Serwisujesz urządzenia? Podnieś swoje kwalifikacje!

W każdym zawodzie konieczne jest nieustanne podnoszenie swoich kwalifikacji. Wynika to przede wszystkim z zapotrzebowania rynku na specjalistów, którzy pozyskują nową wiedzę niezbędną do wykonywania swoich obowiązków. Wbrew pozorom również serwisanci urządzeń elektronicznych powinni się szkolić, aby profesjonalnie i sprawnie naprawiać zepsute komponenty nowoczesnych laptopów czy komputerów.

Podnoszenie swoich kwalifikacji ma naprawdę dużo zalet. Szkolenia to przede wszystkim jedna z form inwestowania w sobie oraz umiejętności, które mogłyby podnieść jakość wykonywania pracy lub jej usprawnienia. Dlatego też wielu specjalistów zajmujących się serwisowaniem sprzętu elektronicznego stawia na szkolenia z lutowania i BGA, dzięki czemu w profesjonalny sposób mogą zająć się naprawą nowoczesnych urządzeń. 

Jak wyglądają szkolenia z lutowania i BGA? Dlaczego serwisanci powinni nieustannie podnosić swoje kwalifikacje? 

Profesjonalizm w pracy – dlaczego warto się szkolić? 

Nieustanne zmiany i modyfikacje jakie są przeprowadzane podczas projektowania nowoczesnych urządzeń elektronicznych sprawiają, że osoby zajmujące się serwisowaniem sprzętu muszą zdobywać nowe umiejętności. Postępujące zmiany technologiczne wręcz wymuszają wśród serwisantów konieczność doskonalenia swoich umiejętności, a także posiadania nowych. Wiele osób decyduje się również na zmianę dotychczasowej ścieżki zawodowej i przekwalifikowuje się na zupełnie inne stanowisko. Stąd też konieczność brania udziału w szkoleniach. 

szkolenia elektronika Wrocław

Na rynku szkoleniowym dostępne są różnego rodzaju bloki szkoleń, które pozwalają na zdobycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Osoby początkujące mogą zacząć od zupełnych podstaw, a ci, którzy serwisują urządzenia od wielu lat – poznać nowe techniki, które sprawdzą się podczas naprawy nowoczesnego sprzętu elektronicznego

Obecnie zdobywanie nowych umiejętności nigdy nie było łatwiejsze niż teraz. Jeszcze do niedawna szkolenia były organizowane jedynie cyklicznie, a ich koszt przerażał wielu specjalistów z dziedziny serwisowania, a już zwłaszcza osoby początkujące. Współcześnie szkolenia dla serwisantów są o wiele bardziej dostępne. Nie tylko zwiększyła się ich częstotliwość, ale również możliwość uczestnictwa w zajęciach online

Zdobycie wiedzy, a także możliwość skorzystania z warsztatów stacjonarnych, gdzie teoria będzie mogła zostać wykorzystana podczas zajęć praktycznych to coś, co z pewnością pozwoli na podniesienie kwalifikacji każdej osoby zajmującej się serwisowaniem urządzeń.

Szkolenia dla serwisantów – jakie korzyści? 

Rozwój technologiczny zmusza osoby zajmujące się serwisowaniem urządzeń elektronicznych do zdobywania nowych umiejętności w ich naprawie. Dlatego też centrum szkoleniowe A&D Serwis prowadzi warsztaty i szkolenia z elektroniki, a także warsztaty z dziedzin zbliżonych do serwisowania. W ten sposób uczestnicy nie tylko lepiej rozumieją kwestie związane z elektroniką, ale zdobywają również praktyczną wiedzę z lutowania i układów BGA.

Szkolenia są prowadzone w specjalnie przygotowanych salach, gdzie uczestnicy nie tylko zdobywają wiedzę merytoryczną, ale mogą ją również wykorzystać w ćwiczeniach praktycznych.

korzyści szkoleń z elektroniki

Szkolenia dla serwisantów to przede wszystkim aktualizacja wiedzy związanej z funkcjonowaniem sprzętu elektronicznego, a także nowoczesnymi technikami i technologiami montażu. Rozwój elektroniki zmusza również do zapoznania się z najnowszymi metodami diagnostycznymi sprzętu elektronicznego. Uczestnicy szkoleń z elektroniki i lutowania poznają przede wszystkim metody diagnostyczne z wykorzystaniem mikroskopii, tomografii, a także termografii. Zaletą udziału w szkoleniach jest również poznanie podstaw programowania, co współcześnie stanowi jedną z podstawowych umiejętności w branży elektronicznej.

Szkolenia z elektroniki – jak wyglądają? 

Podczas szkolenia z lutowania uczestnicy podnoszą swoje umiejętności w diagnostyce sprzętu, a także uczą się lutowania komponentów przewlekanych oraz SMD. Szkolenia z układów BGA pozwalają także na przedstawienie podstawowych zasad dotyczących napraw elektroniki.

Lista tematów szkolenia z elektroniki jest niezwykle obszerna, a podczas kilkugodzinnych warsztatów wszyscy uczestnicy zdobywają kompleksową wiedzę z każdego zakresu. Serwisanci urządzeń elektronicznych mogą podnieść swoje kwalifikacje w programowaniu w języku Python, a także zrozumieć działanie układów cyfrowych u nauczyć się projektowania logicznych układów w języku VHD/Verilog. Oprócz tego przydatne może być zdobycie wiedzy o współczesnej metodyce diagnostyki urządzeń elektronicznych czy właśnie lutowania układów BGA

Warto przy tym pamiętać, że każdy temat szkolenia jest dokładnie omawiany podczas wykładów, a następnie zdobyta wiedza jest wykorzystywana podczas wielogodzinnych warsztatów.

Related articles

Back to Top