkorzystniejsze stawki, jest Stalowa Sylwia. Lokalizacja firmy również zachęca, bowiem jest ona położona w centrum Wrocławia. Niedaleko obwodnicy, a dokładniej jest to ul. Ołbińska 27. Na miejscu znajduje się dokładna waga samochodowa, jak i platformowa, aby klienci mogli samodzielnie sprawdzić wartość swoich surowców. Skup gwarantuje również możliwość, zabrania złomu z posesji klienta. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba zainteresowana nie musi się nic robić, a i tak zarabia.

Sprzedaż niepotrzebnego złomu w skupie to bardzo dobre rozwiązanie. Umożliwia zdobycie pieniędzy, pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów oraz dbanie o ekologię. Takie wyjście ma same plusy, a przy współpracy z odpowiednim skupem daje możliwość zarobienia naprawdę dobrych pieniędzy.

Related articles

Back to Top