Postaw na aktywny wypoczynek w Szklarskiej Porębie

Karkonosze to naprawdę wspaniałe i przede wszystkim piękne miejsce na mapie, które rozciąga się przez niebagatelne 650m2. Do Polski należy 185km2 Karkonoszy, a więc całkiem sporo. Najwyższym szczytem tego pasma górskiego jest Śnieżka. Jednak Śnieżka nie jest jedynym miejscem, które warto jest zobaczyć w Karkonoszach. Jeżeli jesteś osobą, która lubi aktywnie spędzać czas to z pewnością spodoba ci się małe miasto, jakim jest Szklarska Poręba, które po brzegi jest wypełnione atrakcjami turystycznymi. Co możesz robić w tym mieście i w jego pobliżu, by móc się pozytywnie zmęczyć?

Chodzenie po górach – najpopularniejsza aktywność

W pobliżu Szklarskiej Poręby znajduje się Szrenica, która jest szczytem górskim umieszczonym na 1362 m n.p.m. – jest więc nieco niższa od najpopularniejszej Śnieżki, ale także z tego względu, bardzo jest polecana osobą, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze wspinaczką. Można się tam dostać także za pomocą wyciągu i jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy interesują się jazdą na nartach. Ze szczytu tego prowadzi bowiem naprawdę sporo nartostrad, z których warto jest skorzystać.
Do szczytu Szrenica prowadzi wiele szlaków, które mają różny stopień zaawansowania. Na górę można wejść utwardzaną drogą, prosto z Szklarskiej Poręby, a także szlakiem czerwonym (a więc takim, który polecany jest dla nieco bardziej przygotowanych wspinaczy), który ciągnie się od strony Wodospadu Kamieńczyka.
Ogromnym plusem szczytu Szrenica jest to, że można tam natrafić na schronisko, gdzie można się napić, coś zjeść i odpocząć przed dalszą wędrówką. Idealne miejsce na nabranie sił!

widok górski

Aktywny wypoczynek w Szklarskiej Porębie znajdziesz w http://apartamentysilva.pl/

Park linowy – atrakcyjne miejsce dla całej rodziny

W Szklarskiej Porębie znajduje się także park linowy, który umieszczony jest na terenie parku miejskiego. Jest to miejsce zwłaszcza dla tych osób, które nie boją się wysokości i chcą pobawić się właśnie wysoko. Warto jednak podkreślić, że to miejsce jest w pełni bezpieczne, ponieważ osoba odwiedzająca je, jest wpinana w liny asekuracyjne, które są zapinane na cały czas zabawy. W trakcie chodzenia po różnych przeszkodach nie trzeba odpinać się i przepinać na inne liny.
Park linowy jest świetną atrakcją dla całej rodziny, zwłaszcza że dzieci poniżej 13 roku życia mają zniżkę i mogą korzystać z tańszych wejść. Do wyboru są trzy trasy oraz mini park. Każda trasa znajduje się coraz wyżej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że chociaż park linowy jest świetną rozrywką, to jednak nie nadaje się on dla każdego. Osoby, które wiedzą, że cierpią na lęk wysokości, powinny zastanowić się dwa razy, zanim wejdą do tego miejsca. Wysokości mogą przytłaczać.

dziewczyna w parku linowym
Gdzie w Szklarskiej Porębie można się zmęczyć

Osoby, które weszły już na szczyt Szrenica i odwiedziły park linowy, mogą się udać na trasę po okolicznych atrakcjach turystycznych, których w Szklarskiej Porębie jest naprawdę sporo. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Zarówno miłośnicy natury, jak też ci, którzy interesują się muzeami.

W mieście znajduje się także sporo miejsc, w których można wynająć pokój, a nawet domki letniskowe, w których można się zatrzymać. Osoby, które chcą pobyć w Szklarskiej Porębie na dłużej, będą więc miały gdzie przenocować.

Related articles

Back to Top