Zastanawiasz się nad turystycznym rowerem elektrycznym TREK? Sprawdź, jak prawidłowo dobrać jego rozmiar

Wybór odpowiedniego roweru na turystyczne wycieczki spełniającego nasze wymagania i potrzeby nie jest łatwy. Wszystko ze względu na szeroką dostępność różnych modeli i marek rowerowych na rynku, które idą do przodu wraz z rozwojem technologii. Dlatego też bardzo popularne stały się ostatnio turystyczne rowery elektryczne, ale czy taka odmiana na pewno sprawdzi się na długich i wymagających trasach? Zobaczmy

Czym jest turystyczny rower elektryczny?

Zanim jednak przejdziemy do szczegółowego omówienia cech tego typu roweru, warto zastanowić się, co go wyróżnia.  Zwykłe rowery turystyczne, czy jak inaczej można mówić rowery trekkingowe, to specjalne modele jednośladów, które służą do zaawansowanej turystyki rowerowej. Mają one więc za zadanie pozwolić kolarzom pokonać jak najdłuższe i najrozmaitsze trasy

Ich elektryczne odpowiedniki są więc idealnym ulepszeniem tego rozwiązania, ponieważ jak wiadomo, na rowerach elektrycznych można pokonywać znacznie dłuższe odległości, praktycznie się nie męcząc, co pozwala jeździć dłużej i bardziej wydajnie

Elektryczne rowery turystyczne marki TREK

Marka TREK już od wielu lat wiedzie prym wśród elektrycznych modeli turystycznych. Wszystko to za sprawą doświadczenia pozwalającego jak najbardziej wykorzystywać i unowocześniać typowe cechy tego typu roweru. A są nimi:

  • Wytrzymałość – dzięki technologiom TREK materiały, z których tworzy się rowery elektryczne, są odporne na praktycznie każde warunki, wstrząsy i upadki; pozwalają wytrzymać nawet najbardziej ekstremalne wycieczki.
  • Dostosowanie do każdego typu terenu – opony elektrycznych rowerów turystycznych pozwalają jeździć po praktycznie każdej powierzchni, niezależnie od tego, czy wycieczki odbywają się w mieście na asfalcie, czy w lasach i górach na żwirze i kamieniach. 
  • Wydajność – baterie w rowerach elektrycznych TREK działają naprawdę długo. Jest to ich kluczowa zaleta, gdyż dzięki innowacjom wprowadzanym do budowy akumulatorów nie ma szans, że zasilanie nam padnie nawet podczas długich wypraw. 
  • Wygoda – konstrukcja rowerów trekkingowych pozwala na spędzanie na siodełku naprawdę wielu godzin. Na modelach elektrycznych ten czas się wydłuża nie tylko ze względu na silnikowe wspomaganie, ale także na dostosowanie ich do długich podróży czy to poprzez wygodne siodełka, odpowiednio skrojoną ramę, czy bagażnik pozwalający spakować potrzebne artykuły.

Marka TREK wyróżnia się na rynku modeli elektrycznych, dlatego to właśnie od niej warto zacząć poszukiwania idealnego modelu. 

Jakie aspekty są ważne przy wyborze elektrycznego roweru turystycznego?

Większość osób rozpoczynając poszukiwania rowerów elektrycznych, kieruje się głównie trwałością baterii, ich wagą, szybkością jazdy, a tymczasem w elektrycznych rowerach turystycznych ważniejsze są również inne aspekty. 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na:

  • Modele kierowane do konkretnej płci – inne cechy mają modele damskie a inne męskie
  • Średnicę opon – najczęściej stawia się na 27,5” lub 28”
  • Pojemność bagażnika – powinien on w stanie pomieścić ok. 10 kg bagażu, by jazda była komfortowa i nie męczyła 
  • Działanie sterowników – to od nich w głównej mierze zależy działanie roweru, więc warto postawić na ich najwyższą jakość 
  • Odpowiedni rozmiar – ta kwestia wymaga szerszego wytłumaczenia znajdującego się poniżej

Warto więc zwracać uwagę na praktycznie każdy aspekt roweru elektrycznego turystycznego TREK, by później cieszyć się jak najbardziej komfortową jazdą. 

rower

Czym się kierować podczas wyboru rozmiaru elektrycznego roweru turystycznego?

Najlepiej sytuację tę przedstawia marka TREK, która dzieli rozmiary swoich rowerów elektrycznych na kilka wariantów. Na początku należy pamiętać, że dobór rozmiaru zależy również od płci, dlatego patrząc na poniższe przykładowe pomiary, warto mieć na względzie tę zależność. 

Wybierając rozmiar roweru, powinniśmy znać swój wzrost oraz średnicę koła i tak przykładowo dla modeli męskich rowerów elektrycznych turystycznych TREK rozmiary prezentują się tak: 

M28”165-175 cm
L28”175-186 cm
XL28”186-197 cm
A dla modeli kobiecych tak:

S 28”147-155 cm

M 28”155-165 cm

L 28”165-175 cm

XL28”175-186 cm

Widać szczególną zależność między rozmiarami a wzrostem wśród kobiet i mężczyzn, dlatego to właśnie na to powinniśmy zwracać największą uwagę przy wyborze. 

Jak można zauważyć, elektryczne rowery turystyczne niosą za sobą bardzo wiele korzyści zwłaszcza miłośnikom trekkingowych wypraw, dlatego warto postawić na nie przy wyborze idealnego modelu dla siebie. Posiadają one szereg cech, zwłaszcza jeśli mówimy o marce TREK, która na rynku rowerowym zna się na tych modelach najlepiej. 

Related articles

Back to Top